Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cola cola boykotu ile ilgili.. (1 Kullanıcı)

_YaGMuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşlerim.
Cola cola boykotu (ve diğer ürünler) sizlerinde bildiği üzere tüm islam aleminde devam etmektedir.Bugün işyerinde dışarıdan yemeğin yanına kola isterken ben ofistekilere colacola olmamasını aksi takdirde içmeyeceğimi söyledim.Sebebini sorduklarında açıkladım.fakat şöyle bir konuya değindiler.
Bizim ülkemizde bu markaların şirketilerinde çalışan ve onlarca ekmek yiyen insanlar var.onlar ne olacak ? dediler ...
sizce bunun manası nedir?

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Bir tarafta ekmek bir tarafta can derdi... İnsan ekmeğini kazanacak bir yer bulabilir ama söz konusu can, iffet ve namus olunca acaba hangisinden feragat edebiliriz...
Ayrıca bırakın boykot kısmını, içinde ne olduğu bir türlü açıklanmayan, haramlığı helalliği belli olmayan sağlık açısından ne durumda olduğu bilinmeyen bu garip ve acayip zıkkımı sırf birileri para kazansın diye içmek zorundamıyım... Hayır hiç de böyle bir mecburiyetim yok... Bu ülke de domuz eti üretenler var, içki üretenler var, milli piyango bileti satanlar var ve bunlar ekmek parası derdinde diye ben bütün bunları almak zorunda olabilirmiyim...
Hayır, Hayır, Hayır... Ben bıkmadan usanmadan BOYKOTA DEVAM diyorum...

Allah'a emanet olun...

ŞEHADET NİDA

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHIN arzı geniş bence helal dairesi daha önemli orada çalışan insanların oralardan ayrılmaları lazım çünkü rabbimiz zaten rızkımıza kefil deyilmi????

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt