Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Daima Allahi Anarlar (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran- ı Kerim de Müminler

DAİMA ALLAH’I ANARLAR

Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) “Rabbimiz, sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru.” (Al-i İmran Suresi, 191)

Bunlar, iman edenler ve kalpleri Allah’ın zikriyle mutmain olanlardır. Haberiniz olsun; kalbler yalnızca Allah’ın zikriyle mutmain olur. (Ra’d Suresi, 28)

Ey iman edenler, bir toplulukla karşı karşıya geldiğiniz zaman, dayanıklık gösterin ve Allah’ı çokca zikredin. Ki kurtuluş (felah) bulasınız. (Enfal Suresi, 45)

(Öyle) Adamlar ki, ne ticaret, ne alış-veriş onları Allah’ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten ‘tutkuya kaptırıp alıkoymaz’; onlar, kalplerin ve gözlerin inkılaba uğrayacağı (dehşetten allak bullak olacağı) günden korkarlar.
(Nur Suresi, 37)

Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma. (A’raf Suresi, 205)
Andolsun, sizin için, Allah’ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için Allah’ın Resûlü’nde güzel bir örnek vardır. (Ahzab Suresi, 21)

Sana Kitap’tan vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, çirkin utanmazlıklar (fahşa)dan ve kötülüklerden alıkoyar. Allah’ı zikretmek ise muhakkak en büyük (ibadet)tür. Allah, yaptıklarınızı bilir. (Ankebut Suresi, 45)

—————
Müminler
Mü’min olanlar, ancak o kimselerdir ki, onlar, Allah’a ve Resûlü’ne iman ettiler, sonra hiç bir kuşkuya kapılmadan Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad ettiler. İşte onlar, sadık (doğru) olanların ta kendileridir.(Hucurat Suresi, 15)

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Sanada hayırlı sabah , hayırlı gün olsun inşallah tubagünar kardeşim.
Güzel bir paylaşımdı.Yolda yürürken, otobüste giderken dahi olsa zikretmeyi hiç unutmayalım inşallah.Gönlümüzden, dilmizden rabbimizin güzel isimlerini hiç düşürmeyelim inşallah.Şüjürler olsun.

__________B) B) B)_______________

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) razı olsun.
Cenabı hak cümlemize yollarında yürümeyi nasip etsin inşallah.
Dua ile.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜNALEYKÜM

"Size işlerinizin en hayırlısını, Allah katında en makbulünü, dereceleriniz bakımından en yükseğini, altın ve gümüş dağıtmaktan daha üstününü, savaş alanlarında düşmanlarınızla karşılaşıp onları öldürmenizden daha hayırlı olanını haber vereyim mi?'' diye sordu. Ashap:
"Evet, ey Allah'ın Resûlü, haber ver'', dediler. Peygamberimiz:
"Allah'ı anmaktır'', buyurdu.11
Allah'ı ananların Allah tarafından anılacakları ve O'nun tükenmek bilmeyen maddi ve manevi nimetlerine, sayısız Iütuflarına erecekleri Kur'an-ı Kerim'de müjdelenmiş ve:

''Siz beni anın, ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin",12 buyurulmuştur.
Bu âyet-i kerime şu tabirlerle açıklanmıştır:
– Siz beni, bana itaatle anınız, ben de sizi rahmetimle anayım.
– Siz beni, bana dua ederek anın, ben de sizi, duanızı kabul ederek anayım.
– Beni överek ve itaat ederek anın, ben de sizi nimetimi artırarak anayım.
– Siz beni gizli yerlerde anın, ben de sizi kırlarda ve çöllerde anayım.
– Siz beni refah ve rahat içinde iken anın, ben de sizi felâket ve musîbete uğradığınız zaman anayım.
– Siz beni ibadetle anın, ben de sizi yardımımla anayım.
– Siz beni, İslâm'ı yaymak için anın, ben de sizi hidayetimle anayım.
– Siz beni "Allah'tan başka ilâh yoktur'' diyerek anın, ben de sizi kulluğa kabul ederek anayım.13
Görülüyor ki, Yüce Allah kulunun, kendi rızası için olan hiçbir davranışını karşılıksız bırakmıyor.

SELAM VE DUA İLE

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm tubam.emeğine yüreğine sağlık.allah razı olsun.rabbime emanetsin.

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Sanada hayırlı sabah , hayırlı gün olsun inşallah tubagünar kardeşim.
Güzel bir paylaşımdı.Yolda yürürken, otobüste giderken dahi olsa zikretmeyi hiç unutmayalım inşallah.Gönlümüzden, dilmizden rabbimizin güzel isimlerini hiç düşürmeyelim inşallah.Şüjürler olsun.

__________B) B) B)_______________
teşekkür ederim RAbbimiz razı olsun RAbbimiz onu çokça zikreden kullarından eylesin cümlemizi RAbbimize emanet olun inşaallah

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜNALEYKÜM

"Size işlerinizin en hayırlısını, Allah katında en makbulünü, dereceleriniz bakımından en yükseğini, altın ve gümüş dağıtmaktan daha üstününü, savaş alanlarında düşmanlarınızla karşılaşıp onları öldürmenizden daha hayırlı olanını haber vereyim mi?'' diye sordu. Ashap:
"Evet, ey Allah'ın Resûlü, haber ver'', dediler. Peygamberimiz:
"Allah'ı anmaktır'', buyurdu.11
Allah'ı ananların Allah tarafından anılacakları ve O'nun tükenmek bilmeyen maddi ve manevi nimetlerine, sayısız Iütuflarına erecekleri Kur'an-ı Kerim'de müjdelenmiş ve:

''Siz beni anın, ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin",12 buyurulmuştur.
Bu âyet-i kerime şu tabirlerle açıklanmıştır:
– Siz beni, bana itaatle anınız, ben de sizi rahmetimle anayım.
– Siz beni, bana dua ederek anın, ben de sizi, duanızı kabul ederek anayım.
– Beni överek ve itaat ederek anın, ben de sizi nimetimi artırarak anayım.
– Siz beni gizli yerlerde anın, ben de sizi kırlarda ve çöllerde anayım.
– Siz beni refah ve rahat içinde iken anın, ben de sizi felâket ve musîbete uğradığınız zaman anayım.
– Siz beni ibadetle anın, ben de sizi yardımımla anayım.
– Siz beni, İslâm'ı yaymak için anın, ben de sizi hidayetimle anayım.
– Siz beni "Allah'tan başka ilâh yoktur'' diyerek anın, ben de sizi kulluğa kabul ederek anayım.13
Görülüyor ki, Yüce Allah kulunun, kendi rızası için olan hiçbir davranışını karşılıksız bırakmıyor.

SELAM VE DUA İLE
ve aleyküm selam hafize ablacım RAbbimiz razı olsun katkılarınız paylaşımınız için selametle kalınız Rabbimiz razı olsun

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Müminler
Mü’min olanlar, ancak o kimselerdir ki, onlar, ALLAH’a ve Resûlü’ne iman ettiler, sonra hiç bir kuşkuya kapılmadan ALLAH yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad ettiler. İşte onlar, sadık (doğru) olanların ta kendileridir.(Hucurat Suresi, 15)

user_online.gif
progress.gif

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
(Öyle) Adamlar ki, ne ticaret, ne alış-veriş onları ALLAH’ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten ‘tutkuya kaptırıp alıkoymaz’; onlar, kalplerin ve gözlerin inkılaba uğrayacağı (dehşetten allak bullak olacağı) günden korkarlar.
(Nur Suresi, 37)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt