Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dar Ayakkabi (1 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us

Hepimizin böyle bir anısı mutlaka vardır dimi kardeşlerim. Bilmem ağlamalımı gülmelimi bu halimize...

O bayram bana ayakkabı almaya karar verdiler. Hazır ayakkabı satan mağaza yoktu şehirde. Tek ayakkabı yapan dükkánında ayakkabıcı çıplak ayağımı bir kartonun üzerine koydu, iyice basmamı söyledikten sonra ağzındaki kurşun kalemi eline alıp Ayağımın çevresini çizdi. O ayağımın çizildiği karton benim ayakkabı numaramdı. Günlerce yeni ayakkabılarımın hayalini kurdum. Babamın anlattığına göre ayakkabılarım siyah ve bağcıklı olacaktı. kapının her çalınışında koştum. Ayakkabılarım bayramdan bir gün önce geldi, siyah-bağcıklı. O gün onları giymedim. Bayram gecesi yatağımın altına yerleştirdim yeni ayakkabılarımı. Arada bir kalkıp kutusundan çıkartıyor, yere koyuyor, yukarıdan, yandan, önden bakıp duruyordum. Parlak ve yuvarlak burnunu gecenin karanlığında kim bilir kaç kez okşadım. Uyku girmedi gözüme. Sabahleyin ev ahalisi kalktığında, ayakkabı kutusu kucağımda sandalyede oturuyordum ben. ayakkabımı babam giydirdi. Ayağıma olmamıştı ayakkabılarım, dardı ve canimi yakmıştı. Ama bunu babama söylemedim. O "Sıkıyor mu?" diye sordukça "Hayır" yanıtını veriyordum. "Dar, ayağımı acıtıyor" desem, geri gidecekti ayakkabılarım ve ayakkabıcının hemen bir yeni ayakkabı yapması olanaksızdı. o bayram sabahı canim yana yana yürüdüm. Bir sure sonra acı dayanılmaz oldu. Dişimi sıktım. Topalladım. Soranlara "Dizimi vurdum" dedim, ama ayakkabilarimin ayağımı sıktığını kimseye söylemedim.

Doğrusunu isterseniz yaşam dar ayakkabıyla yürümektir.
kimi zaman dar bir maaş, kimi zaman sevimsiz bir iş...
Kimi zaman bir mekân dar ayakkabı olur bize, kimi zaman bir cevre,
Kimi zaman bir sokak, ya da bir şehir...
Kimi zaman dostluklar, arkadaşlıklar, beraberlikler bir dar ayakkabıya donu$ur.
Kimi zaman zamandır dar ayakkabı, geçmek bilmez.
Kimi zaman zenginlik, kimi zaman başınızı koyduğunuz yastık...
Caniniz yanar. Topallaya topallaya gidersiniz.

Sonradan öğrendim yaşamın dar ayakkabıyla yürüme sanatı olduğunu...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SA KARDEŞİM.AYAKKABI DEDİN İÇİM CIZ ETTİ.MEMUR BİR BABANIN ÇOCUĞUYUM.6 KARDEŞİMLE BERABER OKUL YILLARIMIZ ÇOK KÖTÜ GEÇMİŞTİ.BABAM İHTİYAÇLARIMIZA YETİŞEMİYORDU.ÇOK ZOR ŞARTLARDA OKUDUM.BİR KIŞ GÜNÜYDÜ.OKULDA AYAKKABIMIN TABANI KOPTU.KİMSEYE GÖSTERMEDEN SÜRÜNE SÜRÜNE BANTLA YAPIŞTIRDIM.SİYAH PASTEL BOYAYLADA ÜSTÜNÜ BOYADIM,BANT BELLİ OLMASIN DİYE.ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM.O GÜNDÜR BUGÜNDÜR NERDE BİR ÖĞRENCİ GÖRSEM AYAĞINA BAKARIM.BU YÜZDEN AYAKKABI ALIRKEN ŞİMDİ BİLE BİR TUHAF OLURUM.BUGÜNÜMÜZE ÇOK ŞÜKÜR

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
SA KARDEŞİM.AYAKKABI DEDİN İÇİM CIZ ETTİ.MEMUR BİR BABANIN ÇOCUĞUYUM.6 KARDEŞİMLE BERABER OKUL YILLARIMIZ ÇOK KÖTÜ GEÇMİŞTİ.BABAM İHTİYAÇLARIMIZA YETİŞEMİYORDU.ÇOK ZOR ŞARTLARDA OKUDUM.BİR KIŞ GÜNÜYDÜ.OKULDA AYAKKABIMIN TABANI KOPTU.KİMSEYE GÖSTERMEDEN SÜRÜNE SÜRÜNE BANTLA YAPIŞTIRDIM.SİYAH PASTEL BOYAYLADA ÜSTÜNÜ BOYADIM,BANT BELLİ OLMASIN DİYE.ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM.O GÜNDÜR BUGÜNDÜR NERDE BİR ÖĞRENCİ GÖRSEM AYAĞINA BAKARIM.BU YÜZDEN AYAKKABI ALIRKEN ŞİMDİ BİLE BİR TUHAF OLURUM.BUGÜNÜMÜZE ÇOK ŞÜKÜR

a.s.

Ey mahsun kul kardeş,
Yorumunuzu okuyunca benimde içim cızz etti ya.
Hakkınızı helel ediniz lutfen.
İstemeyerekte olsa sizleri üzdüğüm için, özür dilerim.
:A:A:A

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
a.s.

Ey mahsun kul kardeş,
Yorumunuzu okuyunca benimde içim cızz etti ya.
Hakkınızı helel ediniz lutfen.
İstemeyerekte olsa sizleri üzdüğüm için, özür dilerim.
:A:A:A
HELAL OLSUN NE DEMEK.ACILARLA DOLU HAYATIM BENİ OLGUNLAŞTIRDI.RABBİMİN SEVİLEN KULUYMUŞUMKİ ACILARLA SABRETMEYİ ÖĞRENDİM.VESSELAM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt