Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Derdı veren sensın rabbım (2 Kullanıcı)

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleykum...
sıteye yenı uye oldum
nolur bana bı akıl verın
derdımı sızınle paylaşmak ıstıyorum
6 senelık evlıyım eşımın bır kardeşı var
özurlu ona bakıyorum yaklaşık 1,5 senedır
daha önce babanesı bakıyordu
malum yaşlanınca benım bakmam ıcın ellerınden ne geldıyse yaptılar
kayınvalıdem ve kayınpederım ayrılar
ıkısıde bakmıyolar
ıkısıde başkalarıyal evlenmış bı duzen kurmuşlar
görumcemı babanesı yetıştırmış
şımdıde ben bakıyorum
annesı kocasından
babası ıse karısından dolayı bakmıyo

neyse şöle ızah edecegım sızlere
ben bu kıza bakıyorum
özurlu malum
calışan ınsanım eve kapatıp cıkıyorum
ellerı ayakları tutuyo
zatece beyınde sıkıntı var
gıdıp gelıyo aklı

allahım sen gunah yazma bana
ama artık bu kıza tahammul edemıyorum
elımden gelse bı kaşık suda bogucam
yapamıyorum
bu ışın ıcınden cıkamıyorum
eşım asla bı yere vermem dıyor
ama ben bu yuku daha kaldıramıyorum
sabretmem gerekıyor bılıyorum
ama ıcımdekı şeytan bana hep ısyan ettırıyor
bana bı yol gösterın nolur
görumcem 36 yaşında bense
27
bunun yaşlılıgıda var

yerı gelıyo bazen altına edıyo
ustunu başını yırtıyor
cok buyuk bı mesulıyetın altına gırdım
bakmasam eşımden ayrılsam
aılemın yuzunu yere egmek ıstemıyorum
ama cekmekte ıstemıyorum
hem o hemde ben cekıyoruz

allah ıcın nolur bana dua söleyın
en azından ısyan etmeyeyım
elımde olmuyo
dılımden cıkıyo

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesın bı sınavı varmış
buda benım sınavım
cocugumuz yok
belkı rabbım böle sınav edıyo bızı

allahım bı cıkış kapısı göster rabbım
aslında cok gaddar bırı deılım
ama sınırlendıgım zaman
gözum kımseyı görmuyo

kendıme zarar verıyorum
dışlerımı sıka sıka
ınanın artık agrıdan ölüyorum

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküme selam kardeşim.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
birde olaya eşinizin tarafından bakınız.o kızcağız eşinizin değilde sizin kardeşiniz olsaydı kapıya atarmıydınız.eşinizi tebrik ederim .çünkü bu zamanda kardeş kardeşe bakmıyor malesef.sizin durumuz eminim daha zordur.ama buda sizin imtihanınız.Rabbim layıkıyla bu sınavı vermenizi nasip etsin.eşiniz kızkardeşini atmıayacak kadar merhametli maşallah.kızkardeşini,annesini,babasını atan adam sizede eş olmaz buna emin olunuz.Allah size bunun mükafatını kat kat vericektir inşallah.Allaha emanet olunuz,ve sitemize hoşgeldiniz.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum...
öncelikle Rabbim inşallah sana ve tüm sıkıntıda olanlara dayanma gücü versin. yazdıklarını okuyunca nerden başlayacağımı ne diyeceğimi bilemedim. zor bir durum hakkaten. ben de bundan 3 ay öncesinde başlayan bir sıkıntıyla karşılaştım çok zor zamanlar geçirdim ama şimdi görüyorum ki başka insanların geçirdikleri yaşadıklarının yanında benimki bir hiçmiş.
şu örnekten çok etkilenmiştim seninle de paylaşmak isterim...
zamanın birinde yağmur yağmayan bir yer varmış bütün halk yağmur duasına çıkmış bir kişi hariç. duadan sonra gitmişler adama sormuşlar sen neden yağmur duasına çıkmıyorsun diye adam da: ben yapmur yağmasını istemekten ziyade başımıza taş yağmadığı için şükrediyorum demiş.
ben de dahil olmak üzere biz yağmur duasına çıkanlardanız. bu da iman zayıflığından kaynaklanıyor Rabbimin bize gönderdiklerinin iyi veya kötü hepsinin birer sınav olduğunu aklımızdan çıkartıyoruz. o yüzden sabretmeyle, hastaya bakmakla, ve en önemlisi imanla ilgili konular okumanı tavsiye ederim. onların için de kendini de bulacaksın mutlaka ve varsa eğer yanlışın göreceksin inşallah eksiklerini düzeltmek isteyeceksin ve en önemlisi baktığın hastanın o hareketleri yapmada onun hiç bir suçu olmadığını göreceksin inşallah. emin ol o da onları yapmak istemezdi...
sürçü lisan etti isem affola... kendi yaşadıklarımdan baz alarak affına sığınarak bunları söyledim. aslında bütün hepsini önce kendime söyledim...
Selam ve Dua ile kal.. dualarımda sana da yer vereceğim inşallah..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
ben senin doğru olanı göreceğine inanıyorum Allah'ın izniyle.. bunu kendine itiraf etmiş olman bile ilerlemedir. bizim dememizle olacak şey değil elbet. Senin de dediğin gibi Derdi veren O'ysa dermanını da mutlaka verecektir. sen duanı eksik etme mükafatı bu dünyada olmasa bile inşallah ahirette olacaktır...

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun arkadaşlar
ama bılmıyorum yanlışmı duşunuyorum
annesı babası varken neden bennnnnnnnn neden bunu anlamıyorum
yetım olsa dersın tamam yetımdır merhamet et
şımdıde merhamet edıyorum ama
herkes keyfınde herkes evınde huzurunda
ben bu kız yuzunden eşımle bıcok kez tartışdım
nur secde guzel söluyorsun
kendı kardeşın olsa yapmazmıydın dıye
elbettekı bakardım
ama ılk önce benden önce annem babam bakardı
sonra bana duşerdı
anlatabılıyormuyum
tamam eşım bakıyo nasıl bakıyo
sadece göz ucuyla
butun yük benım üzerimde hem calışıyorum
hem evde ugraşıyorum
hem eşımle hemde görumceme bakıyorum
tamam cok büyük bı ımtıhan ama
eşım bana hıc bır zzaman destek olmadı
hehe sankı bakıyorumda benım ıcın bışeylermı yapıyor
hayır
kendı suyunu bıle kalkıp kendı almaz
evde dersın sankı bır hızmetcıyım
bunlar zoruma gıdıyor
tamam eşım kol kanat gerıyor
ama bı nebzede olsa aa bak benım karım cok ugraşıyo ılgılenıyo
dese nolur kı
ozaman benım yüküm daha cok hafıfleyecek
onun dedıgı tek kelıme dayatmadan başka bışey deıl
bakıcaksın bıttı yapıcaksın bıttı
aslında 10 gundur duşunuorum
bu sınavı bıtırıyım
kendı yoluma cekıleyım
bırakıp gıdeyım dıyorum
ama yapamıyorum
eşımıde cok sevıyorum ama
bana davranışlarından gercekten cok sogudum
buraya yazmamın amacı
arkdaşlarıma bunları anlattım
ama onlarda benım gıbı
gönul gözuyle baktılar
sızın kalp gözuyle bana akıl verecegınıze ınandıgım ıcın yazdım
herkese teşekur ederım
umarım başınızı agrıtmamışımdır

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun arkadaşlar
ama bılmıyorum yanlışmı duşunuyorum
annesı babası varken neden bennnnnnnnn neden bunu anlamıyorum
yetım olsa dersın tamam yetımdır merhamet et
şımdıde merhamet edıyorum ama
herkes keyfınde herkes evınde huzurunda
ben bu kız yuzunden eşımle bıcok kez tartışdım
nur secde guzel söluyorsun
kendı kardeşın olsa yapmazmıydın dıye
elbettekı bakardım
ama ılk önce benden önce annem babam bakardı
sonra bana duşerdı
anlatabılıyormuyum
tamam eşım bakıyo nasıl bakıyo
sadece göz ucuyla
butun yük benım üzerimde hem calışıyorum
hem evde ugraşıyorum
hem eşımle hemde görumceme bakıyorum
tamam cok büyük bı ımtıhan ama
eşım bana hıc bır zzaman destek olmadı
hehe sankı bakıyorumda benım ıcın bışeylermı yapıyor
hayır
kendı suyunu bıle kalkıp kendı almaz
evde dersın sankı bır hızmetcıyım
bunlar zoruma gıdıyor
tamam eşım kol kanat gerıyor
ama bı nebzede olsa aa bak benım karım cok ugraşıyo ılgılenıyo
dese nolur kı
ozaman benım yüküm daha cok hafıfleyecek
onun dedıgı tek kelıme dayatmadan başka bışey deıl
bakıcaksın bıttı yapıcaksın bıttı
aslında 10 gundur duşunuorum
bu sınavı bıtırıyım
kendı yoluma cekıleyım
bırakıp gıdeyım dıyorum
ama yapamıyorum
eşımıde cok sevıyorum ama
bana davranışlarından gercekten cok sogudum
buraya yazmamın amacı
arkdaşlarıma bunları anlattım
ama onlarda benım gıbı
gönul gözuyle baktılar
sızın kalp gözuyle bana akıl verecegınıze ınandıgım ıcın yazdım
herkese teşekur ederım
umarım başınızı agrıtmamışımdır
Allah cümlemizden razı olsun kardeşim.tabi, eşinizin bu durumda size daha çok destek vermesi ,el üstünde tutması gerekir.bütün yükü sizin üzerinize atması çok yanlış.ancak yaşayan bilir.Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
estağfirullah..
insanın başına gelmeden konuşmak çok kolay oluyor. karşıdan herşey çok basit görünüyor. tabiri caizse ağzı olan konuşuyor. içinde olan sensin ecrinesme ablacım. kararı verecek olan da sensin. ama sen soruyorsun ya neden ben diye evet bence de neden sen? bunun cevabını düşündün mü? o kadar insan varken hatta annesi babası varken neden sana nasip oldu diye bir düşün bana kalırsa. eğer hakkıyla sabredenlerden olursan inşallah ahirette karşılığını da alacaksın o zaman pişmanlık duyan sen olmayacaksın bana kalırsa.
zor bir süreç. sürekli evin içinde olman karar vermeni doğruyu yanlışı görmeni daha da zorlaştırıyor belki dışardan bakabilsen daha sağlıklı kararlar verebilirsin.
Allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda doğru bir karar vermen için Rabbim yardım etsin sana...

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım ben daha küçüğüm. söylediklerimin ne derece önemi ve etkisi olur bilmiyorum. ama kendimce paylaşmak istedim. eşinizle güzelce paylaşsanız onun desteğine ihtiyaç duyduğunuzu söyleseniz belki bir şeyler güzelleşebilir. birde annesi babası varken neden ben demişsiniz. onlar görevini yerine getirmiyor olabilir. bu sizin için hem sınav hem de bir sevap kapısı. eminim çok zordur. rabbim yardımcınız olur inş. sabır çok büyük bir erdemmiş ve çok zormuş gerçekten. rabbim hepimize sabır versin. sizin için dua edeceğim. inş her şey yoluna girer. rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inş.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm...
benimde bir yorum yapmam acaba ne kadr doğru olur bilmiyorum ama
yazdıkların hepimizin içini acıttı..gerçekten zor bir durum gerçekten de sabır vetahammül isteyen bir sınav...bizim kuran dersi aldığmız hoca derdiki zihinsel bir özürlü için Allah hergün o ev ve kırk tane komşusunu bela ve musibetlerden koruyormuş...

birde diyorsun ya babası annesi varken neden ben
ben olaya şu açıdan bakmanı isterim...
şüphesiz Allah sevdiği kullarına sıkıntı verir ve sevdiği kulu ona dua edip dilensin ister...
ben eminim ki Sen gerçekten Allahın sevgli bir kulusunki sevdiği sinki anne babasına böyle kurtuluş anahtarını vermedi de sana verdi..
ama ne varki bu arada en büyük sınavı da sen vereceksin çünkü şeytan hiç peşini bırakmayacak an cak vve ancak dualar kuran okuyup zikirlerle kovarsdın şeytanı ve ancak o an her türlü bakımı kesinlikle sana zor gelmeyecektir...
senini için çok dua edeceğiz Allah dualarımızı kabu edecektir inşallah..
elbeette zor durum ama gerçekten ben senin sevgili kul olduğuna inanıyorum..
selam ve dua ile

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
mir_erhan kardeşim çok doğru söylüyor. benim de bir ablam vardı ilk zamanlar ona müslümanlar neden bu kadar sıkıntı çekerken gayri müslimler zevki sefa içinde diye sormuştum o da aynen mir_erhan'ın dediği gibi Rabbim sevdiği kullarına sıkıntı dert verir. eğer sıkıntıyı derdi gayri müslimlere verecek olursa onlar isyan ederler. Allah ta isyan edenleri sevmez demişti. Neden sorusunu kurtuluşa ermek için kendine sorarsan çok iyi neticeler alacağına inanıyorum
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun
Selam ve Dua ile kal ablacım...

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
Dualarınız ıcın allah bınkere razı olsun
ınanın sıgıncak dalım kalmadı
buyukten kucuge herkesın yorumuna duasına ıhtıyacım var
yazdıklarınızı okurken okadar duygulandım kı
bende bunların bilincindeyim ama
nefsim bana hükmediyo
ya sabır ya sabır dıyorum
calışıyorum
evıme gırdıgım zaman sankı ben deılım
o kadar tuaf bırı oluyorum kı
kendımı tanıyamaz oldum
bu sorular benı cok duşundurdu
cvp bulamadım
herkes kendını duşunuyo
ben ıse ben hıc kımseyı duşunemıyorum
önceden cok guzel dualar ederım
artık dua edemıyorum
şeytan nefsımı yenıyo
tövbe getırsemde tekrar tekrar aynısı oluyo
allahım sınavım ıcın bana sabır ver yarabbı

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimiz a.s. zamanında kadının birinin evladı vefat ediyor o sırada Efendimiz a.s. yanından geçerken kadına birşey diyor (dediği şey de yazıyordu ama ben unuttum) kadın da ters bir cevap veriyor sonrasında orada bulunanlar kadına ne yaptın sen O Rasulallah'tı diyorlar. Kadın bunu duyunca büyük bir pişmanlıkla hemen Rasulallah s.a.v'in yanına koşuyor. huzuruna çıktığında durumu anlatıyor O'nu tanıyamadığını ve kusurunu bağışlamasını istiyor. Bunun üzerine Efendimiz a.s. "Asıl sabır müsibetle karşılaştığında verdiğin ilk tepkidir" buyuruyor.
diğer bir rivayette de:
Efendimiz a.s.'nin kızı Zeyneb'in çocuğu çok hastalanmıştır. Babasına haber gönderir. Çocuğunun çok hasta olduğunu ve onun için dua etmesini talep eder. bunu üzerine Efendimiz a.s. da "Alan da veren de Allah'tır. O'nun katında herşeyin belli bir vakti vardır. Sabretsin ve ecrini Allah'tan beklesin" diye buyurur.
sonuç olarak mükafatını eşinden değil Rabbimden bekle. bizden razı olursa zaten mükafat olarak eşini veya bir başka şeyi vesile kılacaktır.
Rabbim her zaman yar ve yardımcımız olsun...

mir_erhan

Moderator
allah hepimizi sınav için yarattı deriz ya hep...
işte asıl olan bu sınavın bilincine varmaktır...
insanoğlu gerçektende çok nankördür başta Rabbine karşı nankörlüğe başlamış..
bizi yaralayan şey ndir aslı bliyormusun kardeşim..
hani bir söz vardır çok severdim ..''biz dostun attığı gülden yaralanmışız bir kere'' diye
sonra anladım ki gerçek dost Allahtır o ne güzel dost ne güzel vekildir..
bu dost eş de olur evlatta olur bir arkadaşda olur
kimse yaptıklarını bilmez karşılığını onlardan elinden geldiğince beklememye çalış..
ve nefsinle mücadele için iman ve inancını besle bol kuran oku(gerçi pek zamanın kalmaz buna) sen yinede zaman bul bol bol tesbih çek zikret Allahı ki yüreğin yumuşar bunu çok iyi hissedeceksin...

bayazıdı bestami hasretleri sabah kalkınca yaptığı dua şu olurmuş
Rabbim sen katı ekmeği nasip ettin bana buna hamd olsun
ama ekmeğimi bandıracağım sıkıntımı vermedin..Rabbim bana o sıkıntıyıda nasip et..diye hergün dua edermiş..

kardeşim seni Allah yardımcın olsun ve gerçekten de Rabbim seni seviyor o seni görüyor seviyorki senin ona yalvarmanı bekliyor sesinin seviyor inşallah..
selam ve dua ile

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
saolun arkadaşlar
bı nebzede olsun ıcım rahatladı
allah hepınızden razı olsun
evlendıgım gunden berı hep sıkıntı cekıyorum
hala öle
eşımle severek evlendık ama gel gör kı cok sınırlı oldugu ıcın pek konuşamıyoruz
sabır dıyorum
demeseydım şımdıye dek coktan bıtmıştı

rabbım o kadar buyukkı
herkese bır sınav verıyor
benımde bu sınavı
gecmem gerekıyor
derdı veren rabbımmış
ınş sabrınıda verıcek
hayırlısıyla....

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm..............ablacığım bu anlatacağımı dikkate alırsan bir nebzede olsa rahatlıyacağından eminim...........dünyayı bir tiyatro sahnesi olarak düşün bu sahnede iyiler ve kötüler yer alıyor bu iyiler sen eşin ve size destek olanlar ,,kötü perdeyi oynayanlar ise size destek olacağı yere köstek olanlar,, herkes kendi perdesini oynadıktan sonra perde kapanır ve seyirciler bu oyun sahnesinde kimleri çok sever ve onların yanında saf tutar tabii kide iyileri yani dünya tiyatro sahnesi,, oyuncular sizler sizlerin yanınızda saf tutanlar ise meleklerdir,, ablacım ahiretini düşün rabbim ozaman insana ne dertler atlattırtıyor sakın sınavını bitirmeyi düşünme aksine hayata inat sınavına daha çok tutun eşine farkettirme sıkıntını eşin ozaman sinirli olmayacaktır elbette oda senin kıymetini iyi anlayacaktır o senin görümcen yani kardeşin sakın ablacım kötü düşünme derdini sadece rabbime aç içini ona dök derdi veren rabbim elbette dermanınıda yollar dermansız dert olmaz ablacım unutma azdaha sabret neolur rabbim sınawını inşallah başarıyla bitirmeni we yüzde yüz başarılı olmanı nasip eylesin unutma beterin beteri var insanoğlunun başına neler gelmiyor ki dualarımız seninle ablam eğer ki sürçü lisan ettiysek affola.. Selam ve dua ile...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAM KARDEŞİM..Allahcc sana cennet vaadetmiş...Vesilene sıkısıkıya yapış kardeşim...Allahcc yar ve yardımcın olsun..Besmele...Selam...Dua...

tuana yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
kardesim gercekten zor bi durumdasın ama inanki çokta büyük sevaba giriyosun...seni anlıyorum annesin babasının sahip cıkmadıgına sahip cıkmak zor geliyor ama buda senın sınavın sabret...bu bitse inan baskaları baslayacak belki daha kötüsü...sen sinirlenmekte kızmakta haklısın ama sıkıntı duaları oku bol bol...içini ferah tut...rabbim senin yanında elbet seninde yüzün güler birgün...

tuana yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
bizim bi akrabamız vardı...cocugu sakat dogdu..2, cocugydu dogdugu günden beri nefes alamıyordu yemek yemiyordu hem fiziksel hem zihinsel özürlüydü...yutma refleksi yoktu midesini deldiler...tükrüğünü dahi yutamıyordu makinelerle cekiyodu...gece gündüz durmazdı..evi hastane gibi oldu...ne makine varsa aldilar...cocuk oksijene baglı yaasıyodu...neyse annesi cok üzülüyo tabi hep aglıyodu ama niye verdin bunu diyue isyan etmedi Allahım cekcem iki iyuilikten birini ver dedi ömrü hatanede gecti...evden dısarı dahi cıkmadı hep sabretti 1 sene sonra cocuk öldü...belki isyan etseydi ölmeyecekti ızdırabı dahada artacaktı...o kendi evladına bakıyodu ama hangi annenin yürügi dayanır evladfını öyle görmeye...bide esinden destekte yok...esi pavyoncunun karı kızcının tekiydi..Allahın sevdiği kuluymus ki imtihanını basarıyla bitirdi...tabi esiyle ugrasıyo ama cocugu daha büyük imtyihandı..sende sabret isyan etme...emin ol bitecek...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahiym olan ALLAH'ın adıyla,
Gerçekten çok zor bir sınava tabisiniz ama Yüce ALLAH cc kendisine inanan ve güvenen kullarına kaldıramayacağı sorumluluğu yüklemezmiş biliyorsunuz. Hem de gerçekten yaptığınız iş çok sevab bir konu. Bu konuda ne kadar cefa çekersenizde sevabınız o kadar artacaktır. O yüzden bunları düşünerek kendinizi bir nebzede olsa rahatlatabilirsiniz. Eşiniz ile oturup konuşmayı deneyebilirsiniz. Kendisinden size destek olmasını isteyebilirsiniz eminim siz ne kadar yıprandığınızı ve yorulduğunuzu anlattıkça eşinizde size destek verecektir. Yüce ALLAHUTEALA cc yar ve yardımcınız olsun.

Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt