Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

devlet gazinesi... (1 Kullanıcı)

dileksenturk

Kayıtlı Kullanıcı
Hazreti Ömer (r.a.). Halife. Bir gece. Makamında. Ashabtan biri ziyaretine gelir. Selam verir. Selamı alınmamıştır. Oturur. Ömer işiyle meşgul. Sahabe bekler. Ömer çalışır. Selam alınmamış, yüzüne bile bakılmamıştır.
İş biter. Ömer mumu söndürür. Bir başka mumu yakar. O anda selamını alır. Konuşmaya başlar.
Sahabe sorar:
- Ya Ömer, niçin hemen selamımı almadın ve niçin bir mumu söndürüp diğer mumu yaktın ve ondan sonra benle konuşmaya başladın?
Hazreti Ömer (r.a.):
- Evvelki mum devletin hazinesinden alınmışdı.O yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım ALLAH indinde mes ul olurdum. Seninle devlet işi konuşmayacağımız için kendi cebimden almış olduğum mumu yaktım, ondan sonra seninle meşgul olmaya başladım. Sahabenin gözleri yaşarır, ellerini kaldırarak şöyle dua eder:
-Ya Rabbi! Hattab oğlu Ömer i bizim başımızdan eksik etme

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum ömer gibi birileri kalmışmıdırki şu dünyada?.Endonezya adil bir terzinin sayesinde müslüman olmuş...

Emeğine sağlık olsun güzel kardeşim

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
Allah razı olsun paylaşımınız için.
sadakatin, adalaetin, hassasiyetin örnekleri "yıldızlar"dan örnekleniriz inşaallah.
selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt