Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dertlere sabrettim (1 Kullanıcı)

gamzeli73

Kayıtlı Kullanıcı
Evliyanın büyüklerinden Mutarrif bin Abdullah hazretleri "rahmetullahi aleyh" bir gün kabristana uğramıştı. Bir kabrin yanında, iki rekat namaz kıldıktan sonra yorgunluktan uyuya kaldı. Gözleri kapanır kapanmaz o kabrin sahibini rüyasında gördü.

Kabrin sahibi ona:
“Siz sevabının ne kadar büyük olduğunu bilmeden ibadet ediyorsunuz. Biz ise, bunu bildiğimiz halde, artık ibadet edemiyoruz. Ben senin kıldığın 2 rekat namazı kılabilseydim, benim için dünyalar kadar kıymetliydi...” dedi.

Mutarrif hazretleri "rahmetullahi aleyh" ona:
“Bu kabristanda olanların durumu nasıldır?” diye sordu. Kabir sahibi:

“Buradakilerin hepsi müslümandırlar ve hepsi de nimetler içindedir. Bunlardan en çok nimete kavuşan da şurada yatandır” diye cevap verdi. Mutarrif hazretleri o kabirde yatana baktı, henüz çok genç, ona sordu:

“Senin yaşın; çok ibadet yapmaya, Allah yolunda cihada pek elverişli değil. Buna rağmen bu üstün dereceyi nasıl kazandın?”

Genç ölü:
“Bana çeşit çeşit dertler, hastalıklar verilmişti. Ve ben bunlara sabretmiştim. İşte bu üstün dereceye, bu sabırla eriştim” cevabını verdi.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt