Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Din Kardeşine Muhabbet (1 Kullanıcı)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
DİN KARDEŞİNE MUHABBET

Peygamber Efendimiz(SAV) ;
''Arş-ı Alanın etrafında nurdan minberlere ve kürsülere elbiseleri ve yüzleri nur gibi paralayan kimseler otururlar.Bunlar,Peygamber de değil,şehidler de değillerdir.
Fakat Peygamber ve şehidler onlara gıbta edecektir.''
buyurdular.

Resul-i Ekrem(SAV) ' e ;
''Bunlar kimlerdir ?''
diye soruldu.Resul-i Ekrem(SAV) Efendimiz;
''Onlar,Allah(CC) için birbirlerini sevenler..Allah için buluşup oturanlar ve Allah için birbirlerini ziyaret edenlerdir.''
buyurdular.
Allah(CC) için birbirini seven iki arkadaştan birinin derecesi daha yüksek ise,
-çocuklar anne-babalarına katıldığı gibi-
arkadaşı da onun seviyesine yükseltilir.Zira kardeşlik Allah için olunca neseb kardeşliğinden geri kalmaz.
Nitekim ayet-i celile'de :
''Bismillahirrahmanirrahim''
...Zürriyetlerini onlara kattık ve onların amelinden hiçbir şeyi eksiltmeyiz.
(TUR SURESİ : Ayet ; 21)
buyurulmuştur.

Allah-u Teala(CC) Hadis-i Kudsi'de :
''Benim rızam için birbirini ziyaret edenlere,Benim rızam için birbirlerine muhabbet edenlere,Benim rızam için malını ve parasını harcayanlara ve Benim rızam için yardımlaşanlara Benim muhabbetim hakdır.''
buyuruyor.
* a l ı n t ı *

Daim muhabbetle inşaAllah..
Selam ve baki dua ile Alemlerin Rabbi Allah(CC)'a emanet olunuz..

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm değerli abim.çok güzel bir paylaşım olmuş mevlam razı olsun.selam ve dua ile kalın mevlama emanet olun selametle abim.hayırlı sabahlar.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Baki Muhabbetle Inşaallah..

Baki Muhabbetle Inşaallah..

selamünaleyküm değerli abim.çok güzel bir paylaşım olmuş mevlam razı olsun.selam ve dua ile kalın mevlama emanet olun selametle abim.hayırlı sabahlar.

VeAleynaAleykümSelamVeRahmetullahiVeBerekatuhu
Can Kardeşim..
Amin..Cümlemizden inşaAllah..Rabbim yar ve yardımcımız olsun..
Siz de Kardeşim Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..
Hayırlı-bereketli Sabahlar olsun inşaAllah..

muharrir

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.birfikircilesi.blogcu.com
Ne kadar da değiştik değil mi... Efendimizin bu hadis-i şerifinde saymış olduğu grubun hangisine dahiliz... Ne güzel bir makamla müjdelemiş Allah rasülü '"Onlar,Allah(CC) için birbirlerini sevenler..Allah için buluşup oturanlar ve Allah için birbirlerini ziyaret edenlerdir.''

Lakin bu cümleyi irdeleyecek olursak ne çok kusurlarımızı bulacağız...

Allah için birbirlerini sevenler... Gerçekten birbirimizi seviyor muyuz? En basit davranışlarında yerdiğimiz arkadaşlarımız... Bilmeden yazdığı ya da söylediği bir sözden dolayı kolaylıkla tekfir ettiklerimiz...

Daha da açarsan ne çare nefis hesabına sevdiklerimiz... Menfaat uğruna sevdiklerimiz...

Sualin cevabını açmak gerek? Allah için sevgi nasıl olur?

Allah için buluşup oturanlar... Hangi gün oturduk. Tüm ömr-ü vaktimizin, sermaye-i hayatımızın en büyük kısmı "Allah için birileriyle beraber olmakla" geçmesi gerekirken "Allah ile olan arkadaşlarımızdan kaçmadık mı?" Aman geliyor işte şimdi başlar Allahı anlatmaya...Kafa ütülemeye...Tüyelim vs...
Kimlerle buluşup oturduğumuzu sorguluyor muyuz...

ve üçüncüsü... Allah için birbirlerini ziyaret edenler... Ne kadar azalttık sıla-i rahimlerimizi farkındayız değil mi...Modern tabiriyle işi düşünce aramalara döndü ziyaretlerimiz... Adı menfaat oldu, soy adı çıkar...

Cümlelerim bir çok kişiye abartılı da gelebilir... Lakin herkesin kendi hususi aleminde sorgulaması gereken durumlar bunlar...

Allah için bir arkadaşınızla en son ne zaman sohbet ettiniz...

Allah için hasta olan dayınızı ziyaret ettiniz mi?

Ya da en son ne zaman birisine seni Allah için seviyorum dediniz...? Dedik... Çok mu uzak kaldı bizlere...

Oysa ne kadar basitdi değil mi...

Yoksa nefsimize mi zulmettik?...

Sevgi ile...

Muharrir.​

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamünaleyküm...Talip abi ALLAH c.c. razı olsun...çok güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...ALLAH c.c. emanet olun...
selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamün Aleyküm Talip Kardeşim...

Eline emeğine yüreğine sağlık RAHMAN iki cihanda sevabını kar kat ihsan eylesin inşaALLAH .
Evet bende Muharrir kardeşimin yazdıklarına malesef katılıyorum yaptığımız işlerimizi ALLAH içinmi yoksa kendi nefsimiz içinmi yapıyoruz?
Dönüp çevremize bakarsa ALLAH için yapılan işler parmakla gösterilecek kadar azaldı.

MEVLA emie ve yasaklarına uyan hakkı ve hakikatı gözeten O nun rızzasına laik işler yapmayı nasip eylesin inşaALLAH

Selam ve Baki DUA ile ALLLAH a emanet ol

egitim44

Kayıtlı Kullanıcı
allah bizi peygamber ve şehitlerin gıpta ettiği sınıftan eylesin
allah razı olsun

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH-u Teala(CC) Hadis-i Kudsi'de :
''Benim rızam için birbirini ziyaret edenlere,Benim rızam için birbirlerine muhabbet edenlere,Benim rızam için malını ve parasını harcayanlara ve Benim rızam için yardımlaşanlara Benim muhabbetim hakdır.''

buyuruyor.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
esmacım talip amcanın konusunu görünce ,bir an talip amcamız mı geldi dedim.inşallah iyidir.sitemizin en değerli büyüklerindendi.Allah uzun ömürler versin inşallah.

Selamün Aleyküm

Amin...Funda bende öyle sandım :( Talip Amca geri geldi diye bi heyecanlandım ama malesef konusu güncelleştirilmiş inşaAllah iyidir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt