Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok sev AHMED 'İ .. (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Çok sev Ahmed' i Aleyhisselam..

Saf (6)
Hani, Meryem oğlu İsa, "Ey İsrailoğulları! Şüphesiz ben, Allah'ın size, benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici (olarak gönderdiği) peygamberiyim" demişti. Fakat (İsa) onlara apaçık mucizeleri getirince, "Bu, apaçık bir sihirdir" dediler.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Biz Ayrım yapmayız;
Peygamber A.S. ' arasında..
İsa A.S.' ıda , Musa A.S. 'ıda .. İbrahim A.S. 'ıda çok seviyoruz..

Ahmed A. S. 'ı çok seviyoruz..

Araf (157)
Onlar, yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de yazılı buldukları Resûle, o ümmî peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helal, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır. Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur'an'a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Biz Ahmed Aleyhisselamı çok seviyoruz..

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Al'i Seyyidena Muhammed MUSTAFA ( AHMED ) Aleyhisselam Resulullah..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ahmed Aleyhisselam selam ediyoruz sana sevgimizi sunuyoruz sana ..
Seni çok seviyoruz.

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Al'i Seyyidena Muhammed MUSTAFA ( AHMED ) Aleyhisselam Resulullah..

Ahzab (56)
Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ahmed A.S. I çok seviyorum..

Allahumme salli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Al'i Seyyidena Muhammed Mustafa A.S. ( Ahmed A.S. ) Resulullah

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Allahumme salli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Al'i Seyyidena Muhammed Mustafa A.S. ( Ahmed A.S. ) Resulullah

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Maide suresi;
82. (Ey Muhammed!) İman edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle Yahudiler ile Allah'a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların iman edenlere sevgi bakımından en yakınının da "Biz hıristiyanlarız" diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.
83. Peygamber'e indirileni (Kur'an'ı) dinledikleri zaman hakkı tanımalarından dolayı gözlerinin yaşla dolup taştığını görürsün. "Ey Rabbimiz! İnandık. Artık bizi şahitlerle (Muhammed'in ümmeti) ile beraber yaz" derler.
84. "Rabbimizin, bizi salihler topluluğuyla beraber (cennete) koymasını umarken, Allah'a ve bize gelen gerçeğe ne diye inanmayalım?"
85. Dedikleri bu söze karşılık Allah onlara, devamlı kalacakları, içinden ırmaklar akan cennetleri mükafat olarak verdi. İşte bu, iyilik yapanların mükafatıdır.

Ya Ahmed Muhammed Mustafa A.S. seni çok seviyoruz..
Sen Alemlere RAHMET olan .. Allahu Tealanın HABİBİSİN.. Bizimde sevgilimizsin..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hamd olsun Rabbimize ki.. ( C.C. )

İbrahim A.S NUR,
Musa A.S. NUR..
İsa A.S. NUR..

Tabi ki..

Ey şanı yüce Sevgili Peygamberimiz..

SEN de NURSUN..
KURAN 'da NUR..

Seninle geldi..

Oldu..

NUR ÜSTÜ NUR..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Muhammed Mustafa A.S.;

Kuran ı Kerim kalbine indirilensin..

Bakara (97)
De ki: "Her kim Cebrail'e düşman ise, bilsin ki o, Allah'ın izni ile Kur'an'ı; önceki kitapları doğrulayıcı, mü'minler için de bir hidayet rehberi ve müjde verici olarak senin kalbine indirmiştir."

Müjdeci, uyarıcı olarak gelensin..

Bakara (119)
Şüphesiz biz seni hak ile; müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. sen cehennemlik olanlardan sorumlu tutulacak değilsin.

Hoşnut olman için yeni Kıble ye ( KABE ) döndürülensin..

Bakara (144)
(Ey Muhammed!) Biz senin çok defa yüzünü göğe doğru çevirip durduğunu (vahiy beklediğini) görüyoruz. (Merak etme) elbette seni, hoşnut olacağın kıbleye çevireceğiz. (Bundan böyle), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Ey Müslümanlar!) Siz de nerede olursanız olun, (namazda) hep o yöne dönün. Şüphesiz kendilerine kitap verilenler, bunun Rabblerinden (gelen) bir gerçek olduğunu elbette bilirler. Allah onların yaptıklarından habersiz değildir.

Bakara (145)
Andolsun, sen kendilerine kitap verilenlere her türlü mucizeyi getirsen de, onlar yine senin kıblene uymazlar. sen de onların kıblesine uyacak değilsin. Onlar birbirlerinin kıblesine de uymazlar. Andolsun, eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, o takdirde sen de mutlaka zalimlerden olursun.

Allahu Teala tarafından gönderilen Peygamberlerdensin..

Bakara (252)
İşte bunlar Allah'ın âyetleridir. Biz onları sana hak olarak okuyoruz. Şüphesiz sen, Allah tarafından gönderilmiş peygamberlerdensin

Özünü Allaha teslim eden, Allahın emrini tebliğ edensin..

Al-i İmran (20)
Seninle tartışmaya girişirlerse, de ki: "Ben, bana uyanlarla birlikte kendi özümü Allah'a teslim ettim." Kendilerine kitap verilenlere ve ümmîlere de ki: "Siz de İslâm'ı kabul ettiniz mi?" Eğer İslâm'a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Yok, eğer yüz çevirirlerse sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kullarını hakkıyla görendir.

Müminlere güzelce davranan, Allaha tevekkül edensin..

Al-i İmran (159)
Allah'ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah'tan bağışlama dile. İş konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah'a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.

Her ümmete gelen şahitlere, şahitlik edensin..

Nisa (41)
Her ümmetten bir şahit getirdiğimiz ve seni de onların üzerine bir şahit yaptığımız zaman, bakalım onların hali nice olacak!..

Allahu Tealanın emrettiğini söyleyen, Allahu Tealaya Kulluk edin diyen ve Allaha Kulluk edenlere şahit olansın..

Maide (117)
"Ben onlara, sadece bana emrettiğin şeyi söyledim: Benim de Rabbim, sizin de rabbiniz olan Allah'a kulluk edin (dedim.) Aralarında bulunduğum sürece onlara şahit idim. Ama beni içlerinden aldığında, artık üzerlerine gözetleyici yalnız sen oldun. sen her şeye hakkıyla şahitsin."

Allahu Tealanın VAHYİ ne uyansın..

Enam (106)
Ey Muhammed! sen, Rabbinden sana vahyedilene uy. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. Allah'a ortak koşanlardan yüz çevir.

İyiliği emreden, cahilliği reddedensin..

Araf (199)
Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir.

Allahu Tealanın emirlerini tebliğ ederken hiçbir şekilde ücret talep etmeyensin..

Yusuf (104)
Halbuki sen buna karşılık onlardan bir ücret de istemiyorsun. O (Kur'an) âlemler içinde ancak bir öğüttür.

Allahu Tealanın emrini tebliğ etmekle görevlendirilensin..

Rad (40)
Onlara vadettiğimiz azabın bir kısmını sana göstersek de, (göstermeden) senin ruhunu alsak da senin görevin sadece tebliğ etmektir. Hesap görmek ise bize aittir.

Sabredensin..

Nahl (127)
Sabret! senin sabrın ancak Allah'ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme.

Böbürlenmeyensin..

İsra (37)
Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.

Makam-ı Muhmuda ulaşansın..

İsra (79)
Gecenin bir kısmında da uyanarak sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki, Rabbin seni Makam-ı Mahmud'a ulaştırsın.

Namazı emreden ve Namazı kılansın..

Ta Ha (132)
Ailene namazı emret ve kendin de ona devam et. senden rızık istemiyoruz. Sana da biz rızık veriyoruz. Güzel sonuç Allah'a karşı gelmekten sakınanlarındır.

Alemlere rahmet olansın..

Enbiya (107)
(Ey Muhammed!) seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.

Doğru yola çağıransın..

Müminun (73)
Şüphesiz sen onları doğru bir yola çağırıyorsun.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
ŞAN..

İnşirah (4)
Senin şânını yükseltmedik mi?

Ya Resulullah..
Şanı Yüksek Peygamber .. ( A.S. )
Ya Muhammed Mustafa Aleyhisselam..

ŞANI yüceltilen Resul-u Ekrem..

Seni çok seviyorum..

AHMED Muhammed Mustafa Aleyhisselalm..

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Al'i Seyyidena Muhammed Mustafa ( Ahmed ) Aleyhisselam..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün Peygamberleri ( Aleyhisselam ) çok seviyor ve onların bazılarını İsmen ama tamamını saygı ile anıyoruz..
Tabi ki ;
Hepsini çok seviyoruz..

PEYGAMBER ALEYHİSSELAMLARI ANALIM..

Allahu Teala Yaratmayı diledi ve İNSANI yarattı..
İnsanlar arasından temsilci seçti..
Seçilen bu temsilcilere Peygamber A.S. ismini lutfetti..

Onlara VAHYETTİ..
Onlarda bize aktardı..

Allahu Teala onara yetki verdi..
Onlara VAHYEDEREK buyurdu..
Onlarda Allahu Tealaya itaat ve ibadet ettiler..

Ne söyledilerse..
Allahu Teala onların söylediğini VAHYETTİ..
Emir oldu..
KUN oldu..

Yani O oldu..

Halkeden Allahu Teala ..
İsteyen arz eden Peygamber A.S. lar.. KUL lar..

İstedik ki onların isimlerini bildiklerimizi ki Allahu Tealanın Kitaplarında buyurduklarından..
Peygamber A.S. ların ilettiklerinden öğrendik..

İnşallah, Allahu Tealanın AN emrine icabet etmiş oluruz..

Bakara (213)
İnsanlar tek bir ümmetti. Allah, müjdeciler ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdi ve beraberlerinde, insanların anlaşmazlığa düştükleri şeyler konusunda, aralarında hüküm vermek üzere kitapları hak olarak indirdi. Kendilerine apaçık âyetler geldikten sonra o konuda ancak; kitap verilenler, aralarındaki kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. Bunun üzerine Allah iman edenleri, kendi izniyle, onların hakkında ayrılığa düştükleri gerçeğe iletti. Allah dilediğini doğru yola iletir.

Bakara (285)
Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü'minler de (iman ettiler). Her biri; Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: "Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz." Şöyle de dediler: "İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır."

Bakara (98)
Her kim Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail'e ve Mîkâil'e düşman olursa bilsin ki, Allah da inkar edenlerin düşmanıdır.

Hud (25)
Andolsun, biz Nûh'u kavmine peygamber olarak gönderdik. Onlara şöyle dedi: "Ben sizin için apaçık bir uyarıcıyım."

Nisa (163)
Biz Nûh'a ve ondan sonra gelen peygamberlere vahyettiğimiz gibi, sana da vahyettik. İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, torunlarına, İsa'ya, Eyyüb'e, Yûnus'a, Hârûn'a ve Süleyman'a da vahyetmiştik. Davûd'a da Zebûr vermiştik.

Meryem (17)
(Ey Muhammed!) Kitapta (Kur'an'da) Meryem'i de an.Hani ailesinden ayrılarak doğu tarafında bir yere çekilmiş ve (kendini onlardan uzak tutmak için) onlarla arasında bir perde germişti. Biz, ona Cebrail'i göndermiştik de ona tam bir insan şeklinde
görünmüştü.

Maide (46)
O peygamberlerin izleri üzere Meryemoğlu İsa'yı, önündeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak gönderdik. Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan, önündeki Tevrat'ı doğrulayan, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için doğru yola iletici ve bir öğüt olarak İncil'i verdik.

Maide (75)
Meryem oğlu Mesih sadece bir peygamberdir. Ondan önce de nice peygamberler geldi geçti. Onun annesi de dosdoğru bir kadındır. (Nasıl ilah olabilirler?) İkisi de yemek yerlerdi. Bak, onlara âyetlerimizi nasıl açıklıyoruz. Sonra bak ki, nasıl da (haktan) çevriliyorlar.

Meryem (41)
Kitapta İbrahim'i de an. Gerçekten o, son derece dürüst bir kimse, bir peygamber idi.

Bakara (136)
Deyin ki: "Biz Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa'ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab'lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz."

Enam (84)
Biz ona İshak'ı ve Yakub'u armağan ettik. Hepsini hidayete erdirdik. Daha önce Nûh'u da hidayete erdirmiştik. Zürriyetinden Dâvud'u, Süleyman'ı, Eyyub'u, Yûsuf'u, Mûsâ'yı ve Hârûn'u da. İyilik yapanları işte böyle mükafatlandırırız.

Meryem (51)
Kitapta, Mûsâ'yı da an. Şüphesiz o seçkin bir insan idi. Bir resül, bir nebi idi.

Bakara (87)
Andolsun, Mûsâ'ya Kitabı (Tevrat'ı) verdik. Ondan sonra ardarda peygamberler gönderdik. Meryemoğlu İsa'ya mucizeler verdik. Onu Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Size herhangi bir peygamber, hoşunuza gitmeyen bir şey getirdikçe, kibirlenip (onların) bir kısmını yalanlayıp bir kısmını da öldürmediniz mi?

Araf (85)
Medyen halkına da kardeşleri Şuayb'ı peygamber olarak gönderdik. Dedi ki: "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin için ondan başka hiçbir ilah yoktur. Rabbinizden size açık bir delil gelmiştir. Artık ölçüyü ve tartıyı tam yapın. İnsanların mallarını eksiltmeyin. Düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk etmeyin. İnananlar iseniz bunlar sizin için hayırlıdır."

Araf (80)
Lût'u da peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "Sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"

Araf (73)
Semûd kavmine de kardeşleri Salih'i peygamber olarak gönderdik. Dedi ki: "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin için ondan başka bir ilah yoktur. Gerçekten size Rabbinizden (benim peygamber olduğumu gösterecek) açık bir delil geldi. İşte size bir mucize olarak Allah'ın şu devesi... Bırakın onu da Allah'ın mülkünde yesin, içsin. Sakın ona bir kötülük etmeyin. Yoksa sizi elem dolu bir azap yakalar."

Araf (65)
Âd kavmine de kardeşleri Hûd'u peygamber olarak gönderdik. Onlara, "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin için ondan başka hiçbir ilah yoktur. Allah'a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?" dedi.

Araf (80)
Lût'u da Peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "Sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"

Al-i İmran (39)
Zekeriya mabedde namaz kılarken melekler ona, "Allah sana, kendisinden gelen bir kelimeyi (İsa'yı) doğrulayıcı, efendi, nefsine hakim ve salihlerden bir peygamber olarak Yahya'yı müjdeler" diye seslendiler.

Meryem (54)
Kitap'ta İsmail'i de an. Şüphesiz o sözünde duran bir kimse idi. Bir resül, bir nebi idi.

Meryem (56)
Kitap'ta İdris'i de an. Şüphesiz o doğru sözlü bir kimse, bir nebi idi.

Sad (48)
(Ey Muhammed!) İsmail, el-Yesa' ve Zülkifl'i de an. Onların her biri iyi kimselerdi.

Saffat (123)
Şüphesiz İlyas da peygamberlerden idi.

Saffat (133)
Şüphesiz Lût da peygamberlerdendi.

Saffat (139)
Şüphesiz Yûnus da peygamberlerdendi.

Saf (6)
Hani, Meryem oğlu İsa, "Ey İsrailoğulları! Şüphesiz ben, Allah'ın size, benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici (olarak gönderdiği) peygamberiyim" demişti. Fakat (İsa) onlara apaçık mucizeleri getirince, "Bu, apaçık bir sihirdir" dediler.

Al-i İmran (144)
Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisin geriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim gerisin geriye dönerse, Allah'a hiçbir zarar veremez. Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.

Allahu Teala hemen her kavme Peygamber göndermiştir ki toplam sayıları 124000 idi..

Ahzab (56)
Şüphesiz Allah ve melekleri peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin.

Haydi o zaman hep beraber Peygamber A.S. lara salat edelim.. Selam edelim..

Allahu Tealanın buyurduğu şekli ile..
Tamamına salat ve selam olsun..

ALEYHİSSALATU VESSELAM..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim..

Ahmed 'i ( A.S. ) yani Muhammed Mustafa A.S. 'ı nasıl seveceksin..

Bakınız ;
Allahu Teala onun yanında ( Muhammed Mustafa A.S. ) davranış tarzımızın ne olacağını AYET ile nasıl buyuruyor..

49 - Hucurat
Bismillahirrahmânirrahîm

1. Ey iman edenler! Allah'ın ve Peygamberinin önüne geçmeyin. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

2. Ey iman edenler! Seslerinizi, Peygamber'in sesinin üstüne yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber'e yüksek sesle bağırmayın, yoksa siz farkına varmadan işledikleriniz boşa gider.

3. Allah'ın elçisinin huzurunda seslerini kısanlar, Allah'ın, gönüllerini takvâ (Allah'a karşı gelmekten sakınma) konusunda sınadığı kimselerdir. Onlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır.

4. (Ey Muhammed!) Odaların arkasından sana bağıranların çoğu aklı ermeyen kimselerdir.

5. Onlar, sen yanlarına çıkıncaya kadar sabretselerdi, elbette kendileri için daha iyi olurdu. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

6. Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.

7. Bilin ki, aranızda Allah'ın elçisi bulunmaktadır. Eğer o, birçok işlerde size uysaydı, sıkıntıya düşerdiniz. Fakat Allah, size imanı sevdirmiş ve onu gönüllerinize güzel göstermiş; inkârı, fasıklığı ve (İslam'ın emirlerine) karşı çıkmayı da çirkin göstermiştir. İşte bunlar doğru yolda olanların ta kendileridir.

8. Allah, kendi katından bir lütuf ve nimet olarak böyle yaptı. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Seni çok seviyorum..
AHMED Muhammed Mustafa Aleyhisselam..

Seni çok seviyorum..

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Al'i Seyyidena Muhammed Mustafa ( Ahmed ) Aleyhisselam..

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Seni çok seviyorum..

Seni çok seviyorum..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Seni çok seviyorum..

Seni çok seviyorum..

ilk adını AHmed diye andım .. daha yeni yeni adını diyebiliyorum şükür..
Ahmed.. s.a.v
Muhammed..sa.v.. inşallah.. Rabbim lütfen.. inşallah garip ..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Saf (6)

O halde ..
Tüm Kalbimle arz ediyorum..
Rabbime .. ( Celle Celalehu )

Rabbim.. ( C.C.)

Seni çok seviyorum..
AHMED Muhammed Mustafa ' ( Aleyhisselam ) yıda çok seviyorum..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbim.. ( C.C.)
Seni çok seviyorum..

Vede;

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Ya Rabbim.. ( C.C.)
Seni çok seviyorum..

Vede;

Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık selam ve dua ile selametle kalınız.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbim.. ( C.C.)
Seni çok seviyorum..

Vede;

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim..

Çok sev Ahmed' i Aleyhisselam..

Saf (6)

O Ahmed ki..

A'râf : 157
Onlar, ellerindeki Tevratta ve İncilde yazılı buldukları o elçiye, o ümmî peygambere uyarlar. Peygamber onlara iyiliği emreder ve onları kötülükten meneder; yine onlara temiz şeyleri helâl, pis şeyleri haram kılar. Ağırlıklarını kaldırır, üzerlerindeki zincirleri çözer. O peygambere inanan, onu koruyup destekleyen, ona yardım eden ve onunla birlikte gönderilen nura uyanlar, işte bunlardır kurtuluşa erenler.

Cuma : 2
Ümmîlere kendi içlerinden, onlara âyetlerini okuyacak, onları arındıracak, onlara kitabı ve hikmeti öğretecek bir elçi gönderen Odur. Oysa onlar daha önce apaçık bir sapkınlık içindeydiler.

O '' AHMED '' A.S. tabi ki Kuran ' da ÜMMİ olarak buyurulan.. Kuran kendisine indirilen , Okuyan ve öğreten Muhammed Mustafa Aleyhisselamdır.

AHMED MUHAMMED MUSTAFA Aleyhisselamı çok seviyorum.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt