Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dikkat edin (1 Kullanıcı)

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
Dikkat edin, sizden biri kardeşinin verdiği hediyeyi reddetmesin. Eğer bir şey de bulursa, ona mukabelede bulunsun. Nefsin yed-i kudretinde olana yemin ederim ki, bana bir (koyun) kolunun ucu hediye edilse kabul ederim. Ve eğer bir kol için davet edilsem ona icabet ederim.Hz. Muhammed

by-cansuyu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Dikkat edin

eğer birşey bulursa neden anlamadım
orasını

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN SAOLUN TEŞEKKÜRLER.

omerislam

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun emeğine sağlık

gul_sevgiliye

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa11 yazdı:
Dikkat edin, sizden biri kardeşinin verdiği hediyeyi reddetmesin. Eğer bir şey de bulursa, ona mukabelede bulunsun. Nefsin yed-i kudretinde olana yemin ederim ki, bana bir (koyun) kolunun ucu hediye edilse kabul ederim. Ve eğer bir kol için davet edilsem ona icabet ederim.Hz. Muhammed

ne güzel bir tavsiye bizler ve tüm müslüman kardeşlerim için:
ALLAHCC RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİMB)

5745 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor:
"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, hediyeyi kabul eder, ona karşılıkta bulunurdu."

5746 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor:
"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Bana bir koyunun inciğe kadar ayağı hediye edilse kabul ederim, böyle bir yemeği yemeye çağırılsam icabet ederim.

5747 - Hz. Ali radıyallahu anh anlatıyor:
"Kisra Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a bazı şeyler hediye etti, Aleyhissalâtu vesselâm ondan bu hediyeleri kabul etti. Diğer krallar da ona hediyede bulundular, o da onlardan bunu kabul etti."

5748 - İyâz İbnu Himâr radıyallahu anh anlatıyor:
"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a bir hediyede bulunmuştum. Bana: "Müslüman mı oldun?" diye sordu.
"Hayır! dedim.
"Ben müşriklerin hediyesini almaktan men olundum!" buyurdular (ve hediyemi almadılar)."

5749 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor:
"Bir bedevî Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a genç bir deve hediye etti. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ona mukabil altı genç deve verdi. Bedevî, memnun kalmadı. Bu hal, Aleyhissalâtu vesselâm'a ulaştı.
Allah'a hamd ü senadan sonra:
"Falan kimse bana bir deve hediye etti. Ben ona mukabil altı deve verdim. Buna rağmen memnun olmamış. (Allah'a) yemin olsun, (Şu günden sonra muhacirler), Kureyşliler, Ensârîler, Sakîtliler veya Devsliler dışında kimseden hediye almamaya azmettim" buyurdular."

5750 - Ebu Ümâme radıyallahu anh anlatıyor:
"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Kim bir kimse için şefaatçi olur, o da bu şefaatine karşı bir hediyede bulunursa hediyeyi kabul ettiği taktirde, riba kapılarından büyük bir kapıya girmiş olur."

5751 - Ubade İbnu's-Sâmit radıyallahu aanh anlatıyor:
"Ben ehl-i Suffa'dan bir kısım insanlara yazı ve Kur'ân'ı öğretmiştim. Onlardan bir adam bana bir yay hediye etti.
Ben de:
"(Bu yay) benim için (büyük) bir mal değil, onunla Allah yolunda atış yaparım, gidip Resûlullah Aleyhissalâtu vesselâm'a soracağım" dedim.
Gidip sordum:
"Ey Allah 'ın Resûlü! dedim. Kendilerine yazı ve Kur'ân öğrettiğim kimselerden biri bana bir yay hediye etti. Bu benim için bir mal da değil. Ben onunla Allah yolunda atış yaparım!" dedim.
Aleyhissalâtu vesselâm bana:
"Eğer ateşten bir takı takınmayı seversen kabul et!" diye cevap verdi."

Bir hadisi şerifte; "Her kime bir hediye sunulduğunda yanında bir cemaat varsa, onlar da o hediyeye ortaktırlar." buyurulmuştur.

kaynak:(Bu Hadis-i Şerif Elmalılı Tefsirinin Bakara Sûresi, 271.Âyetin açıklanmasından sonra yer alan “Sadaka” bölümünde zikredilmiştir.)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

by-cansuyu yazdı:
eğer birşey bulursa neden anlamadım
orasını

orası bulunursa olabilr kardeşim
arkadaş tekrar bi gözden geçirirse iyi olur bi yanlış yazma olabilir

eğer bulunursa ise yani bi davette bulunursa veya bi hediyede bulunursa ona karşılık versin
hediye versin, veya oda davette bulunsun olabilir

en iyisini ve en güzelini Allah ve rasulu bilir

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Sevmenin, sevdiğini göstermenin çok anlamlı bir ifadesidir hediyeleşmek. Hediye, dostlukların gelişmesinde, yeni bir arkadaşlığın kapısını aralamada sihirli bir anahtar gibidir. Genellikle önemsemediğimiz bir küçük pakette, çoğu zaman bir çocuğun sevinci ya da hatırlanmanın, değer verilmenin duygusal yoğunluğu saklıdır. Vereni de alanı da mutlu eder.

S.A :D

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

BENDE HAFİZE ABLAMIN GÖRÜŞÜNE KATILIYORUM.GERÇEKTENDE HEDİYELEŞMEK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY.HATTA BUGÜN ÇOK SEVDİĞİM HAC ARKADAŞLARIMLA TOPLANTIMIZ VARDI ÇAM SAKIZ ÇOBAN ARMAGINI BİR ŞEYLER GETİRMİŞLER.İHTİYAÇTANMI YOK DEĞİL MAKSAT SÜNNETİ YERİNE GETİRMEK.VE MUHABBETİN ARTMASINA VESİLE OLMAK.O KADAR MUTLU OLDUMKİ ANLATAMAM.ASLINDA ONLARIN GELMESİ EN BÜYÜK MUTLULUK BENİM İÇİN.BİR YANDAN DA İNANIN SEVİNİRKEN DİĞER YANDANDA UTANDIM YANİ BİR HOŞ OLDUM DUYGULANDIM.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM BENCE HEDİYELEŞMEK BU YAZILAR OKUDUKTAN SONRA BENDE BİR ŞEYLER EKLEMEK İSTEDİM.BİZLER ASLINDA ÇOĞU ZAMAN ÖNEMSEMİYORUZ.BİRDE KÜÇÜK OLAN BİR ÇOCUĞU DÜŞÜNÜN HİÇ YOKKEN TANIDIĞI VEYA TANIMADIĞI BİR İNSANDAN HEDİYE ALMASI BİR ÇİKOLATA VEYA BİR BALON ONU OKADAR MUTLU EDİYORKİ O ÇOCUĞUN GÖZLERİNDE PARILTI IŞIK UNUTULMAZ O İNSANI OKADAR MUTLU EDİYORKİ ANLATAMAM.BEN ZAMAN ZAMAN DA OLSA ÇANTAMA BU TÜR ŞEYLERİ KOYUP TANIDIĞIM TANIMADIĞIM ÇOCUKLARA BU TÜR HOŞLUKLAR YAPIYORUM İNANIN MUHTEŞEM BİR MUTLULUK.SAKIN NE OLUR BENİ YANLIŞTA ANLAMAYIN.KENDİMİ METH ETMEMK BEN BÖYLE YAPIYORUM DEMEK DEĞİL MAKSADIM.MUSTAFA ENGİN KARDEŞİMİZ ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ DİĞER ARKADAŞLARDA KONUYU GENİŞLETMİŞLER OKUYUNCA BU DÜŞÜNCELER İÇİNDE OLDUĞUMDAN BENDE KATILIMDA BULUNDUM. AEO

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ebe78 yazdı:
BENDE HAFİZE ABLAMIN GÖRÜŞÜNE KATILIYORUM.GERÇEKTENDE HEDİYELEŞMEK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY.HATTA BUGÜN ÇOK SEVDİĞİM HAC ARKADAŞLARIMLA TOPLANTIMIZ VARDI ÇAM SAKIZ ÇOBAN ARMAGINI BİR ŞEYLER GETİRMİŞLER.İHTİYAÇTANMI YOK DEĞİL MAKSAT SÜNNETİ YERİNE GETİRMEK.VE MUHABBETİN ARTMASINA VESİLE OLMAK.O KADAR MUTLU OLDUMKİ ANLATAMAM.ASLINDA ONLARIN GELMESİ EN BÜYÜK MUTLULUK BENİM İÇİN.BİR YANDAN DA İNANIN SEVİNİRKEN DİĞER YANDANDA UTANDIM YANİ BİR HOŞ OLDUM DUYGULANDIM.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM BENCE HEDİYELEŞMEK BU YAZILAR OKUDUKTAN SONRA BENDE BİR ŞEYLER EKLEMEK İSTEDİM.BİZLER ASLINDA ÇOĞU ZAMAN ÖNEMSEMİYORUZ.BİRDE KÜÇÜK OLAN BİR ÇOCUĞU DÜŞÜNÜN HİÇ YOKKEN TANIDIĞI VEYA TANIMADIĞI BİR İNSANDAN HEDİYE ALMASI BİR ÇİKOLATA VEYA BİR BALON ONU OKADAR MUTLU EDİYORKİ O ÇOCUĞUN GÖZLERİNDE PARILTI IŞIK UNUTULMAZ O İNSANI OKADAR MUTLU EDİYORKİ ANLATAMAM.BEN ZAMAN ZAMAN DA OLSA ÇANTAMA BU TÜR ŞEYLERİ KOYUP TANIDIĞIM TANIMADIĞIM ÇOCUKLARA BU TÜR HOŞLUKLAR YAPIYORUM İNANIN MUHTEŞEM BİR MUTLULUK.SAKIN NE OLUR BENİ YANLIŞTA ANLAMAYIN.KENDİMİ METH ETMEMK BEN BÖYLE YAPIYORUM DEMEK DEĞİL MAKSADIM.MUSTAFA ENGİN KARDEŞİMİZ ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ DİĞER ARKADAŞLARDA KONUYU GENİŞLETMİŞLER OKUYUNCA BU DÜŞÜNCELER İÇİNDE OLDUĞUMDAN BENDE KATILIMDA BULUNDUM. AEO

Yanlış anlaşılan bir şey yok çokda güzel bundan sonra çantama bende birşeyler atayın hediyeleşmek güzeldir S.A :D:D:D

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun...Gerçekten hediyeleşmek çok güzel...
Selametle...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

s.a bende bugun bir arkadaşımdan hediye aldım ve benı okadar çok mutlu ettiki bana çok faydalı oluck kıtaplar, kuranı kerim ve başörtü almış:):) Allahım ondan binlerce kez razı olsun ne muradın varsa versin rabbim inş, sen herşeyin en iyisini hakedıyorsun mekanın cennet olsun inş dualarımdasın HAKKINI HELAL ET a.e.o. selametle kal B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)bu güllerde benden sana :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt