Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok değil 104 yıl sonra Mumyalar şehri (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
Mısır'da bulunan 104 yıllık sakalı Kadın mumyasının Kraliçe Hatşeptus olduğu belirlenmiş.... İbretlik mi? yoksa Görünen Ölümü? Belki de kim bilir tıb'pın, ilmin en gelişmiş çağının denenmişleri ya da tapınakçılığın simgesidir. Akıllara ilk gelen Firavunun İbretlik için Çürütülmeyen ceseti olsa gerek.... Çok değil bundan sadece 104 yıl önce Yaşayan bedenin 104 yıl sonraki Ölümsüzlüğü olsa gerek ve ya yok olma korkusumu diye insan hep düşünüyor.

"Yanlış hatırlamıyorsam açıkta bırakılan cesetlerin ızdırabı daha ağır olurmuş böyle bir kulak dolgum vardı".... Firavun ve de Mumyaların yüz ifadelerine baktıkça belkide bunu görmek az bir olasılık olmasa gerek.. Acaba Teknoloji çağında hâlâ mumyacılık oynayan varmı dır? Siz mesela cesedinizin Mumyalanmasını istermiydiniz bundan 104 yıl sonrasına kalması için?...

TRABZONLU20_BERRAK

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Çok değil 104 yıl sonra Mumyalar şehri

S.A. WALLAHA BEN KORKARDIM BAKMAYA YANIMDA OLSA COK KORKUNC WALLAHAA ALLAH(C.C) KABIR AZABINDNA KORUSUN BIZI INSALLAH

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ben istemezdim sonuçla ne yaparsan yap allahın takdiri o yine gelir bulur seni

TRABZONLU20_BERRAK

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. BIRSEYI YAZMAYA UNUTTUM BEN ISTEMEZDIM BENIM YERIM TOPRAGIN ALTIDIR INSALLAH HEPIMIZIN YERI B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABİM.TOPRAKTAN GELDİK DÖNÜŞÜMÜZ YİNE TOPRAĞADIR.BEN AİT OLDUĞUM YERE GİTMEK İSTERİM.VASİYETİMDİR.LÜTFEN BENİ MUMYALAMASINLAR.:D

TRABZONLU20_BERRAK

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABİM.TOPRAKTAN GELDİK DÖNÜŞÜMÜZ YİNE TOPRAĞADIR.BEN AİT OLDUĞUM YERE GİTMEK İSTERİM.VASİYETİMDİR.LÜTFEN BENİ MUMYALAMASINLAR.:D

S.A. MEFTUN KARDESIMIZ COK ISRAR ETTI MUMYALANACAK O:)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Aleykümselam.... Hepinize ayrı ayrı teşekkür edeyorum formuma düşünce katkısında bulunduğunuz için, Evet hepimizin heri topraktır topraktan neşrolduk ve yine toprakta son bulacağız.

trabzonlu20 ve handos kardeşimin dediği gibi Allah ümmeti muhammedi kabir azabından korusun, kim ister ki böyle bir canice adeti, kim kendine eziyet etmek ister ki, meftun61 kardeşiminm dediği gibi evet hepimizin yeri topraktır topraktan neşrolduk ve yine toprakta son bulacağız.... Hepimiz hatırlarız klopatra kehanetini, geçn yaşta babası kızının bir hayvan tarafından öleceği haberini aldığında denizin ortasına bir kule inşaa ettirmiştir, ancak klopatranın ölmesini isteyenler sepete yılanı koyarak kuleye sokmayı başarmıştır, ve de klopatra zehirlenerek ölmüştür. babası cenazesini Ayasofyanın giriş kapılarının üzerine yerleştirmiştir. zaman sonra söylentilere göre yılan onu tabutundada rahat bırakmamıştır. bu gün o kabutun baş kısmında iki delik bulunmakta diye söylentiler devam etmekte... Kabir azabın çekecek kişi betondan yapılan tabutlarda olsa en ulaşılmayan yerlerde olsa Allah'ın inayetiyle ulaşılmayan hiç bir yer olmadığı gibi mumyacılık tarihinide cesetleri mumyalamak ve yıllara saklamak bu sonuca her zaman bir ders olsa gerek, her mumyanın yüzüne bkıldığında taşlaşmış cesetin rengi tıpkı bir toprak, kaya yığınını andırıyor başka söze negereklidir ki

Kaan Erdem

Yönetici

SA KARDEŞİM.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.ANLATILMAK İSTENEN MANA DA ÇOK DERİN...

BU RESİM VE YAZDIĞIN AÇIKLAMAYA ŞÖYLE BİR ÖRNEKLE KATILACAĞIM.

İSTANBULA HER GİTTİĞİMDE KARACA AHMET'E GİDERİM.VE ORADA BAZI MEZARLAR ÇOK ŞAHŞAHALI VE GÜZELDİR.BİR MANASI VAR MI YOK.VE SONRA O MEZAR TAŞLARINA ŞUNLAR YAZILIDIR.

''ÜST DÜZEY BİLMEM NE MÜDÜRÜ'' ''YÜKSEK...BİLMEM NE BEY....'' TAM AÇIKCASI YAZAMIYORUM DOĞRU OLMAZ DÜŞÜNCESİ İLE.YANİ DEMEK İSTEDİĞİM ORALARA O MEZAR TAŞLARINA HANGİ AKIL VE FİKİR İLE DÜNYADAKİ MEVKİ MAKAMLARINI TAŞIMIŞ VE YAZDIRMIŞLAR.GÖRÜNCE ŞÖYLEMİ YAPALIM DİYE ''AAA BURADA ÖNEMLİ BİRİ YATIYOR BAKSANA''BU İNSANLAR DÜNYALIK MEVKİ MAKAMLARINI KİBİR VE ŞIMARIKLADA OLSA ORALARA AKSETTİRMİŞLER.BUNLARDAN BİR BAKIMA MUMYALANMA HEVESLİSİ İNSANLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

SELAM VE DUA İLE ALLAH CC EMANET OL KARDEŞİM.BENDE KENDİMCE GÖRDÜĞÜMÜ BU OLANLARA BENZETEREK PAYLAŞMAK İSTEDİM.SELAMETLE İNŞALLAH.

MAVI HUZUN

Kayıtlı Kullanıcı

KESİNLİKLE BENDE O ŞEKİLDE MUMYALANMAK İSTEMEZDİM....

topraktan neşrolduk ve yine toprakta son bulacağız....

RABBİM KORUSUN BİZLERİ BÖYLE OLMAKTAN.... VE KABİR AZABINDAN....

selam ve dua ile...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

trabzonlu20 yazdı:
meftun61 yazdı:

aleyküm selam hemşerim allah korusun ya hele o resimleri gördükten sonra.mazallah.

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleykum
Yine anlamlı bir resim olmuş. Her nefis ölümü tadacaktır.. Ölümden kaçış yoktur nereye kaçarsak kaçalım vakti geldiği zaman Azrail (a.s.) Allah'ın izni ile canımızı alacaktır. Mumyalanmak.. ismi bile soğuk geliyor bana. Sonuçta çürüyüp gidicez. Mumyalanmaya ne gerek var. Zaten Allah (cc) bizleri dirilticek ve aynı yaşadığımz günkü gibi olucaz. Bizlere bir kefen (ve salih amel) yeter. Rabbim cümlemizi kabir azabından korusun, Azrail (a.s.) canımızı alırken görünüşü güzel suretle olsun inşAllah..

Ki melekler, güzellikle canlarını aldıklarında: "Selam size" derler. "Yaptıklarınıza karşılık olmak üzere cennete girin." (32)

Rabbim bizleri takva sahibi eylesin. Takva sahibi olalım ki Melekler bize selam etsin..

Forum için Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun Aşka Mecnun.
Allahaısmarladık... B)

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleykum
emegınıze saglık .allah razı olsun.
kurbanı oldugumun yaradanım! ıste boyle ıstedıgını oldurup yok edıyor ,ıstedıgını olduruyor ama ınsanlıga ıbret yok etmıyor...
acıkta kalan naaslar akıbetını bılmıyorum ama dusununce topraktan gelıp topraga donecegımıze gore olulerımızı acıkta bırakmak cokta dogru olmaz sanırım.
selam ve dua ıle...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Kalb-i selim yazdı:
Selamun Aleykum
Yine anlamlı bir resim olmuş. Her nefis ölümü tadacaktır.. Ölümden kaçış yoktur nereye kaçarsak kaçalım vakti geldiği zaman Azrail (a.s.) Allah'ın izni ile canımızı alacaktır. Mumyalanmak.. ismi bile soğuk geliyor bana. Sonuçta çürüyüp gidicez. Mumyalanmaya ne gerek var. Zaten Allah (cc) bizleri dirilticek ve aynı yaşadığımz günkü gibi olucaz. Bizlere bir kefen (ve salih amel) yeter. Rabbim cümlemizi kabir azabından korusun, Azrail (a.s.) canımızı alırken görünüşü güzel suretle olsun inşAllah..

Ki melekler, güzellikle canlarını aldıklarında: "Selam size" derler. "Yaptıklarınıza karşılık olmak üzere cennete girin." (32)

Rabbim bizleri takva sahibi eylesin. Takva sahibi olalım ki Melekler bize selam etsin..

Forum için Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun Aşka Mecnun.
Allahaısmarladık... B)

Aleykümselam,

Allah paylaşımlarını arttırsın kardeş, Herşeyin caresi var Her yaranın ilacı var, her nabzın şerbeti var ama dünyada ölümün karesi yok... Geri döndüren gördün mü Geçmişi.. Boşa soldurdun o nazlı gençliği... Bir avuç toprak için yordun kendini.. Dünyada Ölümden başkası yalan... Zaman kendine benzetmez herkesi... şiirde olduğu gibi ne gençlik ebedi bu dünya ne de geçmiş, bir avuç toprak için yoruldu gençlik, Edebiyete yolcudur gençlik...

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla;
Ateş! Sabah akşam ona arz olunur dururlar. Hele kıyamet koptuğu gün. "Firavun hanedanını azabın en şiddetlisine atın!" Mü'min Suresi 46. Ayet

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla;
Onları yaklaşmakta olan felaket (kıyamet) günü ile uyar. O zaman yürekler gırtlaklara dayanır, yutkunur dururlar. Zalimler için ne bir dost, ne de sözü dinlenecek bir şefaatçi yoktur. Mü'min Suresi 18 Ayet

TRABZONLU20_BERRAK

Kayıtlı Kullanıcı

:D
meftun61 yazdı:
trabzonlu20 yazdı:
meftun61 yazdı:

aleyküm selam hemşerim allah korusun ya hele o resimleri gördükten sonra.mazallah.

BILIYORUM KARDESIM TAKILDIM:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
selamunaleykum
emegınıze saglık .allah razı olsun.
kurbanı oldugumun yaradanım! ıste boyle ıstedıgını oldurup yok edıyor ,ıstedıgını olduruyor ama ınsanlıga ıbret yok etmıyor...
acıkta kalan naaslar akıbetını bılmıyorum ama dusununce topraktan gelıp topraga donecegımıze gore olulerımızı acıkta bırakmak cokta dogru olmaz sanırım.
selam ve dua ıle...

Aleykümselam;

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adı ile;
"Rabbiniz dedi ki; "Bana dua edin, size icabet edeyim. Doğrusu bana ibadet etmekten büyüklenenler; Cehenneme boyun bükmüş kimseler olarak gireceklerdir." Mü'min Suresi 60. Ayet

Rahman buyurmuş edilen duaya icabet vardır. Rabbim duaları şevkle etmeyi nasip eylesin Rabbim dualarımızı kabul buyurup hakkımızda hayırlısını nasip eylesin Biz dualarımızı edelim Allah'a bağlanalım zira Büyüklük'ten şeytanın şerrinden nefsin zulmünden Allah'a sığınır oluruz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt