Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DAVUT A S OĞLUNA NASİHATİ (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Davud Aleyhisselamın nasihatı.Davut A S oğluna buyurduki.Oğlum sana üç öğüt vereyim! 1-Elde edemediğin şeye üzülme,(kismet boyle imis.)diyerek Allaha tevekkul et! 2-Eline gecene razi ol!(kismetim bu imis.)diyerek Allahu tealanın taksimine razı ol! 3-Elinden çıkana kaybettiğine sabret!(mukadderat boyle imis)de!HAZIRLAYAN...RAVZA_NUR

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net
RE: DAVUT A S OĞLUNA NASİHATİ

s.a. ablam,
Küçük bir katkı ile paylaşımınıza ortak olmak istiyorum inşallah.

Hz. Dâvûd, hem hükümdar, hem peygamberdi. Bir nimet olarak bu iki özellik ona verilmisti. O, israilogullarini kirk yil yönetti ve Rabbine kavustu. Hz. Dâvud (a.s.)'in yerine oglu Hz. Süleyman (a.s.) geçti ve ona da peygamberlik geldi. Hz. Dâvûd, bir gün oruç tutar, bir gün yerdi.

Abdullah b. Amr'dan rivâyetle, Abdullah, her gün gündüzleri oruç tutar, geceleri de (nâfile) namaz kilardi. Onun bu durumu Rasûlullah'a bildirildiginde Hz. Peygamber onu çagirdi ve söyle buyurdu: "Bir gün oruç tut, bir gün iftar et. iste bu Dâvûd (a.s.)'in orucudur."

Bir baska rivayette ise, Rasûlullah (s.a.s.) söyle buyurmustur: "Allah'u Teâlâ ya en sevimli oruç, Dâvûd (a.s.)'in orucudur. O, bir gün oruç tutar, bir gün iftar ederdi. Allah'a en sevimli namaz da Dâvûd namazi idi. O, her gecenin yarisinda uyur. Üçte birinde (nafile) namaz kilardi. Altida birinde de yine uyurdu." (Müslim, Siyam, 183; Nesâî, Siyam, 69).

k.s.e.o.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.BİZLERİ DE 3 ÖĞÜDE UYANLARDAN,HZ.DAVUD NAMAZINI KILANLARDAN VE ORUCUNU TUTANLARDAN EYLESİN RABBİM.A.E.O.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a. ablam,
Küçük bir katkı ile paylaşımınıza ortak olmak istiyorum inşallah.

Hz. Dâvûd, hem hükümdar, hem peygamberdi. Bir nimet olarak bu iki özellik ona verilmisti. O, israilogullarini kirk yil yönetti ve Rabbine kavustu. Hz. Dâvud (a.s.)'in yerine oglu Hz. Süleyman (a.s.) geçti ve ona da peygamberlik geldi. Hz. Dâvûd, bir gün oruç tutar, bir gün yerdi.

Abdullah b. Amr'dan rivâyetle, Abdullah, her gün gündüzleri oruç tutar, geceleri de (nâfile) namaz kilardi. Onun bu durumu Rasûlullah'a bildirildiginde Hz. Peygamber onu çagirdi ve söyle buyurdu: "Bir gün oruç tut, bir gün iftar et. iste bu Dâvûd (a.s.)'in orucudur."

Bir baska rivayette ise, Rasûlullah (s.a.s.) söyle buyurmustur: "Allah'u Teâlâ ya en sevimli oruç, Dâvûd (a.s.)'in orucudur. O, bir gün oruç tutar, bir gün iftar ederdi. Allah'a en sevimli namaz da Dâvûd namazi idi. O, her gecenin yarisinda uyur. Üçte birinde (nafile) namaz kilardi. Altida birinde de yine uyurdu." (Müslim, Siyam, 183; Nesâî, Siyam, 69).

k.s.e.o.
A S Değerli abim,katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum dualarınızda unutmayın

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
S.A.ALLAH RAZI OLSUN.BİZLERİ DE 3 ÖĞÜDE UYANLARDAN,HZ.DAVUD NAMAZINI KILANLARDAN VE ORUCUNU TUTANLARDAN EYLESİN RABBİM.A.E.O.
A.S.Değerli ablam,temenninize katılmamak mümkünmü?dua ile ablam

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun sizlerden... İnşallah Rabbim bizleride bu üç öğütü tutanlardan ve Hz.Davut'un orucu gibi oruç tutup onun gibi namaz kılabilenlerden eylesin...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
Davud Aleyhisselamın nasihatı.Davut A S oğluna buyurduki.Oğlum sana üç öğüt vereyim! 1-Elde edemediğin şeye üzülme,(kismet boyle imis.)diyerek Allaha tevekkul et! 2-Eline gecene razi ol!(kismetim bu imis.)diyerek Allahu tealanın taksimine razı ol! 3-Elinden çıkana kaybettiğine sabret!(mukadderat boyle imis)de!HAZIRLAYAN...RAVZA_NUR

ALLAH RAZI OLSUN ABLA...SELAMETLE...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
Ravza_Nur yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN ABLA...SELAMETLE...
RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN KURBAN DUA İLE

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:

RAVZA KARDEŞİM ALLAHIN SELAMI ÜZERİNE OLSUN..HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.SEN ÖLDÜĞÜN ZAMAN KEFENİN NUR OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN.SELAMETLE KAL

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:
Ravza_Nur yazdı:

RAVZA KARDEŞİM ALLAHIN SELAMI ÜZERİNE OLSUN..HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.SEN ÖLDÜĞÜN ZAMAN KEFENİN NUR OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN.SELAMETLE KAL
Yaaa değerli kardeşim negüzel bir dua bu,Rabbim sizin ağzınızdan kabul buyursun inş bu acize böyle bir dua ne kadar sevindim kardeşim

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

Sözün bir gül ise,Sen gül bahçesisin.

RAVZA NUR KARDEŞİM İÇİMDEN O KADAR GÜZEL ŞEYLER GELİYORKİ SANA SÖYLEMEK İÇİN FAKAT NEFSİNE AĞIR GELİR DİYE BUNLARI ERTELEDİM SANA ÖYLESİNE GÜZEL BİR ŞİİR YAZDIMKİ HEM OKUYOR HEM AĞLIYORUM BİLİYORUMKİ SİZDE BU ŞİİRİ OKUDUKCA AĞLAYACAKSINIZ.. ÇÜNKİ İSMİNİZ BENİ ÖYLESİNE ETKİLEDİKİ... BİRİ RAVZA DİĞERİ NUR..ALLAH SENİ NURUNLA KUŞATSIN..ÇOK ŞEY YAZMAK İSTİYORUM .İNAN ŞUANDA GÖZÜMDEN YAŞLAR DÖKÜLÜYOR.BUNLARI YAZARKEN..AMA SİZ BUNA LAYIKSINIZ....SELAMETLE KALIN..............

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:

RAVZA NUR KARDEŞİM İÇİMDEN O KADAR GÜZEL ŞEYLER GELİYORKİ SANA SÖYLEMEK İÇİN FAKAT NEFSİNE AĞIR GELİR DİYE BUNLARI ERTELEDİM SANA ÖYLESİNE GÜZEL BİR ŞİİR YAZDIMKİ HEM OKUYOR HEM AĞLIYORUM BİLİYORUMKİ SİZDE BU ŞİİRİ OKUDUKCA AĞLAYACAKSINIZ.. ÇÜNKİ İSMİNİZ BENİ ÖYLESİNE ETKİLEDİKİ... BİRİ RAVZA DİĞERİ NUR..ALLAH SENİ NURUNLA KUŞATSIN..ÇOK ŞEY YAZMAK İSTİYORUM .İNAN ŞUANDA GÖZÜMDEN YAŞLAR DÖKÜLÜYOR.BUNLARI YAZARKEN..AMA SİZ BUNA LAYIKSINIZ....SELAMETLE KALIN..............
Esselamu Aleyküm,kardeşim öncelikle bu güzel düşünceleriniz için çok müteşekkirim.Ama inanın böylesine yüce gönllü olmanız bizi çok sevindirdi.Bizler aciz birer kuluz,bize şiir yazılması,ancak ismini taşıdığımız,yerin,güzelliğidir.Biz bununla kendimizde asla ve asla bir öğünme veya nefsimize hoş gelmesini düşünemeyiz.Rabbim kapısında kıtmır olamayan biz,o yüce gönlünüzle,bu temennilerde bulunan sizler,ne denilebilirki,Rabbim razı olsundan başka.RABBİM RAZI OLSUN VE GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSİN DUA İLE

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:

SELAMUN ALEYKÜM...ALLAH (CC) RAZI OLSUN BU GÜZEL HATIRLATMANIZ İÇİN...EMEĞİNİZE SAĞLIK..SELAM VE DUA İLE...B)

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.... EMEĞİNE SAĞLIK....B)B)B)....

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt