Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cumhuriyet Ülker`i niye destekler (HABER) (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
Vaay demek ki Cumhuriyet te ilkeli yayıncılık yapmıyormuş.
para gelsinde nereden gelirse gelsin yayını yapıyormuş.
almasalarmış ya.
"Tehlikenin farkında" değillermi? irtica horum horum hortluyor.
irticanın ekmeğine yağ sürüyorlar.
"Atamızın kemikleri sızlamaz mı şimdi?!"

Asıl Cumhuriyet'e mail göndermek lazım.
hani laiklik elden gidiyordu?
parayı verince hemen can ciğer mi oldu?
2 torba kömüre cumhuriyeti sattılar diyorlardı.
bende şimdi demez miyim 2 paket bisküviye

cumhuriyeti, laikliği, Atatürk ilkelerini sattılar diye?.

Hürriyet`te yazarı Vahap Munyar`ın ``Ülker`in Cola Turka`sına İlhan Selçuk`tan destek..`` başlıklı yazısını yorumlayan yazar İlhan Selçuk, Cola Turka`yı 4 nedenle desteklediğini açıkladı...

Yazı boyutunu büyütmek için `Amerikan gazozcuları AKP iktidarını doğrudan dürtüyle harekete geçirdiler; Cola Turka`ya altından kalkamayacağı bir para cezası verildi...` diyen İlhan Selçuk, mağdur duruma düşen Cola Turka`yı 4 farklı nedenle desteklediğini yazdı. İşte İlhan Selçuk`u Ülker`i savunmaya itin dört neden: Cumhuriyet 05.08.2006 PENCERE İLHAN SELÇUK Bir Gazozluk Müslümanlık... Hımmm... Hürriyet`te Vahap Munyar yazısının başlığına siyah hurufatla yerleştirmiş: ``Ülker`in Cola Turka`sına İlhan Selçuk`tan destek..`` İyi de etmiş... Munyar`ın yazısı konuyu açık seçik bir kez daha anlatıyor; gündemdeki dava Ülker`in Cola Turka`sının değil, Türkiye`nin davası... ** Nedir dava?.. Bugün Türkiye, Amerikan gazozunun tekelindedir, 70 milyonluk koskoca pazarda egemen Coca-Cola ile Pepsi-Cola... Bir Türk kuruluşu (Ülker Grubu) serbest piyasa tevatürü geçerli iç pazara, serbest rekabet koşullarına göre `Cola Turka` adıyla bir Türk gazozu sürdü... Büyük suç işledi... Şimdi mahkemede davasını savunuyor.. ** Ne oldu?.. Amerikan gazozcuları AKP iktidarını doğrudan dürtüyle harekete geçirdiler; Cola Turka`ya altından kalkamayacağı bir para cezası verildi... Para cezasının bahanesi şahane: Cola Turka`ya katılan şeker, pancardan değil, mısırdan üretiliyormuş... Amerikan gazozunun tekeli altındaki Türkiye`de serbest rekabet koşullarına göre piyasaya sürülen Türk gazozunu AKP`nin devlet eliyle vurmasının anlamı nedir?.. Vahap Munyar Ülker Grubu`nun ``Türkiye`deki `İslami sermaye` nin önde gelenlerinden biri`` olduğunu söylüyor... Bu nedenle benim Cola Turka`yı savunmam ilginçmiş... İlginç değil!.. ** Çünkü: 1) Tekelciliğe karşı çıkıyorum.. 2) Üstelik yabancının tekeline karşı çıkıyorum; ulusal çıkarı savunuyorum. 3) Sözde İslam kisvesine bürünerek ülkeyi Amerikan gazoz tekeline peşkeş çeken AKP iktidarının maskesini düşürüyorum... 4) AKP`nin Türkiye`deki ``İslami sermaye`` yi vuracak kadar Amerika`ya bağımlı ve dışardan güdümlü olduğunu kanıtlıyorum... Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti`nde İslam hiçbir zaman bu kadar kötüye kullanılmadı... * Vahap Munyar merak etmiş, benim köşemde sergilediğim bilgileri kimden aldığımı da yazısında irdeliyor... Bu yolda adını saydığı kişilerin hepsi de dostlarımdır... Ancak köşemde kullandığım bilgilerin tümü de en başta Hürriyet olmak üzere çeşitli gazetelerde ve TV`lerde daha önce yayımlanmıştır... Merak edilecek nokta işin bu yanı değil... * Hangi yanı?.. Amerika ile İsrail, Müslüman Ortadoğu`yu vururken bizim sözüm ona Müslüman AKP iktidarı Vahap Munyar`ın İslami sermaye dediği kuruluşu Amerikan gazozcuları hesabına vuruyor... Geç televizyonun başına, bir yandan Müslümanların Amerikan-İsrail ortaklığı tarafından çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden katliamını seyret... Sıkılıp bunaldın mı patlat bir Amerikan gazozu!.. Bizimkilerin Müslümanlığı da gazozluk.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt