Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Denİzlİ Tabİb Odasindan Resulallah'a Hakaret!.. (1 Kullanıcı)

hakkulbeyan

Kayıtlı Kullanıcı
konuyu açtığım için ÖZÜR DİLERİM HEPİNİZDEN

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
yeni okumaya başladığım bir kitabın özsözünde şu yazıyor ... ( ismini hatırlayamadım ... biryere not almıştım ordan sizlerle paylaşayım )

Din , dil ve tarihleri ile barışık olmayan milletler , başka milletlerin kültür ve sistemlerinin etkisinde kalarak ülkelerinde sömürgeciliğin gönüllü neferleri olurlar. Bu , giderek taklitciliği yapılan toplum içinde sosyal asimilasyon veya sosyal soykırımı doğurur. Sonuç , milletin , tarihin milletler mezarlığına gömülmesidir.

iklimee

Kayıtlı Kullanıcı
yazık çok yazık bu insanlara söylenecek pek bişey yok ama bunlara en güzel cevabı yine bazı değerli doktorlarımız vermiş (bi dr sitesinde rastladığım yorumlar) :

**dine ve dindarlara tahammülsüz birine söyleyecek söz bile olmamalı kendi huzursuzlukları onlara yeter...

**Yazık diyorum. Bilim her zaman olması gereken, sınırlandırılmaması gereken bir şeydir. Bu konuşmacılar ne kadar zeki bilgili insanlarmış ki "İlim çinde de olsa alınız" diyen bir peygamber hakkında bu tarz konuşabiliyorlar.

Neyse hani bir söz var söylemeye gerek yok. Biri ürür diğeri yürür diyim anlayın siz.

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

insan bunları görünce kızmaması elde değil.
keşke uzanabilse ellerim dersin
keşke önce ben kafasına indirebilseydim.
ben dilini kesmeliydim. ben onu susturup ibreti alem yapsaydım...

ama arkadaşlar yüce kuran da Rabbimiz buyuruyor ki mealen
''Allah nurunu tamamlayacaktı kafirler hoşlanmasa da.''

onlar tutuşsunlar bırakalım Rahat olalım. gerçekten islam nuru öyle bir hızla yayılıyoki onlar o yüzden tutuşmuşlar. ne eller kırılmadı ki...

bir de olaya provakasyon olarak bakmak lazım. ülkeyi karıştırmak için devletle askeriye milleti karşı karşıya getirmek için.
türlü senaryolar dönüyor önce ümmeti bölmeye çalıştılar türk kürt alevi çerkez
şimdi de bu şekil. biraz da uyanık ve bilinçli olmak lazım

Allah c.c. ın bir ismi de KAHHAR dır. yani isyankarları kahreden.
Rabbimiz önce ıslay eylesin onları diyelim dua edelim.
yok ıslah olmuyrlarsa KAHHAR ismiyle muamele eylesin o islam düşmanlarına

tabi benim naçizane fikrim. en doğrusunu Allah CC. bilir.

selam ve dua ile

hakkulbeyan

Kayıtlı Kullanıcı
konuyu açtığım için ÖZÜR DİLERİM ;

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Haberi ilk gördüğümde inanmak gelmedi içimden ,sonra belki abartı vardır dedim kendi kendime, linkini arayıp bulunca haberi izleme fırsatım da oldu,evet aynen yukarıda yazılı olan bir çok şey haberde mevcut...
Hakaret var ama bilinçli değil ,nereden anladık bunu ,hakaret eden sözüm ona doktor ALLAH RASULU s.a.v in hayatını bilmiyor nasıl yaşadığını bilmiyor çocukluğunda ve ve kısmen gençliğin de yaptığı hanımı olan HATİCE validemize ait tüccarlığı sözüm ona doktor sanıyor ki peygamberliği boyunca hep yapmıştır...
Kanaatkar değildi diyor yani demek istiyor ki kazancı ona kafi değildi O yaşadığı yerin içinde bir önder olmak istiyordu...
Halbu ki şahitler var ''sağ elime güneşi sol elime ay'ı verseniz ben bu yoldan dönmem'' dedi.
Paragöz birisi olsa (haşa) kendisine yapılan teklifleri hemen kabul ederdi...
Kanaatkardı binlerce hadisi şerif var aç yattığı çok olurdu hatta aç kalkar kavhaltılık bulamazsa '' O zaman bizde bugün oruçluyuz...'' derlerdi...
Peki bizler nasıl oluyorda kanaatkar olduğuna iman ederken sözüm ona aklı çalışan cahilin asil zadesi kalkıpta kanaatkar değil (zıddı aç gözlü demektir) der,demekki gerektiği gibi tanıyamamıştır Efendiler Efendisini s.a.v...
Peki niye tanıyamamıştırlar çünkü yetişmelerinde karanlık zindan bir akıl var çünkü küfrü kendilerine yol gösteren olarak seçmişler ALLAH c.c. dan korkmayan bir kişi yani Onu c.c. inkar eden yok sayan bir kişi ancak kalkar da Peygamberine dil uzatır...
ALLAH TEALA hiç bir sebebe dayandırma dan da birşeyi haram eder,neden böyle dedik ? Çünkü bizlerin bu dünyada bulunma gayemizin yüzlerce ayeti kerimede belirtildiği gibi İMTİHAN olduğunu biliyoruz...
Yüz yıllar öncede YAHUDİ kavmine cumartesi günü balık tutmaları yasaklanmıştı halbu ki cumartesi ile pazar günü arasında ne fark vardı ki? hiç bir fark yoktu fark yanlız EMRE İTAAT KISMINDA dır...
Bizlerde domuzun ve etinin bir mahiyetini bilemeyiz sadece ALLAH TEALA yasak etti O zaman yasaktır deyip YAHUDİ KAVMİNİN yasağı dedipte cumartesi günü balık avladıkları ve bunun cezası olarakta en uzunu üç gün yaşayacak kadar maymuna ve hınzıra çevrildiklerini yine Kur'an dan biliyoruz...
Domuzun haramlığını tartışan,içkinin haramlığını da tartışır sonra kalkar derki ne var canım mecidi haram civarında avlanmakta ne mahzur var...
Be hey imansız İmanın ne olduğunu bilmediğin için sen inananlar gibi ALLAH TEALA ya aşık olamazsın sen sorgularsın biz AMENNA deriz,Onun içindir ki sen her iki dünyada da felah bulamazsın...

Konuyu taşıyan bizlere duyuran kardeşimize kendi adıma teşekkür ediyorum...

hakkulbeyan

Kayıtlı Kullanıcı
konuyu açtığım için ÖZÜR DİLERİM ;

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Teala en doğrusunu bilir tabi ki, ama bana kalırsa burada cahiliyetten ziyade dinsizlik göze çarpıyor. Açıkçası; "Din bir şekilde toplumları sürükleyebilmek, idare edebilmek, hatta biraz daha uyutabilmek için iyi bir silah." diyen bir kişiden, herhangi bir dine mensup olması beklenemez. Ortada hiçbir şey yokken, "konferans" adı altında söylenen bu sözler ve söyleyen kişiler için ne desek boş.

hakkulbeyan kardeşimize hatırlatmak istediğim birşey var. Denizli Tabib Odası'na mail atmakla hiçbir şey olmaz. Birşeylerin değişeceğini sanıyorsan yanılıyorsun. Olan bize olur, kendimizi paralarız. Ama o zihniyet hiç değişmeyecektir bunu unutma. Hatta atılan her mailden daha çok cesaret alacaklarına eminim.

Erzurumli'nin de dediği gibi;
"Be hey imansız İmanın ne olduğunu bilmediğin için sen inananlar gibi ALLAH TEALA ya aşık olamazsın sen sorgularsın biz AMENNA deriz,Onun içindir ki sen her iki dünyada da felah bulamazsın..."

Selam ve dua ile.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
TABİB OLMUŞLAR AMA ADAM OLAMAMIŞLAR.
Allah hidayetler versin onlara,hidayetleri mümkün değilse en kısa zamanda Rabbım bildiği gibi yapsın inşaallah.

FearDream

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
gsfunpage.azbuz.com
Resulullaha hakaret edenleri Allah bildiği gibi yapsın. . Ama Samanyolu TV 'de hemfikir değilim. Samanyolu tüm müslümanları kanalı değildir . Fetullah cemaatinin televizyonudur.
Sizin burda samanyolu TV ' ye hakaret diyip onu kınayarak her cemaatten oluşan bir forumda
yayınlamanız bu forumun FETO 'cu olduğunu gösterir. Ama site yöneticileri herhangi bir cemaate üye olmadıklarını söylemişlerd

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
1. Üslubunuz hiç hoş değil.
2. Yaşça benden büyük olmanız, her ağzınıza geleni (size göre gerçek olan) söyleme hakkı doğurmaz. İlle de kendinizi tutamıyor ve söylemek istiyorsanız daha uygun bir dille söyleyiniz.
3. Davanızda her ne kadar haklı olsanız da, siz daha bir müslüman kardeşinizin kalbini kırmamanız gerektiğini öğrenememişsiniz veya öğrendiğiniz halde tatbik edemiyorsunuz. Bir müslümanın kalbini bu kadar kolay kırabiliyorken, dava adamı olmayı hele ki Hz. Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) savunmayı nasıl yapabileceğinizi düşünüyorsunuz? Haklı olmanızın ne anlamı kaldı?
4. O nick aynı zamanda benim ismimdir de. Ayrıca adamlığımı tartışmak veya yargılamak size düşmez diye düşünüyorum.
Allah yardımcınız olsun.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
1. Üslubunuz hiç hoş değil.
2. Yaşça benden büyük olmanız, her ağzınıza geleni (size göre gerçek olan) söyleme hakkı doğurmaz. İlle de kendinizi tutamıyor ve söylemek istiyorsanız daha uygun bir dille söyleyiniz.
3. Davanızda her ne kadar haklı olsanız da, siz daha bir müslüman kardeşinizin kalbini kırmamanız gerektiğini öğrenememişsiniz veya öğrendiğiniz halde tatbik edemiyorsunuz. Bir müslümanın kalbini bu kadar kolay kırabiliyorken, dava adamı olmayı hele ki Hz. Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) savunmayı nasıl yapabileceğinizi düşünüyorsunuz? Haklı olmanızın ne anlamı kaldı?
4. O nick aynı zamanda benim ismimdir de. Ayrıca adamlığımı tartışmak veya yargılamak size düşmez diye düşünüyorum.
Allah yardımcınız olsun.
Boşver gönüldaş..
Şiadan olduğunu beyan eden,Ehli Sünnete saldıran birisidir..
Formdan atıldığı halde ve yemin ettiği halde birdaha gelmeyeceğine,utanmadan yeniden gelen birisidir..
Ciddiye almaya değmez..
Allahcce emanet ol...
Besmele...Selam...Dua...

hakkulbeyan

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle önemli bir konuda RESULÜMÜZE HAKARET EDİLİRKEN TAKINDIĞINIZ TAVIR VE HALA MEZHEBEŞMEYİ DİLE GETİRMENİZ ÇOK İLGİNÇ ;

ŞİA OLMADIĞIMI 9 KERE SÖYLEDİM ;

BANA LAF YETİŞTİRMEK İÇİN BURAYA yazı yazağınıza RESULE HAKARET EDENLERE YAZASANIZ DAHA UYGUN OLURDU ;

BİRÇOK KONUDA GÖRÜŞ AYRILIĞIMIZ OLUR AMA RESULALLAH KONUSUNDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI UNUTULUR DA BU KONUDA BİRLEŞİLİR SANDIM ;

ÖZÜR DİLERİM ;

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Böyle önemli bir konuda RESULÜMÜZE HAKARET EDİLİRKEN TAKINDIĞINIZ TAVIR VE HALA MEZHEBEŞMEYİ DİLE GETİRMENİZ ÇOK İLGİNÇ ;

ŞİA OLMADIĞIMI 9 KERE SÖYLEDİM ;

BANA LAF YETİŞTİRMEK İÇİN BURAYA yazı yazağınıza RESULE HAKARET EDENLERE YAZASANIZ DAHA UYGUN OLURDU ;

BİRÇOK KONUDA GÖRÜŞ AYRILIĞIMIZ OLUR AMA RESULALLAH KONUSUNDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI UNUTULUR DA BU KONUDA BİRLEŞİLİR SANDIM ;

ÖZÜR DİLERİM ;
Yemin ettin gelmeyeceğine,senin sözüne güvenilmez,MÜSLÜMAN YALAN SÖYLEMEZ..
MÜSLÜMANLARA ÇATARAK,KÜFÜR BOYKOT EDİLMEZ..
Resulullah efendimize can kurban,düşmanlarına lanet olsun..
Biraz örnek alsan da Müslümanlara çatmasan...
NOKTA...

hakkulbeyan

Kayıtlı Kullanıcı
Yemin ettin gelmeyeceğine,senin sözüne güvenilmez,MÜSLÜMAN YALAN SÖYLEMEZ..
MÜSLÜMANLARA ÇATARAK,KÜFÜR BOYKOT EDİLMEZ..
Resulullah efendimize can kurban,düşmanlarına lanet olsun..
Biraz örnek alsan da Müslümanlara çatmasan...
NOKTA...

EVET SİZ SÖYLEYİNCE HATIRLADIM YEMİN ETTİĞİMİ ;
TAMAMEN UNUTMUŞUM İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN ;

KOVULMUŞTUM AMA BÖYLE BİR KONUDA BUDA AKLIMA GELMEDİ ;

AÇTIĞIM BİR İKİ BAŞLIK DA KURANI KERİMİN MUCİZELERİ İLE İLGİLİYDİ ONLARI DA EDİTLEDİM ;

MAİDE 89. AYET
Allah sizi yeminlerinizde -bilmiyerek ettiğiniz- lâgv ile muahaze etmez ve lâkin bile bile akd ettiğiniz yeminlerle sizi muahaze buyuruyor, bunun da keffareti çoluğunuza çocuğunuza yedirdiğinizin orta derecesinden on fakırı doyurmak yahud geydirmek, yahut bir esîr azâd etmektir, bunlara gücü yetmiyen üç gün oruç tutar, işte yemîn ettiğiniz vakıt yeminlerinizin keffâreti bu, bununla beraber yeminlerinizi gözetin, böyle beyan ediyor Allah size âyetlerini ki şükr edesiniz

ALLAH BENİ AFFEYLESİN ; BU AYETDE GEÇEN KEFARETİ YAPACAĞIM ;
AMA YEMİNLERİNİ BOZANLAR YALANCILARDIR DİYE BİR AYET OKUMADIM BEN ;

BENİM Kİ DİREK BOZMADA DEĞİL UNUTMUŞUM ; KİN TUTMAK ADETİM DEĞİLDİR AMA BU KONUDA HATALIYIM VE TEVBE EDİYORUM

Ama siz BANA YALANCI DEDİĞİNİZİN İFTİRASIYLA YAŞAMAYA DEVAM EDİN ;

BEN YALANCI BİRİ OLMADIM ,ETRAFIMDA BİLİR ;

BANA İYİ NİYETLİ OLMAKTAN BAHSEDERKEN AYNI GÖRÜŞTE OLMASANIZDA AYNI NEBİYE İNANAN VE AYNI ALLAH'A İNANAN BİR İNSANA SİZ AYNI İYİ NİYETİ GÖSTERMİYOR VE SONRA DA İNSANLARA İYİ NİYETLİ OLMAYI ÖNERİYORSUNUZ ...

mümine bayer

Kayıtlı Kullanıcı
Elbetteki rabbim nefsimizi sevdiklerimiz karşısında sınamakta .Tüm ümmetin sevgilisine olan sevgimizi ölçmez mi ?Böyle üzücü vesilelerde olacak elbet.En iyi terbiye edici Allah cc, le sığınırız.Peygamberini bilmeyen ,tanımayan onu elbet sevemez. Onu sevmeyen kendini de sevemez ,ailesini çocuğunu kimseyi ALLAH rızası için sevemez.Sevsede kendi nefsi için sever.Kendi nefsi için sevende Allah rızası için hiç kimseyefayda veremez, derdine derman olamaz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt