Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DİKKAT!Cep telefonları dinleniyor (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Cep telefonunuzdan yapacağınız küçük bir deneme, belki de büyük bir skandalı ortaya çıkaracak..

“Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini öğrenmek istiyorsanız, “kare31kare31” (#31#31) yazdıktan sonra kendi cep numaranızı çevirin. Eğer karşınıza bir kişi çıkıyorsa telefonunuz dinleniyor demektir..”

Halk arasında bir “şehir efsanesi” halinde olan bu formül, iddialara bakılırsa gerçek..

Biz de denedik

İddialar ve dün Meclis’teki bu yaşananlar üzerine çalışanları arasında da böyle bir araştırma yaptık. Ve bazı vekillerin yaşadıklarının aynısını yaşadık..

Çalışanlarımız aynı formülle kendi numaralarını aradılar. Kimisinin karşısına tanımadıkları bir “ses” çıkarken, kimilerine ise “aradığınız numara kullanılmamaktadır” anonsu çıktı. Eğer böyle bir anons çıkıyorsa içiniz rahat olsun. Peki ya karşınıza bir kişi çıkıyorsa?

Peki kim bu “sesler” ?

“Kare31kare31” formülü ile aradığımız kendi numaramıza bir başkasının çıkması süphesi bir çok kişiyi hem şaşırttı hem de endişelendirdi. Öyle ki daha önce de konuyla ilgili olarak medyada çeşitli haberler ve iddialar yer almıştı !

Vatandaşın telefonu dinleniyor mu?

Kendi numaramıza neden bir başkası çıkıyor? Kim bu kişiler?

Bu formül bir dinleme skandalını ortaya mı çıkarıyor yoksa sadece teknik bir yanlışlık mı?

Eğer bir “telefon dinleme” durumu varsa hakkında hiçbir savcılık kararı olmayan vatandaşın cep telefonunu kimler neden dinliyor?

Dinlenen telefonların kaydı tutuluyor mu?

Bu dinleme kayıtları kime yada hangi kuruma rapor ediliyor?

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hayırlı cumalar kardeşim bilgilendirdiğiniz için sagolun ben yaptım aradığınız numara kullanılmamaktadır diyor...
rabbimize emanetsin inşallah

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hayırlı cumalar kardeşim bilgilendirdiğiniz için sagolun ben yaptım aradığınız numara kullanılmamaktadır diyor...
rabbimize emanetsin inşallah
Aleyküm Selam sizede Hayırlı Cumalar kardeşim,geçmiş olsun siz dinlenmeyenlerdensiniz.DUA İLE

sahmerdan

Kayıtlı Kullanıcı
az önce yaptım karşıma bir adam çıktı inanamıyorum ya kim dinler benim telefonumu şoktayım şu an ne demek oluyor bu

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
az önce yaptım karşıma bir adam çıktı inanamıyorum ya kim dinler benim telefonumu şoktayım şu an ne demek oluyor bu
Kardeşim tedirgin olmayın,bu pir gazeteden alınmış olan paylaşımdır.Telefona çıkan şahıs ile konuşsaydınız.

sahmerdan

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim tedirgin olmayın,bu pir gazeteden alınmış olan paylaşımdır.Telefona çıkan şahıs ile konuşsaydınız.

bilmiyorumki panikledim bir an kapatıverdim şimdide arıyorum telefon açılmıyor.Daha nelerle karşılaşacağız Allah sonumuzu hayretsin.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm....

-Kıymetli ablacığım, bu konudan haberdardım, bende bir gazeteden okumuştum, ama 1 yıl olmuştu o zamanlar tükcell kullanıyordum belirttiğiniz gibi numarayı aradım telefonum çaldı açtılar alo alo dedikten sonra kapattı.. sonra sesimin yaknılandığını hissetmiştim tekrar aradım bir vatandaş çıktı ama ingilizce konuşuyordu :K sonra o hattımı kapattım iptal oldu... bilgilendirici paylaşımınız için teşekkür ederim selam ve dua ile :D:D
Aleyküm Selam Kardeşim evet daha nice bu şekilde olaylar yaşanıyor.Dinlemeyi yapanlar hangi amaçla yapıyorlar ise insanı tedirgin etmeye yetiyor.

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm Ravza abla bilgilendirici paylaşımın için teşekkür ederim.şimdi bu uygulamayı yaptım bişey yok ama bütün gsm opetatörleri için geçerli mi bu.öyle ise bir sorun yok

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
sa aleyküm kardeşim.3 ay önceydi yanlış hatırlamıyorsam.interneti kurcalarken bir yazı çıkmıştı karşıma.eşinizden şüpheleniyormusunuz diye.şifre verilmişti.bunu girip eşinizin telefonunu dinleyin diye.denemedim.ama doğruluk payı varmı bilmiyorum.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm Ravza abla bilgilendirici paylaşımın için teşekkür ederim.şimdi bu uygulamayı yaptım bişey yok ama bütün gsm opetatörleri için geçerli mi bu.öyle ise bir sorun yok
Aleyküm Selam Kardeşim opretör ayrımı yok sanırım tüm hatlar için geçerli.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
sa aleyküm kardeşim.3 ay önceydi yanlış hatırlamıyorsam.interneti kurcalarken bir yazı çıkmıştı karşıma.eşinizden şüpheleniyormusunuz diye.şifre verilmişti.bunu girip eşinizin telefonunu dinleyin diye.denemedim.ama doğruluk payı varmı bilmiyorum.
A.S.Kardeşim bu tarz yazılar çıkabilir,ama zihinlerimizi bu gibi şeylerle yoğunlaştırmanın gereği yok,aldatan kendini aldatır karşısındaki hiç birşey yapmaz.İnsanın özelinin dinlenmiş olması çok ayıp vede günah bir durum.Ama bizim paylaştığımız konuda durum farklı birileri cep telefonlarını dinliyormu?dinliyorsa ne amaçlı?bu merak edildi doğrusu.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt