Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dağ ve Taşlarla İlgili Mucizeler (1 Kullanıcı)

politrade

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimiz, peygamberlik vazifesiyle görevlendirilmeden önce, amcası Ebu Talip ve arkadaşlarıyla birlikte ticaret yapmak üzere Şam tarafına gidiyordu. Yol üzerindeki bir kiliseye yaklaştıklarında, insanların içine hiç çıkmayan Bâhira adlı bir rahip, onların yanına geldi ve o zamanlar henüz oniki yaşında olan Efendimiz'e işaret ederek şöyle dedi:
"Bu çocuk, şu âlemin (bütün kâinatın) reisidir ve peygamber olacaktır."
Kureyşliler sordular: "Nereden biliyorsun?"
O rahip dedi ki:
"Siz buraya gelirken, baktım ki üstünüzde bir parça bulut var. Siz nereye giderseniz o da sizinle geliyor ve bu çocuğun üstünde alçalıp ona gölge yapıyor. Hem bütün taş ve ağaçlar, ona secde eder gibi bir vaziyet içine giriyor. Bu ise sadece peygamberlere yapılır."
Bâhira, Yahudi bir rahip olmasına rağmen çocuk yaştaki Muhammed'i tanımış ve O'nun beklenen son peygamber olduğunu anlamıştı. Çünkü Yahudilerin mukaddes kitabı olan Tevratta, asırlar sonra gelecek olan bu yüce peygamberin özellikleri belirtiliyordu. Rahip Bâhira, bundan dolayı diğer Yahudilerin de Efendimizi tanıyabileceğinden ve O'na zarar vereceklerinden korktuğu için, Ebu Talip'ten Efendimizi Mekke'ye ****ürmesini istedi. Ebu Talip te onu dinleyerek geri döndü.

Peygamberimizi tanıyan ve emirlerine itaat edenler, sadece canlılardan ibaret değildi. Dağ ve taş gibi cansız şeyler de O'nun peygamberliğini tasdik etmişti, (onaylamıştı)
Hazreti Ali, Hazreti Câbir ve Hazreti Ayşe Validemiz, üçü birden haber veriyorlar ki:
"Peygamber Efendimiz dışarıya çıktığında, yolu üzerindeki ağaç ve taşlar, ona:
— Esselamu aleyke Ya Resulallah" (selam sana ey Allah'ın Resulü) diyorlardı.
Hazreti Ayşe Validemizin anlattığına göre, Efendimiz şöyle demişti:
— Cebrail bana peygamberliği getirdiğinde, yanından geçtiğim bütün taş ve ağaçlar: "Sana selam olsun Ey Allah'ın Resulü" diyerek beni selamlıyordu.

hayrunnisa16

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Dağ ve Taşlarla İlgili Mucizeler

Allah razı olsun .B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN,BİLDİGİM KONULARI SAYENİZDE GÖZDEN GEÇİRİYORUM.SAGOLASINIZ EMEGİNİZE YÜREGİNİZE SAGLIK.

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

elinize sağlık kardeşim ALLAH CC.razı olsun.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞTIĞIN İÇİN, ÇOK SAĞOL..

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

El-Cebbar

Kayıtlı Kullanıcı

Ağlıyorum ağlıyorum.O kadar çok ağlıyorum ki kalbim titriyor.Resulum Rabbim senin şefaatini bizlere nasip eylesin.Salat ve selam olsun sana ya resulallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt