Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cok Tevbe Edelim Bayanlar (1 Kullanıcı)

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (S.A.W) Efendimiz şöyle buyurdu:
Manası : '' Ey Kadınlar cemaati (topluluğu) sadaka veriniz. Ve çok çok tevbe-i istiğfar ediniz. Zira Cehennem ehlinin çoğunu siz kadınlardan gördüm '' .
Kadınlardan biri :
--Ya Resulallah! Bize ne oluyorki (ateş) Cehennem ehlinin çoğu oluyoruz ? dedi. Resulallah (A.S):
--La' neti çok yaparsınız (çok la' net edersiniz), kocanıza Küfran-ı nimet edersiniz '' buyurdu.
Müslüman hanımlar için bu hadis-i şerifde çok büyük bir ders vardır.Hemen aklımızı başımıza alıp çok çok tevbe edelim. Kadınlar yaradılışları icabı biraz aceleci olduklarından çok günah işlemeye daha da elverişlidirler, Kocalarına karşı gelmek, sen bize sanki neler yaptın gibi sözler hep kadınlardan duyulan şeylerdir. İşte bunun içinde kadınlar daha çok tevbe etmelidirler. Hadis-i şerif bize öyle bildirmektedir.
SELAM VE DUA İLE KALIN

A

Arzu_76

selamün aleyküm
Paylaşım için RABBİM razı olsun sizden.

Rabbim bizi günahkar ve asi kullarından etmesin
Cehennem narından korusun.

AMİN AMİN AMİN

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
sagolasın kardeşim çok faydalı bir paylaşım ama inşaALLAH o konuda bi korkum yok benim korkum gıybet bir ortama giripde gıybetsiz kalkan kadın neredeyse yoktur rabbim dillerimize sahip çıkmayı nasip etsin

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.
Hatırlattığın ve paylaştığın için Rabbim senden de razı olsun inşallah.Amin.

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
Paylaşım için RABBİM razı olsun sizden.

Rabbim bizi günahkar ve asi kullarından etmesin
Cehennem narından korusun.

AMİN AMİN AMİN

AMİN KARDEŞİM ALLAH BİZİM GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN SELAM VE DUA İLE..

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
sagolasın kardeşim çok faydalı bir paylaşım ama inşaALLAH o konuda bi korkum yok benim korkum gıybet bir ortama giripde gıybetsiz kalkan kadın neredeyse yoktur rabbim dillerimize sahip çıkmayı nasip etsin

EVET KARDEŞİM HAKLISN BİZLER BAZEN DİLİMİZE SAHİP CIKAMIYORUZ BENDE HER KONUDA DİKKATLİ OLMAYA CALIŞIYORUM AMA ŞU GIYBETE GELİNCE BAZEN FARKINDA OLMADAN YAPIYORUM ALLAH AFFETSİN AMİN

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.
Hatırlattığın ve paylaştığın için Rabbim senden de razı olsun inşallah.Amin.

RABBİM SENDENDE RAZI OLSUN İŞALLAH. KEVSER BAŞINDA BULUŞMAYI NASİP ETSİN HEPİMİZE AMİN.
SELAMVE DUA İLE

ahirzamangülü

Kayıtlı Kullanıcı
s.a siteye yeni üye oldum ve konu çok dikkatimi çekti. Çok güzel bi paylaşım.Umarım herkes dikkata alır bunu.

ebuesad

Kayıtlı Kullanıcı
.Allah razı olsun Rabbim herkese hakkıyla kul olmayı nasip etsin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt