Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dindar bayanlardaki yozlaşma (1 Kullanıcı)

mavimb

Kayıtlı Kullanıcı
burada sözüm dünyaya dalmış ahireti unutmus bayanlaradır her sey kapanmak namaz cemmaat demek degildir islamın ve sünnetin özünü anlamlısınız cogu kız çevre ve cemmatt zorlamasıyla hayattan tecrit edilerek yasıyorlar baskalarını öcü geliyor.size tavsiyem kendi akıl ve vicdanınızla islami emirlere sarılmanız dısarıda bakıyorum başörtülere altında kot ,yüzünü boyamıs sigara içneler erkeklerle gezenler izlediği programlar, lüks yasamlar yazık bunlar kimliksiz kişiler ortada kalmıs ne ondan ne bundan artık karara versinler dünyamı ahiretmi sahabe hanımlar sizin gibimiydi ya emirler dogrultusunda yasayın yada islami simgelere zarar vermeyin cıkarın o basörtüyü ALLAH sana siyasetimi emrediyor cıkıyorsun meydana parti için slogan atıyorsun.Allah sana ilim öğren diyor illa üniversiteye gidip meslek sahibi ol demiyor fatihler tarık bin ziyatlar yetiştir diyor.ama sen nefsine tapıyorsun.kader adalet eder insanlar zulmeder başörtü yasagı ALLAH tarafından yaratılmıştır zalimler eliyle.basireti olanlar anlar kadınlar düzelmeden insanlık düzelmez çünkü erkekleri kadınlar yetiştiriyor.ALLAH BUNLARA YARDIMCI OLSUN

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Sa.evet bende sokakta başı kapalı kolları açık makyaj yapmışlar .anneme söylüyorum böyle kapancaklarsa hiç kapanmasınlar ama kınamak yanlışmış.annem uyardı.allah hidayet versin dedi.

Güleryüzlü

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm Güzel bir konuya deginmis sin insaAllah kardesim.

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim öncelikle elinize sağlık ..

unutmayalım ki Hidayet Allah'dandır (c.c) ben doğru demiyorum elbetteki çok yanlış keşke herkes Hakikatin bilincinde olsada ona göre kulluk vazifesini tam olarak yerine getirse .. ne yazık ki ..nefislerine yenik düşerek Hakikatin tam anlamıyla farkında olmadan ilim noksanlığı ile bilinçsizce hareket edilmekte . Zaten tam manasıyla ilim nasip olan insanlar asla Allah'ın izniyle yanlış yapmazlar yapamazlar da .. ama kimse kendinden emin olamaz(kurtuluşa ereceğinden Rabbimin rahmeti ve merhameti ile ) Rabbim iman ile rızası ile yanına alsın inşallah.

tekrar diyorum ki HİDAYET ALLAH'dandır.. yeri geliyo en yakınlarımıza dahi söz geçiremiyoruz buna bizim gücümüz yetmiyo :(

42/ŞURA-13) Şerea lekum mined dîni mâ vassâ bihî nûhan vellezî evhaynâ ileyke ve mâ vassaynâ bihî ibrâhîme ve mûsâ ve îsâ, en ekîmûd dîne ve lâ teteferrekû fîh(fîhi), kebure alel muşrikîne mâ ted'ûhum ileyh(ileyhi), allâhu yectebî ileyhi men yeşâu ve yehdî ileyhi men yunîb(yunîbu).

"Dîni ikame edin ve fırkalara ayrılmayın." diye dîn olarak Nuh'a vasiyet ettiğimizi, sana vahyettiğimizi, İbrâhîm'e, Musa'ya ve İsa'ya vasiyet ettiğimizi, sizin için de (Allah) şeriat kıldı. Müşriklere, kendilerini davet ettiğin şey (Allah'a davet ve tek Allah'a inanmak) ağır geldi. Allah, kimi dilerse onu Kendisine seçer ve Kendisine yöneleni, O'na (Kendisine) ulaştırır.

13/RAD-27) Ve yekûlullezîne keferû lev lâ unzile aleyhi âyetun min rabbih(rabbihi), kul innallâhe yudillu men yeşau ve yehdî ileyhi men enâb(enâbe).

Ve kâfirler: “Ona, Rabbinden bir âyet (mucize) indirilse olmaz mı?” derler. "Muhakkak ki; Allah, dilediği kimseyi dalâlette bırakır ve O’na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir).” de

31/LOKMAN-15) Ve in câhedâke alâ en tuşrike bî mâ leyse leke bihî ilmun fe lâ tutı’humâ ve sâhibhumâ fîd dunyâ magrûfen vettebi’ sebîle men enâbe ileyy ileyye), summe ileyye merciukum fe unebbiukum bi mâ kuntum ta’melûn (ta’melûne).

Ve eğer; annen, baban bilmediğin bir şeyi, Bana ortak koşman için seni zorlarlarsa, onlara itaat etme. Onlarla dünyada iyi geçin. Kim Bana dönmüşse (ruhu ölümden evvel Bana ulaşmışsa), sen de onun yoluna tâbî ol (aynı yolu takip ederek sen de Bana ulaş). Sonra (ölümden sonra) hepiniz Bana döneceksiniz (Azrail (A.S) sizi Bana getirecek). Size yaptıklarınızı haber vereceğim

2/BAKARA-142) Se yekûlus sufehâu minen nâsi mâ vellâhum an kıbletihimulletî kânû aleyhâ kul lillâhil meşrıku vel magrıb(magrıbu), yehdî men yeşâu ilâ sırâtın mustakîm(mustakîmin).

İnsanlardan sefih olanlar diyecekler ki: "Onları, üzerinde bulundukları kıbleden çeviren nedir?" De ki: "Doğu da, batı da Allah’ındır. O, dilediğini Sıratı Mustakîm’e ulaştırır."

5/MAİDE-16) Yehdî bihillâhu menittebea rıdvânehu subules selâmi ve yuhricuhum minez zulumâti ilen nûri bi iznihî ve yehdîhim ilâ sırâtın mustakîm(mustakîmin).

Allah, rızasına tâbî olan kişiyi onunla (resûlü ile) teslim yollarına hidayet eder. Kendi izniyle onları karanlıktan aydınlığa (zulmetten nura) çıkarıp Sıratı Mustakîm’e hidayet eder (ulaştırır).

24/NUR-46) Le kad enzelnâ âyâtin mubeyyinât(mubeyyinâtin), vallâhu yehdî men yeşâu ilâ sırâtın mustakîm(mustakîmin).

Andolsun biz, açıklayıcı âyetler indirdik. Allah, dilediğini doğru yola yöneltip iletir.

Monolog

Kayıtlı Kullanıcı
Başı kaplaı alştında kot vs...
Adapta hatalıdır kabul

Sonuçta Allah hidayete de erdirir.
Peki
Adapsız diye hitap edebilmeniz için eklinizde bir adap olmalı
yani bir adap kalıbınız var
Şimdi merakla soruyorum
Bu adap kalıbınız tam olarak nedir?
Adap kalıbında Türban mı?
Baş örtüsü mü?
Peçe mi takılmalı?

Nasıl bir adap ile giyinmeli bu adapsız makyajlı bayanlar?

Ne yapmalı?
Makyaj hiç yapmamalı mı?
Hiç mi süslenmemeli?

hele bekar ise
ve devir bu iken
ve nefisleri var iken
ne yapsınlar?
Sizler gençliğinizde hiç mi hata yapmadınız?

Bu insanlar en azından Kapanıyorlar
yani KURAN'ı ve Sünneti kabul eidyorlar

ama bakıyorum
Kuran ve Peygamberimiz kabul etmeyen müşrik ve Yahudilere burdaki hata eyleyen müslümanlara gösterdiğinizden daha fazla hoşgörü gösteriyorsunuz?

Hidayete erdirsin lafı ne demek?
ağır bir söz değil mi?
Bir müslüman için

oysa Hidayete erdirsin tabiri
Allah'a isyan edenler için kullanılırdı bildiğim kadarı ile
hatalı müslümanlar için Hişdayetsiz tabiri cidden ağır bir tabir
ve bu tabiri
sizler için ben kullanıyorum
sizinle aynı amaçla
allah sizleri de hidayete erdirsin
Doğruyu nasıl öğrendiniz?

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
hiçkimseyi giyimiyle kuşamıyla yargılama hakkımız yok ... elimizden geliyosa iyilikle yumuşaklılıkla dogru olanı anlatıcaz .. Herkesin kalbinde olanı imanını yalnız Allah (c.c) bilir bence önce kendimize bakmamız lazım .. gerçekten bizler tam anlamıyla Takva ehlimiyiz .. nefsimizi yenmiş durumdamıyız ?.. ve son nefesten kimse emin olamaz ....

Rabbim bagışlasın hepimizide inşallah ..

_YUSUF_

Yönetici
Başı kaplaı alştında kot vs...
Adapta hatalıdır kabul

Sonuçta Allah hidayete de erdirir.
Peki
Adapsız diye hitap edebilmeniz için eklinizde bir adap olmalı
yani bir adap kalıbınız var
Şimdi merakla soruyorum
Bu adap kalıbınız tam olarak nedir?
Adap kalıbında Türban mı?
Baş örtüsü mü?
Peçe mi takılmalı?

Nasıl bir adap ile giyinmeli bu adapsız makyajlı bayanlar?

Ne yapmalı?
Makyaj hiç yapmamalı mı?
Hiç mi süslenmemeli?

hele bekar ise
ve devir bu iken
ve nefisleri var iken
ne yapsınlar?
Sizler gençliğinizde hiç mi hata yapmadınız?

Bu insanlar en azından Kapanıyorlar
yani KURAN'ı ve Sünneti kabul eidyorlar

ama bakıyorum
Kuran ve Peygamberimiz kabul etmeyen müşrik ve Yahudilere burdaki hata eyleyen müslümanlara gösterdiğinizden daha fazla hoşgörü gösteriyorsunuz?

Hidayete erdirsin lafı ne demek?
ağır bir söz değil mi?
Bir müslüman için

oysa Hidayete erdirsin tabiri
Allah'a isyan edenler için kullanılırdı bildiğim kadarı ile
hatalı müslümanlar için Hişdayetsiz tabiri cidden ağır bir tabir
ve bu tabiri
sizler için ben kullanıyorum
sizinle aynı amaçla
allah sizleri de hidayete erdirsin
Doğruyu nasıl öğrendiniz?

Selamün Aleyküm
Yazınız baştan aşağıya ziyanlarla dolu Allah-ü teala affetsin inşaAllah

İslam kurallar dinidir.Ve bu kurallara kati uymamız gerekiyor.Mazeret gösterme gibi bir lüksümüz yok.Kuralları Allah-ü teala kitabında anlatmış peygamber efendimizle uygulamalı bize aktarmış daha anlayamadığımız konularda meshep imamları detayına varıncaya kadar anlatmışlar.

Eğer gerçekten islamı yaşamak istiyorsanız bağlı olduğunuz mesheb imamınızın kitaplarına başvurun ve hayatınızı koyulan kurallara göre düzenlemeye gayret ediniz
Selametle

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamün Aleyküm....Başörtülü açık ablalarım,kardeşlerim inşaallah doğru yolu bulurlar yazınızı okudum ama yarı doğru yarı yanlış yazdıklarınız benim düşüncelerime göre...

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
aslında ben katılıyorum kardeşime.çünkü biz önce tesettürümüzden sonrada şmanlarımızdan ödün verdik.ve bu hale geldik.taviz yavizi getirir.bunu ben kendi nefsimde tatım.taviz vermeden hak yok islam üzere yaşıyalım kardeşlerim...

tuana001

Kayıtlı Kullanıcı
s.a

s.a

haklısın abicim ama unutma bu zamanda okuyanada ekmek yok rabbim bir yerden rıskımızı verecek biliyorum ama okurken isteksiz bir şekilde basımızı açıyoruz hatırlatırım.makyajlı kotlu türbanlılara diyecek sözüm yok haklsın çünkü islama yakışan bir giyim tarzı degil sokağa öyle çıkmak.bende bir genc kız olarak nefsimle herkes gibi mücadele edyrm rabbim hepimizi ıslah etsin hidayet versin...hayırlı akşmlr

volkankaya3575

Kayıtlı Kullanıcı
doğru sözün üzerine pekbi kelime kullanılmaz

zeymes

Kayıtlı Kullanıcı
her şeyden önce çok güzel bir konuyu ele almışsınız ALLAH sizden razı olsun.Canım onlar moden örtülüler çünkü onlar taktıkları örtüyü ALLAH rızası için değil yada ALLAH emrettiği için de değil sadece yakıştığı için takıyorlar nerdenmi biliyorum eğer ALLAH rızası için takılsaydı sadece başı tek değil diğer yerlerinide ALLAH rızası için örterlerdi değilmi
kardeşim emin ol ki onun azabıda çok çetindir e

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Ört(ül)meyelim!Örtünelim!

Ört(ül)meyelim!Örtünelim!

Her şey amacından saparken maalesef Müslüman kadının örtüsü de amacını yitirmeye ve başka amaçları olanlara alet oluyor. Kardeşlerimden rica ediyorum lütfen başkalarının ceplerini doldurması pahasına örtümüzü eksiltmesine, değerini yitirmesine, ona farklı anlamlar katmasına izin vermeyelim. Başımızda ve üzerimizde taşıdığımız sadece birkaç metre kumaş parçasından ibaret olmamalı lütfen bize yüklediği anlamı da hatırlayıp hakkını verelim. Bu kadar renklilik bizi bozdu sanırım. Zorlaştırmayınız kolaylaştırınız hadis-i şerifini birileri nefislere uygun hale getirin diye mi algılamamıza sebep oluyor bir düşünelim.

Algılama ve anlama özelliğimizi bir gözden geçirip, yeniden çekidüzen verelim. Algı yeteneğimizin frekanslarını nefislerimize doğru değil kalbimize doğru çevirelim. Zira bizi yöneten nefsimizden başkası olmaz. Dışımızdaki eksiklik, anlam yitikliği, amacından sapma nefse uygunluk içimizde bir sorun olduğunu gösterir. Eğer içerideki sorunu çözmezsek dış örtümüz artık bizi hiç bir şey den korumaz. Buda anlamını yitirmesine sebep olur. Mümin özelliğine sahip kimselerin içi ile dışı arasında bir anlam bütünlüğü olmalı zira birbirimizi tanıyamayız çünkü rabbim bizlere birbirimizin kalbini görebilme yeteneği vermemiş, kalplerdekini gören, duyan ve bilen yalnızca o dur.

Son zamanlarda nedense başörtüsü problemini, sadece başı örtme olarak algılamamıza sebep oluyor birileri, evet başlar örtülü… bu cümlenin sonu tamamlamıyorum çünkü gerçekten içim acıyor gördüğüm manzaralar karşısında şaşkına dönüyorum üzülüyorum halimize ne hallere düştü müslüman kadının kimliği, ne kadar renklendi böyle ne çok şekillere girdi. Önceleri bazı dayatmalar karşısında örtünmek zorunda olanlar vardı örneğin, baba baskısı, ya da eş rızası için örtünmek. Şimdilerde değişik moda akımları gelişti modernleşme ve çağdaşlaşma adına örtünün çağdaş versiyonu ne kadarda kulak ve yürek tırmalıyor ve modern örtünün altında kimlik arayışında olanlar, oradan oraya adeta savrulanlar.

Okuduğum bir haber karşısında dehşetim daha da arttı modern ve çağdaş örtü imalatı yapan bir firmanın defile manzaralarından söz ediyordu. Alımlı hanımların tesettür dedikleri kıyafetleri giyip beyefendilerin karşısında salına, salına yürüyerek eşlerinin, kızlarının ve kız kardeşlerinin giyeceği kıyafetleri sahnede nasıl izlediklerini ve aralarda namazlarını eda ettiklerinden söz ediyordu. Ne kadar içler acısı Ya Rab! Sen bize dirayet ver, bunları yapanların niyetleri her ne ise kendilerine çevir.

Bütün kardeşlerimden rica ediyorum lütfen neden örtündüğümüzü bir kez daha düşünelim önce kendimiz hatırlayalım ve çevremizdeki herkese tekrar hatırlatalım. “Hatırlat şüphesiz ki hatırlatmak müminlere fayda verir’’ (zariya 55)
Ve örtülmeyelim ÖRTÜNELİM!
RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN

Derya FIÇICI

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt