Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cok önemli (1 Kullanıcı)

suat aydın

Kayıtlı Kullanıcı
ben bir dua kitabında peygamber efendimizin
yüzyirmibin salavat-ı şerife gücünde olduğu bildirilmiş olduğunu okudum
ve daha da önemlisi kütbü'z -zaman mehmet bekri hazretleri şöyle diyor kim bu salavat-ı şerifeyi okurda cehenneme dahil olursa huzur-u ilahide benim yakamdan tutsun ifade buyuruyor..

salavat-ı fatih hikmetleri

bu salavat-ı şerife okuyanı cehennem ateşinden korur

kırk okuyanın tövbesi kabul olunur günahları bağışlanır

cuma gecesi bin defa okuyan peygamber efendişmizle görüşür

hergün yüz defa okuyan kalp gözü acılır

kişinin maksadına ulaşması için bir iksirdir.

vs...........

bunlar gercekten doğrumudur ben bilgi almak istemiştim

lütfen bana yardımcı olun allah razı olsun şimdiden
(amin )

sultan fatih

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili, suat kardeşim öncelikle merhaba yazdığını okudum ve haddimi aşmadan benimde uzun arştırmalar sonucunda çeşitli islam alimlerinin ve gönül verenlerin kaleminden okuduklarım kadarıyla yazılmış olanlarla kendi fikirlerimi harmanlayıp elimden geldiğince sana yardımcı olmak istiyorum böyle bir ruh halinde böyle bir rivayetin gerçekten aslı varmı yoksa bu işler bukadr kolaymı degilmi diye muallakda kalman bence çok normal ,bence normal olan şudurki evet muhakkakki insan oglunun sıkıntılarından arınması dertlerine deva bulması ve yaradılanı yaradanını anlayıp tanıması için işini kolaylaştıracak çeşitli mucizeler ve vesileler var etmiştir allahcc kulları için bizler bu mucizeleri ve delilleri bir arada toplayıp doğruyu ve yanlışı birbirinden ayırıp yanlışa düşmeyelim diye evet bunlar yani yazdıkların bence gerçeğin ta kendisi evet 6 günde dünyayı yokdan yaratan var eden yaradanın kullarıyız bizler yani demek istediğim şuki insan gönülden rabbini yaradanını bıkmadan usanmadan temiz bir yürekle pak br kalple gönül gözüyle idrak edip müthiş bir arzu ile rabbinden istedikten sonra o cömertlerin en cömerti esirgemeyen benden isteyinki vereyim kullarına mucize üstüne mucize veren yagmur gibi nimet saganagına tutan o en sevgili allahcc bizlerden neyi esirgediki sen bence böyle detaylara takılmadan ferah bir kalple tam bir inançla tabiki o merak ettiğin dualarıda eksik etmeden hakkıyla rabbinden arzu etmeye devam et kardeşim ama buğün ama yarın mutlaka hak ettiğini mutlaka bulacaksındır umarım biraz olsun sana yardımcı oabilmişimdir olamadıysamda ne olur hakkını helal et .allah cc razı olsun.

ZEHRA-SEVDE

Kayıtlı Kullanıcı
tanısma

tanısma

sa aranıza yeni katıldım siteyi çok beğendim yapanlardan allah razı olsun

hatice DURSUN

Kayıtlı Kullanıcı
suat kardesin yazdiklarin doğrudur gerceği vardir

suat aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Sulatan Fatih,hatice Dursun,hafizkiz,zehra-zevde,bu Kardeşiniz Size Kurban Olsun
Allah Razi Olsun Sizden
Allah C C Emenize Sağlik Allah Dualarinizi Kabul Etsin Inşallah Beni Gecede Ay Gibi Aydinlattiniz Hakkim Helal Etmek Ne Kelime Benim Ne Haddime Allaha Uzanan Ellerinize Allah Zikreden Dilinize Allah Için Ağlayam Gözlerinize Kurban Olayim Allah Sizden Razi Olsun Dua Ve Ibadetlerinizi Kabullerin En Güzeliyle Kabul Edsin Yüce Rabbime şükürler Olsun Sizler Gibi Hak Dostlarini Tanima şerefine Beni Nail Etti.inşallah Allah Cümlemizden Razi Olur (amin )

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Sulatan Fatih,hatice Dursun,hafizkiz,zehra-zevde,bu Kardeşiniz Size Kurban Olsun
Allah Razi Olsun Sizden
Allah C C Emenize Sağlik Allah Dualarinizi Kabul Etsin Inşallah Beni Gecede Ay Gibi Aydinlattiniz Hakkim Helal Etmek Ne Kelime Benim Ne Haddime Allaha Uzanan Ellerinize Allah Zikreden Dilinize Allah Için Ağlayam Gözlerinize Kurban Olayim Allah Sizden Razi Olsun Dua Ve Ibadetlerinizi Kabullerin En Güzeliyle Kabul Edsin Yüce Rabbime şükürler Olsun Sizler Gibi Hak Dostlarini Tanima şerefine Beni Nail Etti.inşallah Allah Cümlemizden Razi Olur (amin )

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin kardeşim.Mevla sendende razı olsun:H

sevda_52

Kayıtlı Kullanıcı
birisi cevap yazsın

birisi cevap yazsın

lütfen sizler gibi yapın beni yazamadığım çok şey var sesimi duyun kurtarın beni bu acizlikten

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Suat kardeşim. Sitemizde bulunan Hadis-i Şerif bölümünden bu konuda yararlanabilirsiniz.
Salavat-ı Şerife ile ilgili Hadis-i Şerifler bulunmaktadır.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

Hadis No: 1885
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salat okursa Allah da ona on salat okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir.
" (Yine Nesai'de Ebu Talha (ra)'dan gelen bir rivayet şöyle: "Bir gün Resulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine: "Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik. "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salavat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selam okuyan herkese de benim on selam okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?")

Kategori: DUA BÖLÜMÜ/Resulullah (sav)'a Salavat

Hadis No: 1886
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır.
" (Yine Tirmizi'de Hz. Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır.")

Kategori: DUA BÖLÜMÜ/Resulullah (sav)'a Salavat

hatice DURSUN

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Sizden

ALLAH SENDENDE RAZİ OLSUN SUAT HAYİRLİ AKSAMLAR

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt