Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cumanızı nurlandıracak bir hadis... (1 Kullanıcı)

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Cumanızı nurlandıracak bir hadis...

Cumanız mübarek olsun... İşte Cuma'ya özel bir hadis-i şerif...

Enes b. Malik’ten rivayet edildiğine göre; Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salat okursa ALLAH da ona on salat okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir." (Yine Nesai`de Ebu Talha (ra)`dan gelen bir rivayet şöyle: "Bir gün Resulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine: "Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik. "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey MUHAMMED! Rabbin diyor ki: "Sana salavat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selam okuyan herkese de benim on selam okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?")

Kütübü Sitte/Dua Bölümü/1897

iklimee

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun hergünümüz nurlansın inşallah

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Hemen hemen herkesin bildiği bir hadis ve ne güzel ki insanın böyle merhametli Rabbe kul olması daha doğrusu O'nun bize bunu lutfetmesi en büyük nimet ve böyle bir Peygambere ümmet olmak..

teşekkürler :a26:

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar güzel...
Insanın yüreğine nasılda su serpiyor..

Rabbim razı olsun kardeşim, selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt