Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dikkat!!!WindowsXp nin"MESİH"anlamına geldiğini biliyormuydunuz (1 Kullanıcı)

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
Sağol kardeş, bilmiyordum, Allah razı olsun. Ama her ürünlerinin altında bir şey çıktığıda muhakkak. Bakalım Vista'da ne çıkacak. a.e.o

Ekli dosyayı görüntüle 392

atky

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim
bu kadarına da pes diyorum...
Rabbim razı olsun...
Rabbime emanet...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
sa kardeşler sağolun yorumlarınız için sizdende allah razı olsun vesselam

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı
çok tsk

çok tsk

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.

KURTARICI WİNDOWS!

Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.

HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da "x" harfi "khi", "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece, Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.

MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.

"HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

Dünyada "üç" grup insan var:
Bir şeyi yapan ve yürüten "küçük" bir seçilmiş grup.
Bir şeyin yapılmasını seyreden "büyükçe" bir grup.
Ne olup bittiğini bilmeden yaşayan "muazzam" bir kalabalık.

LALh razı osun emeğinesağlık..çok tesekkur ederım ..

mekansız_38

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ALLAH senden razı olsun bize bu bilgiyi sağladığın için

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşim çok güzel bir şey bulmussun tebrik ederim ALLAH razı olsun kardeşim eline sağlık a.e.o.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_______selamün aleyküm
rabbim razı olsun kardeşim bilgilendirdiginiz için düşünüyorumda acaba farkında olmadıgımız başka hangi oyunlar var
rabbime emanetsiniz
selam ve dua ile________

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
_______selamün aleyküm
rabbim razı olsun kardeşim bilgilendirdiginiz için düşünüyorumda acaba farkında olmadıgımız başka hangi oyunlar var
rabbime emanetsiniz
selam ve dua ile________

ve aleykum selam kimbilir ama şu bi gercek birçok markada hac işareti var hatta bi araba markasında da şuan aklımda yok ondada ambleminde hac işaretinin yanında ata benzer bir resim var dikkatli baktım o haclı seferini ifade ediyormuş yorumunda öle yazıyordu...vesselam..

kaddog

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Çok yararlı bir bilgilendirmeydi. Aslına bakarsan bu windows ve ürünleri için bir sürü para ödüyoruz. Lisanslar ayrı sorun.Oysa ki milli işletim sistem olan Pardusu kullanabilir veya kullanımını yaygınlaştırabiliriz. Yurtdışında özellikle devlet kurumlarında windows değil linux tabanlı işletim sistemleri mevcuttur. Windowsta neyin ne olduğunu bilmiyoruz.
Allaha emanet ol.
Selam ve sevgilerimle

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
as.söylediğiniz işletim sistemini ilk defa duydum.Aslında böyle durumlar sadece xpde yok araba markalarındada var paralardada var...Neyapılması gerek inan şuan ben bile bilemiyorum..Dua etmek ve azda olsa böyle ürünlerden kendimizi çekmekten başka sansımız yok sanırım.aeolunuz

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Biliyordum kardeşim.
Allah razı olsun.
Selam ve baki dua ile kalın.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam.sizdende Razi Olsun.:HALLAHA EMANET OLUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt