Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ders alan yokmu (1 Kullanıcı)

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı

Ders Alan Yokmu

Euzubillahiminesseytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Velegad yessernel kurane lizzikri fe hel min müddekir
Sadakallahül azimül kerimül vacibul mutlak
(kamer suresi 32)

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala aali seyyidina muhammedin adederremli vel hasaa fi mescharigil arzi ve meg*aribiha.Allahümme salli ala seyyidina muhammedin adede ma halagte minel cinni vel insi vema ente haliguhu ila yevmil kiyameti.

Yolculugumuza basliyoruz:

Güle diken sorulmaz dikendende gül sorulmaz dikenin yaninda gül bitiren Allaha hamd ve schükürler olsun

ey insanlik uyan artik haala olan bitenlerden ders almazmisiniz zaman ahir zaman artik evliyalarda tek tek eksilmeye basladi dedikya kutuplar eksildi üc yüzler eksildi zaman ahir zaman evliya yetistirme zamani degil artik zaman iman kurtarma zamani kim birinin elinden tutup kurtarabilecekse hemen tutsun yoksa su zamanda tutulacak elde kalmayacak o tutulacak eller nedir evliyalarin eli rabbimiz ne buyuruyor kuranda

yedullahe fevga eydihim
onlarin elinin üzerinde Allahin eli vardir

herkes bilirki avuc iclerinde herkesin arapca rakam yazar halkin sag elinin icinde 18 yazar sol elinin icinde 81 ikisi toplam 99 eder yani

nedir bu : Allah Herkesin üzerinden bu 99 ismi ve sifatlarini tecelli ettirir hani matrix filmini seyredenler bilir mr smit ajan hemen herkesin icine girer ve o kisi ile bir ikinci mr smit olur bunu farkeden gavura diyorum ki bunu fakredebildin bilebildinde Allahin kudretini bilemedinmi Allah her canli üzerinde isimlerini tezahür ettirebilir bu sir her canlinin sag ve sol elinde sifrelidir yani sagda 18 yazili bu 18 celal ismini sag eliyle tecelli ettirir ve 81 cemal ismi celili sol eliyle tecelli ettirir

simdi yukarda yazdigim ayetin aciklamasina gelince secilmislerin eli farklidir Rabbimiz ne buyuruyor
yedullahe fevga eydihim bu sir evliya ve enbiya üzerinde tecelli etmistir ve onlarin sag elinde 81 yazar sol elinde 18 yazar yani secilmislerin elinin üzerindedir Allahin eli . yani bunu bir el olarak tasavvur etmeyin hascha maneviyat olarak yani kudreti ilahinin bir tecelliyat ve ikramidir bu

yani 99 SIRRI bu SIRRI ilahiden kimse kacip kurtulamaz insanlar ve cinler ve hayvanat ve nebatat:

simdi sesleniyorum elinizi yakmaniz asitlemeniz kazimaniz bu sirrin tecellisinin yok etmez kafirler biz mührü refiki Äla yazimiz yazdiktan sonra küfürde direten kafirlerden parmagini kesenler yakanlar olmus bre geri zekali elektrikte motorlarin üstünde schild bulunur der schild de gücü amperi ve baglanis sekli stern veya dreieck olarak belirtilir sen bu schildi söküp atinca motoru yapan fabrikayami zarar vereceksin manyak motor sensin sana gelir birisi bakar bulamaz baglantisini sternmi dreieckmi yada hangi motor diye acip bakmaktansa yada bilmeyen birisi ise baglar bir cesit ! senin motor yanar geri zekali olan sana olur senin schildinin yaninda fabrika numaran kullanim talimatin ve gücün ve daha neler neler yazili ahmak yani konumuza dönersek bu 99 sayisinida ayni parmaktaki gibi bize tecelliyat edemesin diye kaziyip yakip sökmeye kalkmayin bu isaretler kazimakla yok olacak bir sey degil ahmak onlar size misal sizler bilesiniz diye Rabbimizin kudretini anlayasiniz diye sen söksen bile Rabbimizin 99 ismi kalbinde kazili nice remleler VE NEMLELER var onlardan birisi gelir ve seni tepe taklak eder ahmak bir karinca seni devirir bunu bilesiniz , zaten bunlar akilli bir sey olsalar kime kafa tuttuklarini bilirler bunlar tam r beyinsiz .BUNLAR ZÜRRIYET NEDIR NESIL NEDIR EHLI NEDIR AALI NEDIR EELI NEDIR ELI NEDIR FARKEDEMEYEN ler
Nesil ile zürriyet arassindaki fark nesil sadece ileri giden zürriyet ise geriden baslayip ileri giden ve geri dönen demektir misalide iki harfte gizlidir nesil N harfinde ve zürriyet Z harfinde aynen harflerin seklinden gözüktügü gibi Z geriden baslayip ileri giden ve geri dönen ve tekrar ileri giden yani gidip gelmeleri devam eden Bizler kimin zürriyetindeniz Adem aleyhisselamin müslümanlarin zekeri yalniz hakiki müslümanlarinki geriden baslar ileri gider ve tekrar geri cekilir kafirlerinki inanmayanlarinki ise aynen N harfindeki gibidir görünen ne ise boyuda odur sadece iner ve kalkar oysa müslümaninki geriden baslar ve ileri gider ve tekrar geri döner ve tekrar ileri gider yani gidip gelisleri devam eder yani müslümanin zekerinde boy sorunu yoktur neden zekerin icerde ki kismi fazla olmasi demek zürriyetinin taaaaa derinlere dayanmasi demektir disardaki kisminin fazla olmasi demek ondan geleceklerin daha cok olacagi demektir. yani Z harfi yani Zeker:

Allahümme barik ala seyyidina muhammedin ve ala aali seyyidina muhammedin kema barekte ala seyyidina ibrahime ve ala eeli seyyidina ibrahime inneke hamidün mecid.

oysaki eli demek iste bu önü ve sonu olmayanlar demektir onlar ayni N harfindeki gibi ebter odurki iste Nuh aleyhisselama Rabbimizin onun ogullarindan kenan icin buyurdugu o senin ehlinden yada elinden degildi buyurmasi buduryani senin elinden degil ne demek oda yine konumuzun basina dönüyoruz iki elinin icindede 18 yazanlar vardirki bunlar iste ebterlerlerdir önü ve sonu olmayanlar

gavurların bir ismi vardir TAMARA kimdir bu tamara bilirmisiniz haaa gavur diye bilerek yazdim gavur kafirdende ötede olanlardir
Hani Rasulullah ile Ashabi kiram oturuyorlardi bir ses duyuldu cok gürültülü sehirdeki herkes de duymustu ashab korktular bu ne ya rasulullah diye sordular o mübarekde buyurdu uzun süredir yuvarlanmakta olan kafir cehennemin taa dibine düstü . kimdi o düsen bilirmisiniz iste Tamara onun adidir onun cigliklari hala duyulmaktadir bu cigliklari nasilmi duyarsiniz uzaya bir kulak yapip gönderirseniz aynen kulak seklinde bir mikrafon ve alici ve iletici göndermeniz yetecektir onun nasil bir feryad icinde oldugunu duyabilirsiniz sakin olaki fazla acip dinlemeyin sizlerde aklinizi kaybedebilirsiniz

haaa simdi birde seytanin yanilttigi yere gelelim sakin olaki ebterleri önü ve sonu yok diye sonsuz sanmayin sonsuz ne demek simdi hemencecik size aciklayivereyim sonsuz isareti nedir iki tane sifir yanayana yahut sekiz sayisinin yan yatmis hali

hemen alemin haritasi insana bakiyoz nerde var bu isaret tabiki iki gözde ve iki burun deliginde iste insanin gözleri gökyüzüne baktiginda o bakisin bir sonu yoktur odak mekezi olmayan bir bakistir yani sizlerin sonsuz sandiginiz ve dediginiz seydir yani gözün görebildigi nokta oysaki rabbimiz Rahman suresinde ne buyuruyor
esteuzubillah
ve yebga vechu rabbike zül celali vel ikram

yani herseyin sonu var amma ancak Baki olan Rabbindir yaani o sizin sonsuz sandiklarinizin da bir sonu var Yalnizca zülcelali vel ikram olan cenabi Allah Baki olandir .sondan bahsedince su aklima geldi cenabi Allah bir asi ümmetin sonunu sadece bir ciglikla yok edivermisti hepsi o cigligin etkisiyle ahirdaki saman cöplerine dönmüslerdi iste bir ciglikla hepimizi yok etmeye gücü yeten rabbimize verdigi türlü türlü nimetlere karsilik bilhassa su internet denen asrin vebasinin icinde böyle sizi korkutmayacak ciliz bir sesle seslenen bu garibin sesini duyabiliyorsaniz ve herkes bu veba atesinin icine istahla dalarken eger sizler bu sesimiz sözümüzden bir ders alip elinizi eteginizi gözünüzü atese sokmaktan koruyabiliyorsaniz ve iki atesin icinden sizin icin suyu halkeden rabbinizin ikrami suyu rahmet damlalarini bulup icebiliyorsaniz hayirin atesi yani oksijen ve hidrojen gibi atesi rahmet damlasina cevirdigini görebilirsiniz yani fikriyatinizin vicdaninizin imaninizin atesleri rahmete cevirbilecegini kendiniz suya bakarak görün amma einstein gibi ve ameikadaki aptallar gibi bakarsaniz o rahmet damlaciklarini ortayi kasip kavuracak atom bombasina döndügünüde görebilirsiniz yani iki farkli fikir iste fikir insanin neresinde dogar bilirmisiniz iki gözün arasindadir yani sizin sonsuz dediginize bakabilen iki pencerenin ortasindan dogar gelir yani fikirlerinde ucu bucagi yoktur iste o yüzden zevk denen seyin de ucu bucagi gözükmez o yüzden zevklerini destura cekmeyen hakiki mümin olamaz islam nedir her seyi düsturu ile kullanmaktir internette gördüm resimde bir birlerinin üstüne isemeyi zevk sayanlar var

tamara, tamara onu cehennemin dibine ceken kim bilmezmisiniz seytan aleyhillane size yemin ederim su yazimi yazarken seytanlarin basi ademe secde etmeyen büyük seytan su yazima baslamadan evvel ismaili kandirmaya calisan ilk oglu ile birlikte geldi ve evimin tavanina catisina kondu onun ve ordusunun serrinde mevlama siginirim hepinizin ayaginin altina cukur kazip cehenneme düsürmeye calisan o. haala etrafiniza bakip ders almiyormusunuz
tamaranin cigliklarinida duyduktan sonra ders almazsaniz veyller olsun demektir insanlik ölmüs mezarini hazirlamk lazim demektir

etrafinizda mümin varmi diye bakarsaniz müminde makam ve koltuk sevgisi olmayacak ben yapayim ben yöneteyim olmayacak biz düsüncesine sahip olacak bir bakin beden ülkesine onca asker hepsi biz fikriyatinda bir bedene hizmet ederler bir fiil icin bir bakis icin hepsinin gayesi ve amaci ayni tek ve bütün olan yani hepsini kaplayan bedenin sihhat ve afiyeti icin calisirlar öyleyse sunu bilinki su gördügünüz dünya günes ve ay ve digerleri zamanin müceddidi mehdi aleyhisselamin bedeni vahdeti vücutlaridir isa aleyhiselamda adiyla müsemma o bedenin ruhudur gelin tefrikayi küfrü günahi terkedelim biz fikrini benimseyip bedenin sihhati icin birlik olalalim. Bu bedende benlik iddia ederek kanser mikrobuna dönmeyelim
esteuzubillah
inna lillahi ve inna ileyhi raciun

ondan geldik yine ona dönecegiz
isa aleyhiselamin dedigi gibi bu dünya bir köprü bu köprüden karsiya ancak dogrular gecebilir egriler gecemez bunu bilelim Rabbimniz güle bile diken vermisse hangimiz dogruyuz diye iddia edebiliriz öylese acziyetimizi bilelim rahman bizi yarligarsa karsiya geceriz yok eger ona karsi böbürlenip asi gelirsek bazi yüzlerin ak oldugu ve bazi yüzlerin kara oldugu günde Rabbimizin hesabi cetindir o hasibtir dilerse hesabini bir ciglikla görüverir

aali ibrahim aali muhammed demek onun soyundan gelmenin disinda onlarin seriatina tabi olanlar demektir ey Muhammed aleyhisselamin aaali olmaya namzet kisiler Kizlarinizi iyi yetistirin bu günün kizlari yarinin analari kizlarimizin basini kicini acmasindan hoslananlar kafirdende beter olan zamanin ebterleri ve tamaralaridir analarina pezevenklik edenler Muhammed aleyhiselamin Aali olamazlar olmasinlarda zaten Rabbim bizleri onlarla bir kefeye koymasin insallah

simdi size tamaranin cigliklarindan birazini yazacagim

Subhanallahi ve bihamdihi
Allahim seslenmek ve tesbih ve hamd sanadir sana hamd ile seslenirim
Rabbi inni küntü minezzalimiyn
Rabbim ben zalimlerden oldum
ve ente erhamürrahimiyn

sense merhametlilerin en merhametlisisin
ve entettevvabürrahim
senki tövbeleri kabul edensin
la ilahe illallah
subhanallah
elhamdülillah
rabbi inni küntü minezzalimyn ve ente erhamürahimyn

simdi bu haftaki bombamiza geliyoruz

Kuranda sureler hep besmele ile baslar yani yukardan asagiya seslenisi ifade eder yani rabbimizden kullarina iste enasagidan yukariya seslenisde ya erhamerrahimiyn dir iste tamara erhamerrahimiyne diye seslenir yani enasagidan cehennemin en dibinden sesi bizlere kadarda ulasir

iste cehennemin en dibinde soguk cehennem vardir yani zemheriyre olan cehennem iste cenabi Allahin tamarayi yaratmasindaki hikmetde tamaranin sesiyle nefesi o sesle birlikte zemherireyide getirir yani kisisi getirir sesin hizi öyle isik hizi gibi falan yavas degildir ses cok hizlidir ona ragmen tamaranin sesi cehennemin dibinden bize kadar 305 günde ulasir bir ay bizde kalir ve geri döner zemheri de öyledir senede bir aydir iste kar yagmadi diyenler kis gelmedi diyenler tamaranin duasini edin nedir o herkes

YA ERHAMERRAHIMIYN ZIKRINE DEVAM ETSIN

NE ZAMANKI ZEMHERI GELMEDI BILINKI RABBIMIZIN RAHMETI TAMARAYADA ULASMIS DEMEKTIR O ZAMAN BIZLER ZALIM OLMUSUZ DEMEKTIR ISTE ESAS O GÜNE KALANLARA DÜSER

YA ERHAMERRRAHIMIYN ZIKRINE FAZLACA DEVAM ETMEK

mümin kardeslerimize ve bilhassaten seyh muhtara ve sofilerine ve bil hassaten seyyid Abdülbaki ve seyyidlerimize selam eder hasretle ve hürmetle seyhlerimin ellerinden öperim Abdülbaki Hz lerinin zayif düstügü haberini yeni aldim Rabbimden her ikisinede sihhat afiyet ve hayirli uzun ömürler dilerim.
Selam hidayete ve Mustafanin seriatina Sallallahu aleyhi ve sellemin seriatina tabi olanlarin üstüne olsun Mustafa S.A.V. in aalinin zevcelerinin ashabinin ve zürriyetinin üzerinede salatü selam ve senalar olsun

el fatiha maasalavat
alıntı

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
Cicek ve Su
Günün birinde bir çiçekle su karsilasir ve arkadas olurlar.
Ilk önceleri arkadaslik olarak devam eder iliskileri.
Tabii ki her zaman lazimdir arkadaslik birbirini tanimak için.
Gel zaman git zaman, çiçek o kadar mutlu olur ki suyun yaninda,

içi içine sigmaz olur artik ve anlar ki suya asik olmustur.
Ilk kez asik olan çiçek etrafa kokular saçmaya baslar "Sirf senin hatirin için ey su," diye.
Öyle bir zaman gelir ki artik su da içinde çiçege karsi bir seyler hissetmeye baslar.
Farkeder ki "Çiçege asik oldum." Ama su da ilk defa asik oluyordur.
Günler ve aylar birbirini kovalar ve çiçek "Acaba su beni sevmiyor mu?" diye düsünmeye baslar.
Çünkü su pek ilgilenmemektedir çiçekle...

Halbuki çiçek aliskin degildir böyle bir sevgiye.
Ve dayanamaz bir gün, çiçek suya "Seni seviyorum." der.

Su "Ben de seni seviyorum." diye cevaplar.
Aradan zaman geçer ve çiçek yine suya "Seni seviyorum." der.

Su "Ben de." der.
Çiçek sabirlidir.
Bekler, bekler, bekler...

Artik öyle bir duruma gelir ki,
çiçek koku saçamaz olur artik etrafa.
Ve son kez suya "Seni seviyorum." der.

Su da "Sana söyledim ya, ben de seni seviyorum." der.
Ve gün gelir çiçek yataklara düser.

Hastalanmistir çiçek artik. Rengi solmus,
çehresi sararmistir çiçegin.
Yataklardadir artik çiçek,

su da basinda bekler öylece çiçegin yardimci olmak için.
Ama bellidir ki artik çiçek ölecektir ve son kez zorlukla basini döndürerek çiçek,

suya der ki:
"Seni ben gerçekten seviyorum."

Çok hüzünlenir su bu durum karsisinda ve son çare olarak bir doktor çagirir.
Doktor gelir ve muayene eder çiçegi.

Muayeneden sonra söyle der doktor:
"Hastanin durumu ümitsiz, artik elimizden bir sey gelmez."
Su merak eder sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalik nedir diye,

ve sorar doktora "Hastaligi nedir?" diye,
Doktor söyle bir bakar suya ve der ki

"Çiçegin bir hastaligi yok dostum,
bu çiçek sadece susuz kalmis, ölümü onun için." der.
Ve anlar ki su artik, sevgiliye sadece "Seni seviyorum." yetmemektedir...

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
Ahiretin Para Birimi Nedir?

Dünya ve ahiret hayatını çok güzel benzetmeler ile anlatan okudukça güzel dersler alacağımız bir yazı……
Namazın bu kadar mühim, bu kadar lüzumlu olduğuna inanmayanlar bir gün utanacaklar, hemde çok utanacaklar. İsterseniz bunu bir misalle anlatayım.
Anne karnındaki bir çocuğun ağzı vardır, gözü vardır, kulağı vardır, eli vardır, ayağı vardır. Bütün aza ve cihazatı tam tekmil verilmiştir. Hâlbuki bunların hiçbirine orada lüzum yoktur. Orada çocuk, gıdasını, göbeğinden annesine bağlı bir hortumla almaktadır.
Şimdi bu çocuk:
- Ya Rabbi! dese, şu hortum bana yetmektedir. Pekiyi şu ağza, şu göze, şu kulağa, şu ele, şu ayağa ne lüzum vardı. Hiçbir işe yaramamaktadırlar?
Herhalde ALLAH’dan şöyle bir cevap alacağı muhakkak:
- Acele etme kulum, aklın almadığı şeye de burnunu sokma. Sen kısa bir müddet sonra öyle bir aleme gideceksin ki burada ‘her şeyim’ dediğin hortum, orada hiçbir şeye yaramayacak, kesilip atılacak. Lüzumsuz sandığın ağız, göz, kulak gibi şeylerde en lüzumlu cihaz durumuna geçecek.

O çocuk bu gerçeklere inanmasa ve bir inkârcı olarak dünyaya gelse hakikaten hortumun işe yaramadığını, ebenin onu kesip kaldırıp attığını; lüzumsuz sandığı ağız, göz gibi cihazların devreye girdiğini, onlarsız olunmayacağını görse utanır mı, utanmaz mı? İnanmadığı için dizlerini döver mi, dövmez mi?
Şuanda bizde, tıpkı o çocuk gibi bir ananın karnındayız. 9 ay, 9sene veya 90 sene sonra bir başka dünyaya doğacağız. O dünyanın adı ahiret. Biz şuanda dünya anamıza maddi hortumlarla, midemiz ile bağlı durumdayız.
Eğer biz:
- İşte geçinip gidiyoruz. Ya Rabbi! Şu Namaza, oruca, hacca, zekâta, dine, imana, İslam’a ne lüzum vardı? Dediğimiz takdirde.
Rabbimizden şöyle bir cevap alacağımız muhakkak!
- Ey kullarım! Kısa bir müddet sonra bu dünyadan çıkacaksınız. Öyle bir aleme götürüleceksiniz ki orada ‘herşeyim’ dediğiniz bu maddi hortumların hiçbiri işe yaramayacak. Lüzumsuz sandığınız namaz gibi, zekât gibi, hac gibi ibadetler de en lüzumlu şeyler durumuna geçecek. Orada insanlara arabasına, parasına, servetine ve suretine göre değil; kalbine ameline ve ibadetine, namazına göre değer verilecek.
Yani namazınız, zekâtınız, orucunuz, haccınız, hayır hasenatınız, ahirette sizin için herşey olacak. El olacak, ayak olacak, dil olacak, dudak olacak, villa olacak, havuz olacak, senet olacak, berat olacak, uçak olacak, sonu olmayan zenginlik ve saadet olacak kısaca Cennet olacak.

Eğer biz bilgiçlik eder, fen ve teknik asrında olduğumuzla şımarır, Rabbimizin hikmet lisanıyla buyurduğu bu gerçekleri kabul etmez, ibadetsiz bir tembel veya bir inkârcı olarak ahirete gider, gerçekleri görürsek utanmaz mıyız? Hakikaten herşeyim dediğimiz hortumlarımızın, yani arabamızın, apartmanımızın, paramızın, pulumuzun hiçbir işe yaramadığını müşahade ederek, ibadetlerin her şey olduğunu anlasak o anne karnında ağzı lüzumsuz gören çocuk gibi mahcup olmaz mıyız? Dizlerimizi dövmez miyiz? Keşke inansaydık, keşke namazımızı kılsaydık, orucumuzu tutsaydık, zekâtımızı tam verseydik, ALLAH için yaşasaydık, eşsiz insan şanlı Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’ın yolunda yürüseydik demez miyiz?
Pişman olacağın, dizlerini döveceğin o gün gelmeden aklını başına al.. .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt