Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dinimi çok yakından öğrenmek istiyorum. (1 Kullanıcı)

iyikul

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle selamın aleyküm saygı değer büyüklerim. Ben daha 17 yaşında bir gencim. Fakat daha hiç namaz kılmadım bayram namazları dışında. Namaz kılıp kendimi huzurda hissetmek istiyorum. Bana bu konuda nasıl yapacağımı anlatır mısınız ayrıntılı bir şekilde? Ve bi ara bütün duaları ezbere biliyordum ama şuan çoğunu hatırlamıyorum onları ezberlemek ile başlayacağım (tabi ki açıklamalarını da). Artık yaşımın verdiği olgunluğu omuzlarımda yavaş yavaş hissetmeye başlıyorum. Bütün yanlış davranışlarımı düzeltmeye çalışıyorum. Bana iyi bir insan ve iyi bir kul olmam için yapmam gerekenleri söyler misiniz? Ramazan aylarında oruç tutarken ki gibi huzurlu olmak istiyorum abilerim ablalarım. Lütfen yardımcı olun bu kardeşinize. Şimdiden gelecek cevaplar için ALLAH razı olsun. Hayırlı Günler.

_YUSUF_

Yönetici
Ve AleykümSelam kardeşimiz hoş sefa geldiniz aramıza
Öncelikle bize hidayet veren ve size doğruyu görmek için fırsat veren Allah'a hamd olsun.
Her sorununuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.Bilgimiz dahilinde size yardım etmeye çalışırız.
İbadet konusundaki eksiklerinizi her evde mutlaka olan bir ilmihal kitabından bakabilir ve ibadetlerinizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Başlamanız gerken nokta günah olan ve olabilecek şeylerden uzaklaşmak olsun sonrası okumakla devam edelim inşaAllah
Selam ve dua ile

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Ve AleykümSelam kardeşimiz hoş sefa geldiniz aramıza
Öncelikle bize hidayet veren ve size doğruyu görmek için fırsat veren Allah'a hamd olsun.
Her sorununuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.Bilgimiz dahilinde size yardım etmeye çalışırız.
İbadet konusundaki eksiklerinizi her evde mutlaka olan bir ilmihal kitabından bakabilir ve ibadetlerinizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Başlamanız gerken nokta günah olan ve olabilecek şeylerden uzaklaşmak olsun sonrası okumakla devam edelim inşaAllah
Selam ve dua ile

Sana öğüt veren, sana geniş kredi açmış tüccara benzer...Hazreti ALİ

Yardım işteyen birine yaklaşımını takdir ile karşılıyorum yusuf KARDEŞ..

verdiğin faydalı bilgilerden arada bizde nasibimizi alıyoruz hakkını helal et..

iyikul kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin dilerim ALLAH gönlüne göre verir herşeyi..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt