Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DEDE OLARAK HAZRETİ PEYGAMBER (S.A.V) (1 Kullanıcı)

esved

Kayıtlı Kullanıcı
B) SELAMIN ALEYKÜM KARDEŞLERİM B) SİZE BİR DERGİDE OKUDUĞUM BİR YAZIDAN BAHSEDECEĞİM.
Hz. peygamber, torunları Hz. hasan ve H
z. hüseyin doğduktan sonra onları görmek için daha sık Hz. fatıma'nın evine gider olmuştu.Onların bakımlarıyla ilgileniyordu, onlarla oyunlar oynuyordu ve sık sık onlara olan sevgisini dile getiriyordu.Hz. peygamber, Hasan için, ''Allah'ım ben, O'nu seviyorum.O'nu sende sev.O'nu seveni de sev." diye buyurmuştur. B)
Resulullah, Hz. Hasan ve Hüseyin'in gönüllerini namaz, cami ve manevi ilim meclislerinin aşkıyla daha çok küçük yaşlardan itibaren doldurmuştu.Vereceğimiz şu örnek en canlı halleriyle Resululllah'ın namaz ve cami sevgisini torunlarına hissettirmesini bize anlatır.Bir gün cemaatle namaz esnasında Hz.Peygamber secdeye varır.Secde o kadar uzun sürerki, arkasında namaz kılanlar ne olduğunu merak ederler.Anormal bir şeylerin olduğunu ya da vahyin geldiğini düşünürler.Namaz bittikten sonra sorarlar.Hz. Peygamber şöyle cevaplar: "Hüseyin secdeye vardığımda sırtıma çıktı.Evde bu Âdeti edindiğinden, onu sırtımdan atamadım ve böylece secde uzun sürdü. B)B)B)
BEN ÇOK BEĞENDİM.EĞER BAŞKA OKUYAN VARSA LÜTFEN BANA MESAJ ATABİLİR Mİ. ALLAH RAZI OLSUN. B)B)B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: DEDE OLARAK HAZRETİ PEYGAMBER (S.A.V)

selamün aleyküm kardeşim. emeğinize sağlık..
Peygamber Efendimiz (s.a.v), herşeyde mükemmeldi. Rabbimiz bizleri de onu örnek alanlardan eylsin inşallah. selametle kalın.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM ELİNE GÖNLÜNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm Rahman razı olsun emeğinize sağlık selam ve dua ile...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Rabbim yolunu yol, rehberini örnek alan olmayı nasip etsin cümlemize..B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt