Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Danimarka İslam'a saldırmaya devam ediyor (1 Kullanıcı)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Danimarka İslam'a saldırmaya devam ediyor NATO'nun istenmeyen Başkanı Rasmussen'in ülkesi Danimarka'da skandal bir olay yaşandı. Peygamber efendimize hakaretin ardından şimdi de başörtülü kadınlar otbüslere alınmadı.
06/04/2009
1823.jpg
Rasmussen'in Danimarkası İslam'a saldırmaya devam ediyor
Danimarka'nın güneyindeki Arhus kentinde bir otobüs şöförü, Müslüman bayan yolcunun başörtüsünü "maske" olarak değerlendirdi ve kadını "otobüslerde maske takmak yasaktır" bahanesiyle araçtan indirdi. Odense kentinde yaşanan başka bir olayda ise; aylık abonman kartını kullanan Somali asıllı bir kadın, başörtüsüyle birlikte taktığı peçe yüzünden otobüse binemedi. Şöför, kadının yüzünün görülmediğini ve kimliğinin tespit edilemediğini öne sürdü. Yaşanan bu olaylardan sonra Danimarka'da başörtüsü ve peçe tartışması çıktı.
Bazı siyasiler kılık ve kıyafetleri kişisel hak ve özgürlükler kapsamında değerlendirirken bazıları kimlik kontrolünün olduğu alanlarda insanların yüzlerinin net bir şekilde görülmesi gerektiğini savunuyor.
Arhus'taki olay, Vilby semtindeki 107 numaralı Skanderborgvej otobüsünde gerçekleşti. Geçtiğimiz pazartesi günü öğleden sonra ailesiyle birlikte otobüse binmek isteyen Houria Nouioua isimli kadın, otobüs şoförünün engelline takıldı. Kocasının ve çocukların otobüse binebileceğini ancak kendisinin maske taktığı için otobüse binemeyeceğini söyleyen şoför, kadının itirazlarına rağmen otobüse binmesine izin vermedi.
"Başörtüsünü çıkarmadığı sürece yoluma devam etmem, çünkü maskeli yolcuların binmesi yasak" diyen Arriva şirketine bağlı şoför, kadının 15 dakika boyunca devam eden itirazlarına rağmen araca binmesine müsaade etmedi. Bu süre içerisinde olaya müdahil olan diğer yolcular şoföre tepki gösterdiler. Diğer taraftan otobüs şoförünün anlamsız mazereti karşısında şaşkına dönen kadının kocası Muhammed Belgacem, "Şoför, Danimarka'daki kurallara göre maskeli kişilerin otobüse binemeyeceğini söyledi. 12 yıldır Danimarka'da yaşıyorum ve hiçbir zaman böyle bir saçmalıkla karşılaşmadım" dedi. Belgacem ayrıca karısının maske takmadığını başörtüsüyle birlikte peçe takdığını ve şoförün bahsettiği kuralı da hiç duymadığını belirtti. Başörtülü kadın olay sonrasına yaptığı açıklamada, "Aşağılanmış ve tehdit edilmiş hissettim" dedi.

Diğer taraftan otobüs şoförünü 25 yaşlarında sıradan bir Danimarkalı olarak tarif eden yolculardan biri otobüs şoförünü kınayarak, mutlaka işine son verilmesi gerektiğini ifade etti. Ancak otobüs firması henüz şoförün işine son vermiş değil. Durumu "bir karışıklık olmuş" diyerek geçiştirmeye çalışan Arriva firması yetkililerinden Martin Wex şoförün kovulmayacağını söyledi. Ancak mağdur kadının kocası Muhammed Belgacem, "Danimarka'da yaşayan herkes kanunlara riayet etmek zorunda. Buna otobüs şoförü de dahil. Bu olay şimdi benim ailemin başına geldi, yarın başkalarının başına gelebilir" diyerek polise şikayette bulundu.
"YAŞANAN OLAY UTANÇ VERİCİ"
Yayınladığı basın açıklamasında Arhus'ta yaşanan olayı "utanç verici" olarak değerlendiren Danimarka Müslümanlar Ortak Konseyi (MFR), siyasilerin bu konuda gerekli adımları bir an önce atacaklarını umut ettiklerini belirttiler.
Odense'de yaşanan olayda ise Amina Farah Suleyman adındaki Somali asıllı bir kadın otobüse binmek istedi. Şoför, kadının aylık abonman kartını kontrol ettikten sonra "kim olduğunu göremiyorum" diyerek kadının otobüsten inmesini istedi. Farah Suleyman son birkaç ay içerisinde dört kez benzer olaylarla karşılaştığını ifade ediyor. Yaşanan bu olaydan sonra otobüse binen kişilerin peçe takmasının yasal olup olmadığı tartışılmaya başlandı. Kurallara göre aylık kart kullanan kişilerin kimliklerinin belirlenebilmesi gerekiyor. Bunu vurgulayan bazı siyasiler bu konuda yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini savunuyorlar.
Otobüs firmalarından Movia'nın yetkililerinden Claus Hermansen de konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, "Eğer Movia yolcuları aylık kart kullanmak istiyorlarsa o halde yüzlerini göstermek zorundalar" diyerek Movia firmasının konu hakkındaki tavrını belirledi. Fynbus firması yetkililerinden Torben Andersen ise konuyla ilgili yaptığı açıklama da olay kanuni anlamda 'gri alanda' gerçekleşti diyerek firmanın bu tür durumlarda nasıl hareket edeceğini belirleyen bir yönetmeliği olmadığını söyledi.
LİBERALLER VE SOSYAL DEMOKRATLAR KINADI, DANİMARKA HALK PARTİSİ SAVUNDU
Arhus'ta ki olayı ayrımcılık olarak değerlendiren Liberal Parti politika sözcüsü Noise Inger Berg, "Bir kadının başörtüsü dolayısıyla otobüsten indirilmesi emsali görülmemiş bir olay. Bu olayı şiddetle kınıyorum" dedi. Danimarka Halk Partisi Arhus gençlik kolları başkanı Anders Vistisen, şoförün davranışını doğru bir hareket olarak değerlendirdi. Ulaşım Bakanı Lars Barfoed, "Eğer aylık kart kullanan birisi yüzünü göstermek istemiyorsa o halde yeni bir bilet daha almak zorunda" dedi

11

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
Kuzey Avrupa ülkelerinde son 50 senedir başgösteren sapkınlıklar:

1. Kıçını başını açıp sokaklarda gezene ve alenen püfür püfür esrar içene ve hatta ulu orta gay münasebetleri yaşayanlara hiçbir kısıtlama yok ve hatta devlet teşvikleri var. Ancak Müslümansan Danimarka'da ve Hollanda'da büyük problem var. Müslüman sayısının ülkelerinde artmasında bu ülkeler oldukça şikayetçiler.

2. Kişi başına zenginliğin en fazla olduğu ve ateizm ile satanizmin en çok bu ülkelerde başgösterdiği de bir gerçektir. İnançsızlık, insanların bunalımlara, intiharlara, cinsi sapıklıklara, evlilikten ve çocuk yapmaktan uzak durmaya götürüyor.

3. İslamiyete ve İslami değerlere en çok saldırı da bu ülkelerde oluyor, terörizme en çok destek bu ülkelerden var, terörist unsurları besleme alışkanlığı en çok bu ülkelerde var.. Hz. Muhammed (ASM)'e lafta karikatürlerle saldırıda bulunma alışkanlığı son 20-30 senedir bu ülkelerde devam ediyor. Her sene 3-5 karikatür yayınlıyorlar, Roj - Rojhelat gibi Pekaka yayın organları buralardan yayın yapıyor ve bunları basın özgürlüğüne yorumluyorlar. Dinlere saldırı ile basın özgürlüğü nasıl kıyaslanabilir? Rasmıssenin koluna ne olduğunu gördük. Kur'an memleketinde hemen kolunu kırdı. Allah böylelerine daha beterlerini de nasip etsin.

3. İslamın en büyük düşmanları hep bu barbar memleketlerden çıkıyor. Germen kabilesinin tarihine baktığımızda "barbarlar" olarak geçtiklerini ve yakın çağa gelene kadar büyük bir barbarlık içinde olduklarını görürsünüz. İslama karşı önyargılı, bağnaz, hiçbir şey bilmemesine karşın düşmanlık eden birçok adam bu ülkelerden çıkmıştır.

Diğer Avrupa ülkeleri daha mı iyi? Diğerleri de sinsi, içten içe, dinin içine sızarak parçalamaya çalışmış, bazen de direkt savaşlarla İslam memleketlerini yıpratmaya çalışmış ülkelerdir.

Bu tutumlar "terbiyesizlikten, ahlaksızlıktan, saygısızlıktan, kara cahillikten öte" direkt saldırı ve psikolojik işkencedir. Allah ıslah etsin!

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Yiğit Bulut:Rasmussen'e Canlı Yayında 'Şerefsiz'dedi! Yiğit Bulut canlı yayında "İfade özgürlüğümü kullanıyorum" diyerek Rasmussen için "Şerefsiz" dedi.
16/04/2009
1921.jpg
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programındaki sözleri nedeniyle dayak yiyen Taraf gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ile Yiğit Bulut arasında yer yer Avrupa Birliği müzakareleri nedeniyle tartışmaların yaşandığı programda bir ara sinirlerine hakim olamayan Bulut, NATO Genel Sekreterliği görevine getirilen Danimarka eski Başbakanı Rasmussen'e kızdı.

HABERTÜRK'te Erdoğan Aktaş yönetimindeki Kim Haklı? programında Türkiye'nin Batı ile ilişkileri tartışıldı.

Karikatür krizi ve Roj TV nedeniyle NATO Genel Sekreterliği'ne karşı çıkılan Rasmussen için Yiğit Bulut sert ifadeler kullandı. Hz. Muhammet'e hakaret içeren karikatürler için "ifade özgürlüğü" yorumu yapıldığını anımsatan Bulut, "Ben de şimdi ifade özgürlüğümü kullanıyorum: Rasmussen gibi şerefsiz NATO Genel Sekreteri oldu. İfade özgürlüğümü kullandım, bana bu hakkı Rasmussen verdi. Batının çifte standardını göstermek için yaptım. " dedi.

Programda ayrıca Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ümit Zileli, Taraf Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ve Canan Barlas söz aldı.

İşte Bulut'un sözleri şöyle;

"Şu anda Türkiye'de bir etnisite sorunu yoktur. Avrupa Birliği inatla Almanya'nın Fransa'nın tanımadığı etnisiteyi Türkiye'ye dayıyor. Amaç gerçek üyelik değil, amaç Türkiye'ye yukarıdan baskı yapmak, Türkiye'yi dağıtmaktır. Aynı şekilde biz burada etnisiteyle uğraşıyoruz, Kürtler mi var Aleviler mi var diye öte yandan ise Gümrük Birliği adı altında bizim fonlarımızı, mal varlıklarımızı emiyor. Bugün Türkiye bankaların yüzde 51'i Avrupa Birliği menşeeli bankalara geçti.

"PKK'DAN DAHA TEHLİKELİ"

Baktığınız zaman bir ülkenin bankaları o ülkenin genetik kodudur. Bankacılık sektörü eğer para pompalamassa o ülkere reel sektör durur. Bugün Genelkurmay Başkanlığı şunu da söylemesi gerekiyor. Türkiye'de bankacılık sektörünün yüzde 51'in başka ülkelerinin eline geçmesi PKK'dan daha tehlikelidir, orda ve uzun vadede.

Baktığınız zaman ülkede rafineri kalmamış, demik-çelik sektörü kalmamış, ülkede GSM şirketi kalmamış, ülkede telekom sektörü kalmamış hala konuşuyoruz. Biz buradayız biz buradayız diye!

"RASMUSSEN'E KÜFÜR ETTİ"

Bir şey daha söyleyeceğim. Rasmussen Hz. Muhammed'e, Peygamberimize küfür ettikleri zaman ne dedi? İfade özgürlüğü dedi değil mi? Bende şimdi ifade özgürlüğümü kullanıyorum. Rasmussen gibi bir şerefsiz, NATO Genel Sekreteri oldu Türkiye'nin itirazına rağmen. Rasmussen verdi bana bu hakkı. Rasmussen verdi bunu bana. Eğer Hz. Peygambere küfür edene ifade özgürlüğü denildiyse, ben de aynı hakkı kullanıyorum. Bakın Batı'nın çifte standardı bu! Bunu göstermek için yaptım.

3

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Rasmussen, İslam Dünyasının En Büyük Düşmanı" Taliban'dan yapılan açıklamada NATO Genel Sekreterliği'ne getirilen Rasmussen'in İslam dünyasının en büyük düşmanı olduğu ifade edildi. Rasmussen'in seçilmesinin Afganistan'da NATO'ya karşı verilen savaşı körükleyeceği bildirildi.
16/04/2009
1922.jpg
Afganistan'da NATO'ya karşı savaşan Taliban, ittifakın genel sekreterliğine getirilen Anders Fogh Rasmussen'in İslam dünyasının en büyük düşmanı olduğunu öne sürdü.

Taliban'dan yapılan açıklamada, Rasmussen'in seçilmesinin Afganistan'da NATO'ya karşı verilen savaşı körükleyeceği belirtildi.

Rasmussen, Danimarka'da başbakanlık yaptığı dönemde İslam dünyasını ayağa kaldıran karikatür krizindeki olumsuz tavrı sebebiyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Amerikan yönetiminin arabulucuğu sonrasında vetosunu kaldıran Türkiye, Rasmussen'in NATO'nun başına getirilmesinin Afganistan gibi ülkelerde ittifakın durumunu zorlaştırıcağı uyarısında bulunmuştu.

Rasmussen, NATO Genel Sekreterliği görevine Ağustos ayında başlayacak.

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH yardımcımız olsun RABBİM kafirin eline diline düşürmesinn........

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

AB bayrağındaki 12 yıldızın Hz İsa’nın 12 HAVARİSİNİN sembolü olduğunu inkâr etmiyorlar.

Avrupa Birliği, uygarlık projesi mi?: Öyle ise İnsan Hakları Uluslararası Helsinki Federasyonu (IHF), Avrupa'daki 'Müslümanlara karşı sert tavırlar içeren raporları neden hazırlıyor.
İnsan Hakları Uluslararası Helsinki Federasyonu (IHF) nedir? : İnsan Hakları Uluslararası Helsinki Federasyonu (IHF) BM ve Avrupa Konseyi'nde resmi danışma kuruluşudur. İnsan Hakları Uluslararası Helsinki Federasyonu (IHF) herhangi bir örgüt değildir.

TAMAMIYLA HIRİSTİYAN KULÜBÜ NİTELİĞİNDE BİR KURULUŞTUR. HAÇLI ZİHNİYETİNİN ÖRTÜLÜ BİR YAŞANTISIDIR.

AB ülkeleri, basınında Müslüman ülkeleri HIRİSTİYAN AB ülkeleri aramızda düşman olarak gösteren yayınlar gün geçtikse çoğalmakta, hatta güncelleşmektedir.
· Almanların yüzde 80'i İSLAM kelimesini terör ile birlikte düşünmektedir.
· İngiltere'de medya, Müslüman teröristlere karşı başarılı kovuşturmalar yürütüldüğü yolunda izlenimler yaratmaktadırlar. Hıristofyas İngiltere ile yaptığı MEMERANDUMDA neden Rumları destekliyor.
· Fransa'daki başörtüsü yasağı. kadınlara karşı ayrımcılığı teşvik etmiyor mu?..
· Hollanda'da Müslüman okullarının UYUM ÇABALARINI BALTALADIĞI görüşü neden yaygınlaştırılıyor?
· Hayvan hakları, şapkasının arkasın saklanılarak AB ülkelerinde Müslümanların KURBAN kesme geleneklerini neden engelleniyor? Ama yine bu ülkelerde Milyonlarca büyük ve küçük baş hayvan besi gereği kesilmiyor mu?
AB’de ciddi bir İslam düşmanlığı tasarlanmış, bu yolda da Amerika ve Avrupa’nın işbirliği içerisinde çalıştığını görmekteyiz.

Avrupa Birliği bir HIRİSTİYANLAR kulübü olduğunu hiç gizlemeden, İslam'ın demokrasi ile uzaktan ve yakından bağdaşamayacağını anlatmak için var gücü ile neden çalışıyor?
Avrupa Birliği Hıristiyanlık LAİK bir dindir ama İslam asla böyle bir açılıma elverişli değildir!!!...demektedirler.
AB Aslında; Müslümanlara toplu savaş açan birlikler topluluğu durumundadır.
Kısaca Avrupa Birliği HAÇLILIĞIN İSLAM'DAKİ KARŞITI şeklinde algılamaktadırlar.

Avrupa Birliğinde genel olarak tüm Müslüman ülkeleri düşman olarak gördüklerini söylüyorlar.
Misalmi istiyorsunuz: KKTC’de mal aladı, inşaat yaptı diye açılan ORAMS ÇİFTİN davasını inceleyiniz.
Şimdi durum böyle olduğu görülüp bilindiği halde AK Parti AB ye tavizler vererek AB’ye alınacağını mı zannediyor?

BUNA DEVELER BİLE GÜLER

TANJU MÜEZZİNOĞLU

Tanju 2002@Superonline.com

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt