Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dine zararlı kitaplar (1 Kullanıcı)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Şu kitapların da okunması tavsiye edilmez:

1- Ehliyeti, liyakati, ilmi, icazeti olmayanların yazdıkları,

2- Heva ve re'y üzerine yazılmış tefsirler,

3- Hatalı tercümelerle dolu Kur'ân meâlleri,

4- Ehl-i sünnete aykırı inanç ve görüşler ihtiva edenler,

5- Mezhepsizlerin, zındıkların, yarı mühtedilerin, sahte müçtehidlerin, ajanların telifatı,

6- İslâmiyeti bir ideoloji gibi gösterenlerin eserleri,

7- Şeriatsız bir İslâm çıkarmak için kalem ve vicdanlarını ehl-i küfre ve nifaka kiralayan hâinlerin yazdıkları,

8- Sünnî itikad ve Şeriat hudutları içindeki tarikatları ve tasavvufu dışlayan ve böylece ehl-i İslâm'ın bir kanadını kırmak isteyenlerin kitapları.

Binaenaleyh, muhterem okuyucu! Rastgele din kitabı alma, okuma.Ehl-i sünnet prensiplerine uygun Şeriat sınırlarını gözeten, tavsiye edilmiş, güvenilir ve muteber islâmî eserleri oku.

Bir de şunu unutma:

Seni dünya ve ahirette kurtaracak, ebedî saadete kavuşturacak din bilgilerini, Kur'ân meallerinden, hadis tercümelerinden öğrenemezsiniz. Dinini ancak, ehl-i sünnet âlimlerinin yazdığı ilmihal, akaid(inanç) bilgisi, fıkıh, ahlak kitaplarını okuyarak öğrenebilirsin. Bu ilmihal ve temel din kitaplarındaki bilgiler zaten o âlimler tarafından Kur'ân ve Sünnet'ten çıkartılmıştır.

Binaenaleyh, muteber Kur'ân-ı Kerîm meallerini, tefsirlerini, Hadis-i Şerif tercemelerini teberrüken okumalıyız. Ahkâm çıkartmaya kesinlikle kalkışmamalıyız.

Arapça âlet ilimlerini ve diğer âlimleri hocadan usulüne göre okuyup öğrenip de icazet almamış câhiller, Türkçe meâl ve tefsirlerden, hadîs tercümelerinden din ahkâmı çıkartmaya yeltenmemelidir. Müslüman! İslâmî hiyerarşiye riayet etmeyen, dinde anarşiye yol açan reformcuların yayınlarını okuma.

Aziz okuyucu kardeşlerimiz!

İslâm dini tevhid, ihlâs, takvâ, güzel ahlâk, nefsin terbiyesi, Allah'a karşı samimiyet, yaratıklara karşı adalet gibi kurtarıcı prensipler üzerine kurulmuştur. Bunları öğrenelim ve tatbik edelim.

İmamGazali, Abdülkadir Geylâni, İmam Şarani, İmam Rabbani, İmam Birgivi ve benzerleri gibi büyük âlim ve mürşidlerin yazdıkları eserleri okuyalım ve iyi Müslümanlar olmaya çalışalım.

İhlâs olmazsa kurtuluş olmaz... Nefisler "emmâre" bataklığından çıkıp da "levvâme", "mülhime" ve öteki basamaklara tırmanmaya çabalamadıkça kurtuluş olmaz... Hayvanlar gibi tıka basa yiyip, leşler gibi uyuyup, lisanları ve şehvetleri doludizgin koşturdukça kurtuluş olmaz...Para, mal, şöhret, alkış ve mevki edinmek için din ve mukaddesat âlet, istismar ve istihdam edildikçe kurtuluş olmaz...

Şu devirde namaz, cemaat ve ümmet şuuru büyük ölçüde terk edilmiştir. Namaza ve cemaate ihanet korkunç bir suçtur.

Sünnetler terk edilmiş, bid'atler zehirli otlar gibi her tarafta boy atmıştır.

İçki, kumar, piyango, faiz haram alış verişler ve muameleler, fuhuş, zina, çıplaklık, ahlâksız neşriyat ve basın, fitneler kutusu televizyon iptilâsı memleketimizde hızla yayılmaktadır.

İrtidat yani dinden çıkış, kütlevî bir hâl almış büyük bir âlimin dediği gibi "Ebû Bekr'i olmayan bir isyan yangını" haline gelmiştir.

Bu tehlikeli şartlar içinde bütün şuurlu Müslümanların yüce Şeriatın zahir ve batın hükümlerine sıkıca sarılmaları lazımdır.

Hepimiz, bu dâvâya, ondan şahsımız için menfaatlenmemek, almamak, bil'akis canımızı, malımızı, servetimizi, sıhhatimizi, hatta hürriyetimizi bile vermek suretiyle hizmet etmek zorundayız.

Şu anda milyonlarca sosyolojik müslüman (yahut nüfus cüzdanı müslümanı) yetişmiştir. Bunların çoğu gençlerdir. Yüreklerinde imanın yer etmediği bu bedbahtlara acımak ve yardımcı olmak lazımdır. Onlara Allah'ı, Resûlünü ve İslâm'ı öğretmek, biz Müslümanların vazifesi değil midir?

Mehmet TALU
itibar haber

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm değerli kardeşim.faydalı ve bir o kadar da yararlı bir paylaşım oldu.selam ve dua ile kalın selametle inşaALLAH.

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm değerli kardeşim.faydalı ve bir o kadar da yararlı bir paylaşım oldu.selam ve dua ile kalın selametle inşaALLAH.

ve aleyküm selam efendi kardeşim kaan..

bencede çok önmeli bir konu..keşke bütün kardeşlerim okusa bu konuyu..
büyük fukaha MEHMET TALU çok güzel yazmış...allah ondan razı olsun ..senden de razı olsun rabbim....

selametle efendi kardeşim..

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm...
ne acıdır ki "dine zararlı kitaplar" başlığı altındakilerinin dışında kalan islami kitapların okuyucusu maalesef azdır...
itibar görenler herzaman için ılımlı, sakız gibi çekilince her yöne uzayan,
ehli sünnetten kopuk, kendince fetvalar veren din kitaplarıdır maalesef...
teşekkür ediyorum...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim. emeğine sağlık ALLAH razı olsun.
çok faydalı ve yerinde bir paylaşım olmuş. evet bu zamanda dinimize çok ama çok dikkat etmeliyiz. nitekim etrafta bir çok eser dolaşmakta ama hangisinin gerçek manada ALLAH korkusu ile yazılmış olduğunu, yani gvenilir olduğunu bilememekteyiz. ALLAHım bizleri yanlışlardan kurtarıp doğruya yönlendirsin inşaallah.

Birde aziz kardeşim amacım kesinlikle MEHMET TALU'yu eleştirmek değil amacım. haddime de değil. Ama aşağıdaki cümle hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. kırmızı ile belirttiğim ACIMAK sözcüğü hangi anlama gelecek şekilde kullanılmıştır acaba. Yani acımak keşke böyle bir durum olmasaydı demek anlamına gelmiyor mu, ya da ben mi yanlış anlamlandırıyorum.
selametle kardeşim...

Şu anda milyonlarca sosyolojik müslüman (yahut nüfus cüzdanı müslümanı) yetişmiştir. Bunların çoğu gençlerdir. Yüreklerinde imanın yer etmediği bu bedbahtlara acımak ve yardımcı olmak lazımdır.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
evet, dine zaralı kitablar en önde ,Osmanılyı böyle yıkmışlardır, bugün de öyle yapıyorlar
bir haçlı işgalci hangi ülkeydi hatırlamıyorum maalesef, o ülkeyi gasbetmeden önce kafa karıştırmak için bir sürü yanlış dini kitab basmış ve dağıtmıştır, sonra gelip işgal etmişti ...

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm...
ne acıdır ki "dine zararlı kitaplar" başlığı altındakilerinin dışında kalan islami kitapların okuyucusu maalesef azdır...
itibar görenler herzaman için ılımlı, sakız gibi çekilince her yöne uzayan,
ehli sünnetten kopuk, kendince fetvalar veren din kitaplarıdır maalesef...
teşekkür ediyorum...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

ve aleyküm selam..malesef haklısınız. okuduğunuz için ben teşekkür ederim..sizde ona emanetsiniz..

Selamünaleyküm kardeşim. emeğine sağlık ALLAH razı olsun.
çok faydalı ve yerinde bir paylaşım olmuş. evet bu zamanda dinimize çok ama çok dikkat etmeliyiz. nitekim etrafta bir çok eser dolaşmakta ama hangisinin gerçek manada ALLAH korkusu ile yazılmış olduğunu, yani gvenilir olduğunu bilememekteyiz. ALLAHım bizleri yanlışlardan kurtarıp doğruya yönlendirsin inşaallah.

Birde aziz kardeşim amacım kesinlikle MEHMET TALU'yu eleştirmek değil amacım. haddime de değil. Ama aşağıdaki cümle hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. kırmızı ile belirttiğim ACIMAK sözcüğü hangi anlama gelecek şekilde kullanılmıştır acaba. Yani acımak keşke böyle bir durum olmasaydı demek anlamına gelmiyor mu, ya da ben mi yanlış anlamlandırıyorum.
selametle kardeşim...

Şu anda milyonlarca sosyolojik müslüman (yahut nüfus cüzdanı müslümanı) yetişmiştir. Bunların çoğu gençlerdir. Yüreklerinde imanın yer etmediği bu bedbahtlara acımak ve yardımcı olmak lazımdır.

ve aleyküm selam efendi kardeşim mevla teala cümlemizden razı olsun..sizinde dediğiniz gibi mevla teala bize ehli sünnet alimleri nasib etsin...

kusura bakmayın ACIMAK kelimesinden siz ne anladınız pek anlayamadım

ama hocaefendi burada acımak derken onlara merhamet etmek bu imandan bihaber hallerine üzülmek ve onlara hakkı anlatmak onlarında rabbimiz tanıyıp ona ibadet eden kimseler olması yolunda onlara yol göstermek lazımdır demiştir....

inşaallah bi yanlış anlaşılma yoktur..selametle kardeşim..

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ama hocaefendi burada acımak derken onlara merhamet etmek bu imandan bihaber hallerine üzülmek ve onlara hakkı anlatmak onlarında rabbimiz tanıyıp ona ibadet eden kimseler olması yolunda onlara yol göstermek lazımdır demiştir....

inşaallah bi yanlış anlaşılma yoktur..selametle kardeşim..

ALLAH razı olsun kardeşim. hayır hayır ben ilk okuduğumda yanlış anlamlandırmışım. Nitekim aklıma şöyle gelmişti. O insanların o haline acımak, sanki bu durum hiç yaşanmamış olsaydı demek gibi bir şey diye düşünmüştüm. Ama o insanların bu durumu yaşamaları ALLAHın takdiridir değil mi.

ALLAHa emanet olunuz kardeşim. hayırlı geceler...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

Bu tehlikeli şartlar içinde bütün şuurlu Müslümanların yüce Şeriatın zahir ve batın hükümlerine sıkıca sarılmaları lazımdır.

Hepimiz, bu dâvâya, ondan şahsımız için menfaatlenmemek, almamak, bil'akis canımızı, malımızı, servetimizi, sıhhatimizi, hatta hürriyetimizi bile vermek suretiyle hizmet etmek zorundayız.

EsSelamuAleyküm Can İSHAK YAKUP Kardeşim..

Şu "GARİB" videosunu herkes yeniden izlese değil mi ?
Bir başka dinin müntesibi iken..İslamı tanıdığı..hidayet nasib olduğu zaman..imanın lezzetine nasıl da varıyor..ruhuna işliyor..

Allah(CC) razı olsun Kardeşim..İmani konulardaki duyarlılığınız ve yanlışa düşülmemesi için verdiğiniz uğraş..bunun neticesi gerekli uyarıları her zaman yaptığınız gibi bu çalışmada..uyarıcı vasfıyla hayra vesile olur inşaAllah..
Selam..sevgi ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum degerli kardeşim
Rabbim hepimizi Rızasını gözetenlerden eylesin inşALLAH
imanımızın taklitten çıkıp tahkiki imana dönmesi lazım hakikatleri okumak , okudugumuzu anlamak, anladıklarımızlada amel etmemiz lazım.

çok yerinde bir paylaşımdı Rabbim Razı olsun inşALLAH...

Şu anda milyonlarca sosyolojik müslüman (yahut nüfus cüzdanı müslümanı) yetişmiştir. Bunların çoğu gençlerdir. Yüreklerinde imanın yer etmediği bu bedbahtlara acımak ve yardımcı olmak lazımdır. Onlara Allah'ı, Resûlünü ve İslâm'ı öğretmek, biz Müslümanların vazifesi değil midir?

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
"İslâm dini tevhid, ihlâs, takvâ, güzel ahlâk, nefsin terbiyesi, Allah'a karşı samimiyet, yaratıklara karşı adalet gibi kurtarıcı prensipler üzerine kurulmuştur. Bunları öğrenelim ve tatbik edelim. "

selamünaleyküm...ALLAH c.c. razı olsun...
emeğinize sağlık...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
selametle İNŞALLAH...

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı

EsSelamuAleyküm Can İSHAK YAKUP Kardeşim..

Şu "GARİB" videosunu herkes yeniden izlese değil mi ?
Bir başka dinin müntesibi iken..İslamı tanıdığı..hidayet nasib olduğu zaman..imanın lezzetine nasıl da varıyor..ruhuna işliyor..

Allah(CC) razı olsun Kardeşim..İmani konulardaki duyarlılığınız ve yanlışa düşülmemesi için verdiğiniz uğraş..bunun neticesi gerekli uyarıları her zaman yaptığınız gibi bu çalışmada..uyarıcı vasfıyla hayra vesile olur inşaAllah..
Selam..sevgi ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

ve aleyküm selam..talipamca'm ben o videoyu sık sık izliyorum..
bir bakıma şarj ediyorum kendimi..ilginiz için minnettarım güzel dualarınıza amin diyorum...sizde mevlaya emanetsiniz...

Selamun Aleykum degerli kardeşim
Rabbim hepimizi Rızasını gözetenlerden eylesin inşALLAH
imanımızın taklitten çıkıp tahkiki imana dönmesi lazım hakikatleri okumak , okudugumuzu anlamak, anladıklarımızlada amel etmemiz lazım.

çok yerinde bir paylaşımdı Rabbim Razı olsun inşALLAH...

ve aleyküm selam..kardeşim mevla teala inşaallah hepimize hakiki bir iman nasib eder..yakin iman sahibi oluruz inşaallah ..mevla cümlemizden razı olsun

"İslâm dini tevhid, ihlâs, takvâ, güzel ahlâk, nefsin terbiyesi, Allah'a karşı samimiyet, yaratıklara karşı adalet gibi kurtarıcı prensipler üzerine kurulmuştur. Bunları öğrenelim ve tatbik edelim. "

selamünaleyküm...ALLAH c.c. razı olsun...
emeğinize sağlık...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
selametle İNŞALLAH...

ve aleyküm selam..hanımefendi kardeşim.. sizde mevla tealaya emanetsiniz..okuduğunuz için sağolun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt