Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dikkat! Çocuklarımız " BÜYÜ " tehditi altında !!! (1 Kullanıcı)

al_muallim

Kayıtlı Kullanıcı
Dikkat! Çocuklarımız " BÜYÜ " tehditi altında !!!

Televizyon kanalları, minikleri ekrana çekmek ve reyting almak için, tepki alan sihirli, büyülü dizilere yeniden umut bağladı. Fox TV'de neredeyse gün boyu yayınlanan...

Çocuk izleyici konusunda henüz bir yayın politikası olmayan televizyon kanalları, minikleri ekrana çekmek ve reyting almak için geçtiğimiz yıllarda tepki alan sihirli ve büyülü dizilere yeniden umut bağladı.

Fox TV'de neredeyse gün boyu yayınlanan 'Bez Bebek', atv'de yeni bölümünün yanında tekrarlarıyla yayın akışlarını işgal eden 'Selena' ve dışarıdan getirilerek çocuklara dayatılan Kanal 1'deki 'Sevimli Cin'e bugünlerde yeni büyücü arkadaşları eklendi. atv'de yayınlanmaya başlayan 'Kayıp Prenses'te; bir peri kızının, yeryüzüne iyilik yapmaya gelmesi ve bir 'insana' âşık olması konu ediliyor. Tabii perilerden söz edilirken 'mucize' gibi dinî bir kavram da hoyratça kullanılıyor. Dizinin, pazar akşamı yayına konması ve ertesi sabah erken kalkıp okula gidecek çocukları ekrana hapsetmesi ise aileleri tedirgin ediyor.

Kanal 1'de, peri ve sihirin konu edildiği Steven Bawol ve Emmanuelle Dubergey imzalı 'Sevimli Cin' izleyiciden tepki alan bir başka yapım. Bir dul baba ve iki genç kızı, 'Adil' adlı cini barındıran lambanın olduğu yeni bir eve taşınıyor. Baba evde sihir yapılmasını yasaklamasına rağmen kızlar ve cin, dilekleri yerine getirme gücünü kullanarak ortalığı birbirine katıyor. Dizide, sırları Simge tarafından öğrenilen Nana, yüce konsey ve Nana'ya âşık olan bir ölümlünün yaşadıkları anlatılıyor.

Geçtiğimiz dönem yayınlanmaya başlayan ve Gani Müjde'nin senaryosunu yazdığı 'Selena', aileler tarafından şiddetle eleştirilen bir başka yapım. Dizide, anne ve babalarını trafik kazasında kaybeden Selin, Leyla ve Nazlı'nın annelerinden kalan bir sandık dolusu hatıra defteri ile birlikte amcalarının yanına yerleşmeleri ve sonrasında yaşadıkları sihirli olaylar ekrana geliyor. Uzmanlar ailelerin bu tarz diziler hakkında RTÜK'e şikayette bulunmalarını tavsiye ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Sihirli Annem, Ruhsar, Bücür Cadı, Perili Ev ve En İyi Arkadaşım tepkiler yüzünden RTÜK'ten pek çok kez uyarı almıştı.

Zaman

al_muallim

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm kardeşlerim...
Masum gibi görünsede aslında çok tehlikeli ve bir o kadarda sinsi program bunlar...
Allah rızası için elimizden geleni yapalım izlemeyelim izletmeyelim...
Gerekli yerlere şikayet duyurusu aplım ve bu haberin daha fazla yerde okunmasını ve gerekenin yapılmasını sağlayalım...

al_muallim

Kayıtlı Kullanıcı
Radyo Televizyon Üst Kurulu(RTÜK) İçin Aşagıdaki Link Kullanınız

"Radyo Televizyon Üst Kurulu"

Görüş Öneri Ve Şikayet Formu İçin Aşagıdaki Link Kullanınız

"Radyo Televizyon Üst Kurulu"

Kardeşlerim linkte yer alan görüş ve öneri formunu doldurarak RTÜK e şikayetimizi gerçekleştirmiş olacağız.
Bu formu kanaatimce ne kadar çok kişi doldurursa gelecek nesillerimizin yararına olacak İnşallah...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim gerçektende çocukların kafasını bulandırıyorlar hemde çok feci halde..saçma sapan şeylerle çocuklar kandırılıyor...duyarlı olmak gerekirken daha da teşvik edici olunuyor kimi zaman..
paylaşım içiçn teşekkürler..mühim bir konu gerçekten...selam ve dua ile

al_muallim

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim bu mühim meseleyi kulak ardı etmeyelim lütfen!!!

al_muallim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim gerçektende çocukların kafasını bulandırıyorlar hemde çok feci halde..saçma sapan şeylerle çocuklar kandırılıyor...duyarlı olmak gerekirken daha da teşvik edici olunuyor kimi zaman..
paylaşım içiçn teşekkürler..mühim bir konu gerçekten...selam ve dua ile

Ecmain kardeşim...

o-yuzer

Kayıtlı Kullanıcı
aslında çok haklı arkadaşımız sadece ufaklarmı büyüklerde izliyo bu dizileri ve sanki hayatı bu şekilde oldunu sanıyolar amaç sanıyosam dinden uzaklaştırma sapasına getiriyolar.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim, öncelikle emeğine sağlık..
çok yerinde bir paylaşım gerçekten, son zamanlarda o kadar çok türediler ki bu saçma sapan filmler, diziler ne yapıcaz nasıl çocuklarımızı uzak tutarız zor gerçekten..
benim 5 yaşında bir kız kardeşim var ve malesef bu dizilerin hepsini o kadar yakından takip ediyor ki ne yapacağımızı şaşırdık, o kadar çok etkiliyor ki çocukları bu tarz diziler..
geçen akşam "kayıp prenses" adlı diziyi izlerken odasında bi bakayım dedim ne yapıyor diye arkadaşlar, bir baktım ki gözleri dolmuş ağladı ağlayacak nerdeyse, ne oldu dedim abla çok duygulandım, prenses için üzülüyorum dedi bana ya var mı böyle bir şey?
bu çocuk daha 5 yaşında, hemen kapattım o saçma sapan diziyi..
ne kadar engelleyebiliriz ki bu dizileri hiç vermemeleri gerek ekrana, biz küçükken de vardı bu tarz diziler ve biz de bakıyorduk
bücür cadı diye bir dizi vardı, ağzını iki oynatıyordu sihir yapıyordu sözde, şimdi çok saçma geliyor ama zamanında biz de baktık o saçmalıllara malesef..
ben kardeşim kadarken yani bundan bir 15-16 yıl kadar önce susam sokağı vardı, ona bakardık çok da faydalıydı gerçekten..
zaman geçtikçe bozuluyor her şey malesef arkadşlar, Rabbim yardımcımız olsun
selam ve dua ile...

senokli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.senawitch.tr.gg
Evet herkes bu konuda haklı.
Bu dizilere bir kaç örnek:
*Bez Bebek->FOX TV
*Prenses Perfinya->FOX TV
*Acemi Cadı->STAR TV
*En İyi Arkadaşım->SHOW TV
*Selena->ATV
*Sihirli Annem->KANAL D(bu büyü işini başlatan bu dizi)
*Peri Masalı->Kanal 1
*Sevimli Cin->Kanal 1
doğrusunu söylemek gerekirse tek prenses perfinyayı seyrediyorum o kadar...

_gezegen_

Kayıtlı Kullanıcı
Bende girdim siteye ve uygunsuz bulduğum dizilerden duyduğum rahatsızlığı dile getirdim. İnşaallah önemseniyordur bu görüşler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt