Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

derdimi kim paylasir (1 Kullanıcı)

yigdo58

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum bu siteyi ztesadüf buldum sevindim cok iyi büyükler var size derdimi anlatmak istiyom abi abla olan bana yardim etsin benim yasimda kilerde ders alsin istiyom yazarsaniz anlatmak istiyom dua larinizi bekliyom anlati dan sonra hayirli aksamlar

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşgeldin Kardeşim.
Öncelikle Hayırlı Cumalar.
Ben derdine derman olacak türden bilgi birikimine sahip biri değilim.Ama gördüğüm kadarıyla burda sana yol göstereceğini düşündüğüm bilgili pek çok kişi var.
Ancak derdinidi yazarsan hem benim gibi derdine derman arayanlar ,hem de seni dinleyenler sana nasıl yardımcı olacaklarını bilebilirler.
Allah Emanet Ol.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Siteye hoşgeldin, hepimizin bu forumdan alacaklarımızda olabilir, verebileceğimiz birşeylerde mutlaka bulunur.
Önemli olan paylaşmak, paylaşımcı olmak...

Allah'a emanet ol...

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim hoşgeldin üyeliğin daim olur inşallah allah yolunu açık etsin derdini dinlemeyi inan çok isterim az çok bildiklerimide paylaşmak isterim derdi veren allah dermanıda verir unutma tekrar hoşgeldin

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
derdini söylemeyen derman bulamazmış anlatırsan elimizden geleni yaparız...
HAŞGELDİN ARAMIZA

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim hoş geldin derdini soylemessen derman olamayız selametle kal........

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaslar gunluk yasamda hiç kimseye açamadıgımız konuları bole bi site kurarak dile getirmemizi sagladıgınız için ilk olarak hepinizden allah razı olsun.evet bende derdine derman arayan biriyim ama ne yapsam ne etsem kendi nefsime yeniliyorum ve aklınıza gelmicek kotulukler gunahlar allahın lanetledigi işleri yapıyorum ve yasım 18 daha dusunun ben sımdıden boyleysem sonumu dusunemıyorum bıle içimde hep bi istek var bunlardan kurtul kurtul die ama bu istegi getiremiorum yerine allahın izniyle 1 ay kadar oldu bu işleri bıraktım ama hep şeytan ve nefis zorluyo yap yap die sizden ricam beni tatmin edecek ve umudumu kırmıyacak yorumlar istiorum belki allah bu yazdıgım her harf için benim günahlarımı kat kat affeder dua bekliorum kardeslerim inanın bunları gonulden gelerek yazıorum kendimide zor tutuyorum aglamamak için eger vakit ayırırsanız bu günahkar kardesınıze allah gönlünüze göre versin :((((

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaslar gunluk yasamda hiç kimseye açamadıgımız konuları bole bi site kurarak dile getirmemizi sagladıgınız için ilk olarak hepinizden allah razı olsun.evet bende derdine derman arayan biriyim ama ne yapsam ne etsem kendi nefsime yeniliyorum ve aklınıza gelmicek kotulukler gunahlar allahın lanetledigi işleri yapıyorum ve yasım 18 daha dusunun ben sımdıden boyleysem sonumu dusunemıyorum bıle içimde hep bi istek var bunlardan kurtul kurtul die ama bu istegi getiremiorum yerine allahın izniyle 1 ay kadar oldu bu işleri bıraktım ama hep şeytan ve nefis zorluyo yap yap die sizden ricam beni tatmin edecek ve umudumu kırmıyacak yorumlar istiorum belki allah bu yazdıgım her harf için benim günahlarımı kat kat affeder dua bekliorum kardeslerim inanın bunları gonulden gelerek yazıorum kendimide zor tutuyorum aglamamak için eger vakit ayırırsanız bu günahkar kardesınıze allah gönlünüze göre versin :((((

Mehmet Akif’in: "Ne çirkin yüzler örtermiş meğer, O incecik perde” dediği gibi ”Ğaffar” olan Rabbimiz içimizde görüntüsü hoşa gitmeyen kanımızı, , yiyip içtiklerimizi, incecik bir perdeyle örtüp gizlediği gibi içimizde ürettiğimiz birçok kötü düşünceleri de kimseye göstermemekte.

Ya içimizden geçenler dışımızda görünseydi ne olurdu halimiz? Annemiz, babamız, eşimiz, çocuklarımız, dostlarımız, düşmanlarımız hakkında düşündüklerimiz yüzümüzden görünseydi korkunç olurdu. “Ğafur” olan Rabbimiz içimizi, dışımızı bildiği halde ayıplarımızı, günahlarımızı gizlemekte. “Muhakkak Allah, bağışlayan/örtendir, merhamet edendir” (Bakara 182) ayeti Kur’an’ı Kerim’de çokça tekrarlanmaktadır.

“Ğafur” olan Allah’a iman eden toplum ve bireyleri kötülükleri ve kötü haberleri yaymazlar. .Ğafur” olan Rabbimiz: ”Mü’minler arasında kötülüğün yayılmasını isteyenlere dünyada da, ahirette de acıklı azap vardır. Allah bilir, siz bilemezsiniz" buyurur. (Nur 19)

Toplum vücudunda Allah’ın hakimiyeti çekilip alınırsa toplum vücudunda inkar, terör, soygun, gasp, öldürme, yaralama, zina, rüşvet, , güvensizlik, baskı, zorbalık hastalıkları çoğalır.

Rabbimiz, Sevgili Peygamberimize: “Andolsun ki; eğer sana gelen bu ilim (Kur’an) dan sonra onların hevalarına uyarsan, şüphesiz sen de zulmedenlerden olursun” (Bakara 145) buyurur. Yanlış teraziyle tartan, dünyanın en adil insanı da olsa yanlış tartar. Onun için tabiatı bir denge üzere yaratan, yarattığı tabiat kanunlarında hiçbir eksikliği ve fazlalığı olmayan Allah (c.c.)ın koyduğu Kur’an’daki kurallarda toplum vücudunun selameti ve sıhhati için koyulmuştur.

El-Hakeme iman eden bizler O’nun koyduğu, Rasulünün uyguladığı kurallara uyarak yanlış terazileri Kur’an’a göre ayarlayacağız.. İnsanların tabiat kanunlarına uyduğu gibi Kur’an’a göre yaşamaları için gayrt göstereceğiz. sorunları Kur’an ve Sünnet ışığında çözeceğiz.

"Allah’ın kalplerinizde olanı bildiğini bilin ve ondan sakının. İyi bilinki şüphesiz Allah bağışlayandır, Halimdir-yumuşak davranandır." (Bakara 235)

"Zalimlerin yaptığından Allah’ı gafil zannetme. Ancak onları(n azabını) gözlerin belerip kalacağı bir güne erteliyor." (İbrahim 42)

zalimlerden olma tövbe et Rabbimiz bizim hatalarımızı, günahlarımızı nasıl afvettireceğimizi bize öğretiyor ve bizi afvediyor.
Şüphesiz O tevbeleri kabul eden ve esirgeyendir." (Bakara 37)
Tevbe suresinin 118 nci ayetinde bizlerin tevbe etmesi için bize tevbeyi öğretenin ve tevbeleri kabul edip mükafatlandıranın Allah (c.c.) olduğunu ifade eder.
Şair:
"Kıl tevbe seyyiatına gözler kapanmadan,
Vaktiyle gör hesabını defter kapanmadan."
Yani "Gözlerin kapanmadan, ölmeden önce günahlarına pişman olduğunu ve afvını Allah'tan iste" diyor.
ALLAH CC SIĞIN
"Allah mü'minlerin dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkardı." (Bakara 257)
İNŞALLAH KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKARSIN

Bizlerde bu dünyadan Rabbimizin huzuruna tertemiz gitmek istiyorsak “Kuddüs” olan Rabbimizin “Mukaddes” kitabı Kur’ana göre hayatımızı düzenleyelim.SELAMETLE

Allah aşkı,bir gönüle akarsa
Alem dile gelir,senle konuşur
Hak'kın nazarıyla,gözün bakarsa
Nefs'in pişer,ruhun Hak'la buluşur

Allah aşkı,birde dile akarsa
Alem sayfa sayfa,sana kavuşur
Hak'kın kelamıyla,elin yazarsa
Küfür yanar,lisan Hak'la konuşur

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
ruyet allah razı olsun krdsim inşallah allah affeder hakkını helal et

IMEN

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardesım hosgeldın oncelıkle rabbım yar ve yardımcın olsun hangı bırımız hata yapmıyoruz kı ama guzel olan donmesını bılmektr kul oldugunu unutmamaktır ben hep aynı sey solerım ve soluyorum bol bol namz kıl zıra namaz ınsanı kotu dusuncelerden uzaklastırır ve tıvbe kapısını aralamıssın ne guzel ve ne mutlu sana bazı ınsanlara o kapıya varmak nasıp olmuyo bıle sen bu yucelıgı yaparken e tabıkı azılı dusman rahat durmayacaktr ımtıhanın asıl sırrı orda ya rabbım gonlune oyle bı ıman versın kı eskı gunahlarına sevketmesın ama herseye ragmen kapının tokmagına urabılmek ne guzel
hanı mevlana dıyor ya ne olursan ol yıne gel burası ümıtsızlık dergahı degıl
o yuzden umutsuzluk muslumana haramdr rabbım yolunu acık etsın yolunda sabıt kılsın
selam ve dua ıle

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim cümlenizden razı olsun.
Umut , şelaleler gibi akıp , gürlüyor.
Aklı olan elini uzatıp abdest'ini alır ve tevbe eder.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
biz de senin için dua edelim sen de tövbe et Allah affedicidir kulunu yalnız bırakmaz umudunu yitirme...

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardesım hosgeldın oncelıkle rabbım yar ve yardımcın olsun hangı bırımız hata yapmıyoruz kı ama guzel olan donmesını bılmektr kul oldugunu unutmamaktır ben hep aynı sey solerım ve soluyorum bol bol namz kıl zıra namaz ınsanı kotu dusuncelerden uzaklastırır ve tıvbe kapısını aralamıssın ne guzel ve ne mutlu sana bazı ınsanlara o kapıya varmak nasıp olmuyo bıle sen bu yucelıgı yaparken e tabıkı azılı dusman rahat durmayacaktr ımtıhanın asıl sırrı orda ya rabbım gonlune oyle bı ıman versın kı eskı gunahlarına sevketmesın ama herseye ragmen kapının tokmagına urabılmek ne guzel
hanı mevlana dıyor ya ne olursan ol yıne gel burası ümıtsızlık dergahı degıl
o yuzden umutsuzluk muslumana haramdr rabbım yolunu acık etsın yolunda sabıt kılsın
selam ve dua ıle

allah razı olsun krdsim haklısın allah nasip etti tevbe ettik inşallah allah güahlarımızı affeder sendende allah razı olsun bu siteyi yeni tesadufen buldum ama artık müptelası olucam gibi gozukuyo hakkını helal et arkadasım

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
diger yorum yazan arkadaslar sizdende allah razı olsun biraz acemiyim kusuruma bakmayın bu sitede

northerner

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim yardımcın olsun kardeş ımen kardeşin dediği gibi hangimiz hata yapmıyoruz.
bol bol tövbe ve dua et (dualarında bizleride unutma)rabbim bu içten istek ve tövbelerini kabul etsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt