Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÇÖP TENEKESİ ibretlik olay (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalıştırmıştı. Onu kimseye muhtaç etmeden okutabilmekti arzusu. Bu hayallerle geçirdi günlerini. Gençti., güzeldi ama geri çevirmişti evlenme teklifini, oğlunu yabanellere vermemek istiyordu. Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiç bir şeye muhtaç etmedi. Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca, artık geri kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti.

Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar. Nihayet oğlu Hukuk Fakültesi ni bitirerek hakimlik görevine başladı. Ana sevincinden yere göğe sığmıyordu. Sıra oğluna layık bir kız bulmaya geldi, bunu da bulunca artık gözleri arkasında kalmayacaktı. Tam istediği gibi bir kız buldu. Dışını görüyor, içinden haberi yoktu. Seviyordu gelinini, öz evladı gibi. Bir an önce düğün olsun istiyordu. Sanki kendi evlenecekti. Bir an önce taşınmak istiyordu yeni evlerine, artık bir köşeye oturup torunlarını sevecek, geçmiş tatlı bir hatıra olacaktı...
Nikah gününe bir ay kalmıştı, damat, gelini alarak yeni evlerine yerleşecek, eşyaların yerlerini ayarlayıp ölçülerini alacaklardı. Bütün eşyaların yerleri ayarlanmış tek tek güzel bir görüntü kazandırılmıştı. Bu sırada gelin kız nişanlısına dönerek:
- Cihan Beyle güzel oldu ama şu çöp tenekesini nereye koyacağız.
Şaşırdı genç adam, hayret dolu bir sesle:
- Koskoca evde bir çöp tenekesini koyacak yer bulamıyor musun? Tezgahın altına koy.
- Yok yok hiç olur mu?
- Balkona koyarsın.
- Oraya da hiç uymaz.
- Yahu çöp tenekesini koyacak yer bulamıyor musun?
- Onu demiyorum canım anneni diyorum anneni! Genç kızın ağzından çıkan cümleler genç adamın kalbine işlemiş, beyini döndürmüştü. Varlığında baş tacı olan annesi, kendisi için el kapılarında çalışan annesi, demek bir çöp tenekesi yerine konuluyordu. Demek ki annesi bir çöp tenekesiydi. O çilekar ve fedakar kadın, canı gibi sevdiği kadın, anasını koyacak yer bulamıyordu, hayat arkadaşı olacak kız da, anasına çöp tenekesi diyordu!..
Tek kelime konuşmadı eve dönünce de bir şeyden bahsetmedi, zavallı anne gelinin kendi hakkında düşündüklerin habersiz, nasıl olduğunu soruyor durmadan onu övüyordu. Acı acı güldü bu durum karşısında genç adam.
Nihayet nikah günü gelmişti. Bütün hazırlıklar bitmiş arabalar dairenin yolunu mekan tutmuşlardı. Salon ağzına kadar doluydu. Dışarıya kadar taşın davetli kulesinde heyecan kol geziyordu, yeni evlileri görebilmek için. Ve memur geline sordu:
- Kızım Ahmet oğlu Cihanı zevceliğe kabul ediyor musun?
- Evet kabul ediyorum
- Peki oğlum sen, Zeynep kızı Zeliha yı zevceliğe kabul ediyor musun?
- Hayıııır etmiyorum.
Salonu ayağa kaldırdı bu ses. Gözlerde hayret ifadesi herkes şok geçirmiş gibi erkeğe, Cihan a bakıyorlardı. Memur şaşırmıştı.
- Peki şimdiye kadar nerede idin?
- Efendim babam beni küçük yaşlarda bırakarak vefat etti. Annem dışarılarda çalışarak gençliğini bana harcayarak çalıştı çabaladı. Giymedi giydirdi, yemedi yedirdi. Beni büyüttü, beni okutup adam etti. Annem benim yanımda oturacak rahat edeceği zaman bu gördüğünüz gelin hanım annemi bir çöp tenekesi yerine koyarak evde onu koyacak yer bulamıyor. Annemi bir çöp tenekesi olarak görüyor ve onu istemiyor. Benim annemi istemeyen, ona o şekilde muamele yapan kadını ben de istemiyorum. Varsa annesini çöp tenekesi dedirtecek buyursun gelini alsın.
Yerinden kalkarak annesini aldı hayret ve gözyaşları arasında salondan çıktı.
(Bu olaydan sonra gelin kız evine döndü ve aradan 20 yıl geçmesine rağmen evlenemedi. Hala bekar

takan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÇÖP TENEKESİ ibretlik olay

BİZ BU ANNELERİN HAKKINI NASIL ÖDERİZ.ALLAH ANNELERE CEHENNEM AZABINI GÖSTERMESİN...

ALLAH RAZI OLSUN HAFİZE ANNE.

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
CANIM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN .
İNAN NÖBETTEYİM SİTEDE TÜM KARDEŞLERİMİN PAYLAŞIMLARINA KATILIYORUM CEVAP YAZIYORUM EMEK VERMİŞLER BENDE BİR İKİ KAFAMDAN GECEÇEN KELİMELERİ PAYLAŞAYIM DEDİM,HEMDE GEZİNİYORUM AMA SENİN PAYLAŞTIĞIN BU İBRET HİKAYESİ GÖZLERİMİ FAL TAŞI GİBİ AÇIP UYKUMUN AÇILMASINA NEDEN OLDU.ALLAHIM BÖYLE BİNLERCE GERÇEK HAYATLAR VAR. TÜM BAYANLAR BİRGÜN KAYIN VALİDE OLACAK. KAYINVALİDE LAFI BİLE BANA ABES GELİYOR ANNE YA ANNE.KİM NE YAPARSA BİRGÜN AYNISINI ODA YAŞAYACAK .HADİSİS ŞERİF AKLIMA GELMEDİ.
KİŞİ KENDİ NEFSİ İÇİN NE İSTİYORSA KARŞISINDAKİ İNSAN İÇİNDE ONU DİLESİN.
RABBİM SONUMUZU HAYIR EYLESİN
AHHHHH ANAM AHHHHHHHH
KAÇ KÜNDÜR SENİ ÜZDÜM HAKKINI HELAL ET ANAMMMM:(
CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDA'DIRB
TÜM GÜLLER SANA FEDA OLSUNB)B)B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

SELAMÜNALEYKÜM,ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK ETKİLENDİM DOĞAL OLARAK.BİR OĞLUM VAR YA ALLAH BAĞIŞLASIN CÜMLEMİZİNKİYLE.ARADA TAKILIRIM ONA,EVLENİNCE BENİ ATARSIN BAŞINDAN,MAAŞIM VAR GİDER HUZUREVİNE YERLEŞİRİM DİYE.O GEVEZEYE Mİ UYCAM BIRAK ONU DER ESPRİ OLARAK.OĞLUM DAHA TANIMADAN NİYE GEVEZE DİYORSUN DERİM,KADINLAR ÇOK KONUŞUR DİYOR.BEN DE KADINIM DEYİNCE ANNELER BAŞKA DER.RABBİM HEP BÖYLE KILSIN ONLARI.BİZE DEĞİL KENDİLERİNE FAYDA BU DÜŞÜNCE.RABBİM ANNE BABA RIZASI ALMADAN GELME DİYOR.SÖYLÜYORUM.YAPACAĞIN HERŞEY SENİN HANENE YAZILACAK,YOKSA HİÇBİR ANNE ÇOCUĞUNA YÜK OLMAK İSTEMEZ.AMA ÖYLE BİR SEVGİ VERMİŞKİ RABBİM,50 YAŞINA DA GELSE EVLAT YİNE EVLAT.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. SÜPER ANNE,
YAAA SABAH SABAH SİTEYE GİRDİM , SAĞI SOLU RAHAT RAHAT DOLAŞIRKEN, YİNE SANA TAKILDIM. FOUMUN İSMİNİ GÖRDÜM DEDİM AÇMAYAYIM, ANNEM YİNE DERİN DALMIŞTIR, SONRA ÇIKAMZZ BOĞULURUM DEDİM. AMA KENDİMİ FREENLEYEMEDİM VE GİRDİM.
SONUÇMU: BOĞLUMAK ÜZEREYİM,
YAA ANNE BU MAALESEF HAYATIMIZIN BİR GERÇEĞİ, AYNI ŞEYLERİ BİREBİR YAŞAMASAKTA BENZERLERİNİ BİZ HEP YAŞIYORUZ.
BİR SÖZ VAR YAŞLI BİR KADIN DİYOR Kİ, "KAYNANANIN ZALİM OLDUĞU DÖNEMDE GELİN, GELİNLERİN ZALİM OLDUĞU DÖNEMDE KAYNANANA OLDUK ".
BENİM 4 KIZIM VAR ALLAH CEMİ CÜMLESİNİ BAĞIŞLASIN. SABAH BUNLAR GELİN OLUNCADA BU TÜR ŞEYLER YAŞAMASIN DİYE DUA ÜSTÜNE DUA EDİYORUM. GERÇİ BU BİZİM YETİŞTİRME ŞEKLİMİZLEDE İLGİLİ AMA, ÇEVRENİNDE ETKİSİ AZIMSANAMAZKİ.
K.S.E.O.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

mtekik yazdı:
S.A. SÜPER ANNE,
YAAA SABAH SABAH SİTEYE GİRDİM , SAĞI SOLU RAHAT RAHAT DOLAŞIRKEN, YİNE SANA TAKILDIM. FOUMUN İSMİNİ GÖRDÜM DEDİM AÇMAYAYIM, ANNEM YİNE DERİN DALMIŞTIR, SONRA ÇIKAMZZ BOĞULURUM DEDİM. AMA KENDİMİ FREENLEYEMEDİM VE GİRDİM.
YAA ANNE BU MAALESEF HAYATIMIZIN BİR GERÇEĞİ, AYNI ŞEYLERİ BİREBİR YAŞAMASAKTA BENZERLERİNİ BİZ HEP YAŞIYORUZ.
BİR SÖZ VAR YAŞLI BİR KADIN DİYOR Kİ, "KAYNANANIN ZALİM OLDUĞU DÖNEMDE GELİN, GELİNLERİN ZALİM OLDUĞU DÖNEMDE KAYNANANA OLDUK ".
BENİM 4 KIZIM VAR ALLAH CEMİ CÜMLESİNİ BAĞIŞLASIN. SABAH BUNLAR GELİN OLUNCADA BU TÜR ŞEYLER YAŞAMASIN DİYE DUA ÜSTÜNE DUA EDİYORUM. GERÇİ BU BİZİM YETİŞTİRME ŞEKLİMİZLEDE İLGİLİ AMA, ÇEVRENİNDE ETKİSİ AZIMSANAMAZKİ.
K.S.E.O.

AAAAAAAAAA CİDDEN 4 KIZIN MI VAR ALLAH BAĞIŞLASIN ÇOK SEVERİM KIZLARI BAK KIZ TORUN İSTERDİM HEMEN OLDU,YERİM BEN ONLARI.BENİM OĞLAN EVLENENE KADAR ONLARLA İDARE EDERİM.KAÇ YAŞINDALAR?:p

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Avukat yazdı:
mtekik yazdı:
S.A. SÜPER ANNE,
K.S.E.O.

AAAAAAAAAA CİDDEN 4 KIZIN MI VAR ALLAH BAĞIŞLASIN ÇOK SEVERİM KIZLARI BAK KIZ TORUN İSTERDİM HEMEN OLDU,YERİM BEN ONLARI.BENİM OĞLAN EVLENENE KADAR ONLARLA İDARE EDERİM.KAÇ YAŞINDALAR?:p

EVET ABLAM BİRBİRİNDEN GÜZEL 4 KIZIM VAR. ALLAH C.C. ONLARI KENDİ RIZASINA UYGUN OLARAK YETİŞTİRİP, EVLENDİRMEYİ NASİP ETSİN.

ŞEHİDE RUMEYSA : 9,5
BÜŞRA NUR : 7,5
ESMA : 5
SENA : 2

K.S.E.O.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ALLAH BAĞIŞLASIN,RABBİM ACILARINI GÖSTERMESİN BİZLERE,HEPSİ BİRER HZ.FATMA OLUR İNŞALLAH.ÇOK GÜZEL SÜRPRİZ OLDU BU HABER.BİLMİYORDUM.BUNLAR ONLARA.B)B)B)B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Avukat yazdı:
ALLAH BAĞIŞLASIN,RABBİM ACILARINI GÖSTERMESİN BİZLERE,HEPSİ BİRER HZ.FATMA OLUR İNŞALLAH.ÇOK GÜZEL SÜRPRİZ OLDU BU HABER.BİLMİYORDUM.BUNLAR ONLARA.B)B)B)B)

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM,
ALDILAR KABUL ETTİLER TEYZELERİ. ALLAH CÜMLEMİZİNKİNİN ACISINI (ÖZELLİKLE İMANİ NOKTADA) GÖSTERMESİN.
K.S.E.O.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
S.A. SÜPER ANNE,

Oğlum herkez böyle birşey yapacak değil allah 4 kızınıda size bağışlasın hepsini bahtından güldürsün inş kız evlatlarımızın başımızın üstünde kıymetleri var ben çok seviyorum anne babaya daha yakın S.A B)B)B)B)B)BU ÇİÇEKLER KIZLARINA
K.S.E.O.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C.) RAZI OLSUN HAFİZE ANNE. ASLINDA İŞİM DOLAYISIYLA UZUN YAZILARI OKUYAMIYORUM EVE GİDİNCE OKUYORUM AMA. SENİN GÖNDERDİĞİNİ GÖRÜNCE HEMEN OKUMAK İSTEDİM. GERÇEKTENDE ÇOK GÜZEL..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
mtekik yazdı:
S.A. SÜPER ANNE,

Oğlum herkez böyle birşey yapacak değil allah 4 kızınıda size bağışlasın hepsini bahtından güldürsün inş kız evlatlarımızın başımızın üstünde kıymetleri var ben çok seviyorum anne babaya daha yakın S.A B)B)B)B)B)BU ÇİÇEKLER KIZLARINA
K.S.E.O.

BEN GENE YANLIŞ YERE YAZMIŞIM S.A :D:D:D:D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
SELAMÜNALEYKÜM,ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK ETKİLENDİM DOĞAL OLARAK.BİR OĞLUM VAR YA ALLAH BAĞIŞLASIN CÜMLEMİZİNKİYLE.ARADA TAKILIRIM ONA,EVLENİNCE BENİ ATARSIN BAŞINDAN,MAAŞIM VAR GİDER HUZUREVİNE YERLEŞİRİM DİYE.O GEVEZEYE Mİ UYCAM BIRAK ONU DER ESPRİ OLARAK.OĞLUM DAHA TANIMADAN NİYE GEVEZE DİYORSUN DERİM,KADINLAR ÇOK KONUŞUR DİYOR.BEN DE KADINIM DEYİNCE ANNELER BAŞKA DER.RABBİM HEP BÖYLE KILSIN ONLARI.BİZE DEĞİL KENDİLERİNE FAYDA BU DÜŞÜNCE.RABBİM ANNE BABA RIZASI ALMADAN GELME DİYOR.SÖYLÜYORUM.YAPACAĞIN HERŞEY SENİN HANENE YAZILACAK,YOKSA HİÇBİR ANNE ÇOCUĞUNA YÜK OLMAK İSTEMEZ.AMA ÖYLE BİR SEVGİ VERMİŞKİ RABBİM,50 YAŞINA DA GELSE EVLAT YİNE EVLAT.

avukat evlatlar anne gözünde büyümüyor Allah evladına bağışlasın inş kızım anneye sen başkasın denir ama geçimsiz bir kadının eline düştümü ister istemez anneden uzallaşıyor benim abim de anneme sen bir yana tabiri caizse karı bir yana derdi ama yana giden annem oldu Allah bize ömür versin anneciğimi kimseye bırakmam aslında bu konuya girince çok zor çıkılır S.A :(:(:(:(

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

hafize yazdı:
Avukat yazdı:

avukat evlatlar anne gözünde büyümüyor Allah evladına bağışlasın inş kızım anneye sen başkasın denir ama geçimsiz bir kadının eline düştümü ister istemez anneden uzallaşıyor benim abim de anneme sen bir yana tabiri caizse karı bir yana derdi ama yana giden annem oldu Allah bize ömür versin anneciğimi kimseye bırakmam aslında bu konuya girince çok zor çıkılır S.A :(:(:(:(

EVET ABLACIM BU KONUDA HAKLISIN ÇOK DERİN MEVZU BUNLAR,HERKESİN DE BİR ACISI VARDIR BU KONUDA.ALLAH DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN CÜMLE İNANANLARI.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

şimdi yazılanlara bakıyorum da ben asla böyle bişey yapmam diyorum.. Allah'ım sen doğru yoldan ayırma.. herkese doğru yolu göster Rabbim..Cümlesinin evlatlarına hayırlı gelinler nasip et Allahım.. Amin..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
Avukat yazdı:
mtekik yazdı:
S.A. SÜPER ANNE,
BENİM 4 KIZIM VAR ALLAH CEMİ CÜMLESİNİ BAĞIŞLASIN. SABAH BUNLAR GELİN OLUNCADA BU TÜR ŞEYLER YAŞAMASIN DİYE DUA ÜSTÜNE DUA EDİYORUM. GERÇİ
BU BİZİM YETİŞTİRME ŞEKLİMİZLEDE İLGİLİ AMA, ÇEVRENİNDE ETKİSİ AZIMSANAMAZKİ.
K.S.E.O.

EVET ABLAM BİRBİRİNDEN GÜZEL 4 KIZIM VAR. ALLAH C.C. ONLARI KENDİ RIZASINA UYGUN OLARAK YETİŞTİRİP, EVLENDİRMEYİ NASİP ETSİN.

ŞEHİDE RUMEYSA : 9,5
BÜŞRA NUR : 7,5
ESMA : 5
SENA : 2

K.S.E.O.

yüce Allahım kızlarının mürvetlerini göstersin inş Peygamber Efendimiz ne demiş 4 kızı olupta terbiyesinle namusunla büyütüp evlendiren cennetliktir inş sizlerde cennete gidersiniz :D:D:D:D Rabbim hep yüzünüzü güldürsün s.a

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt