Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

çocuklarımızı diri diri gömüyorlar ve birlikte seyrediyoruz! (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
ÇOCUKLARIMIZI DİRİ DİRİ GÖMÜYORLAR VE BİRLİKTE SEYREDİYORUZ!

Ece Nur, Sebiha, Büşra, Bêrîvan... Aynı iklimin çocukları. Hepsi çocuk. Hepsi mağdur. Ve biz bu çocuklara yapılanlara seyirci kalıyoruz. Daha ne kadar? Nereye kadar?

Ece Nur Özel, başörtülü olduğu için Diyarbakır Hamravat İlköğretim Okulu'ndan sürüldüğünde sadece 12 yaşındaydı, hâlâ o yaşta. Aynı inancı paylaştığını zannettiği öğretmenlerin hışmına uğrayınca yaşadıklarına anlam veremedi. Öğretmenleri tarafından ikna odalarında başını açmaya zorlandı. Olmadı, “Suçluyum” diye tutanaklar imzalattırılmak istendi. Hiçbiri tutmayınca başka bir okula sürgün edildi.

Ece Nur yalnız değil. İki yol arkadaşı daha var. İlki Sebiha Alaş. Diyarbakır Yenişehir İlköğretim okulunda okuyan 8'inci sınıf öğrencisi Sebiha da Ece Nur’la aynı uygulamaya maruz kalıyor. 3 aydır öğretmenleri ve okul yönetimi, büyük bir suç işliyormuş gibi Sebiha’ya yapmadığını bırakmıyor. Odalara çekip “ben başörtülü olarak okula geldiğim için verilen cezayı kabul ediyorum” yazılı belgeler imzalattırmak istiyorlar. Arkadaşlarının arasında Sebiha vebalı muamelesi görüyor!

Diğer yol arkadaşları Şair Sırı Hanım İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Büşra Ayata. İkinci dönem başından beri başörtülü okula giden Büşra, başörtüsünü çıkarmaya zorlandı. Okul yönetimi sadece Büşra değil, arkadaşları üzerinde de baskı kuruyor ve arkadaşlıklarını bitirmelerine çabalıyor. Baskı ve tecrit!

Kendi kızlarını diri diri gömen cahiliye devrindeyiz sanki…

Çocuk masumiyeti paramparça ediliyor, minnacık yüreklere acımasızca saldırılıyor…

Ve cahiliye karanlığı çocuklarımızı yutmaya devam ediyor
.

15 yaşındaki Bêrîvan da Diyarbakır Cezaevi’nin karanlığında korkuyla geceliyor. Belki yanındaki koğuş arkadaşı da tahliye olunca bir de yalnızlık eklendi buna. Geceleri gözyaşları hıçkırıklara karışıyor ve koridolarda acı bir yankısı oluyor çocukluğun… Bêrîvan’ın Batman’da katıldığı iddia edilen bir gösteride taş attığı iddia ediliyor. Bu son cümledeki anlatım değil hukuk bozukluğu… Kanıt yok, iddia var ve sekiz yıl kes(k)in hüküm.

Tutanaklar, ceza ve tecrit…

Size de az önceki hikâyelerden tanıdık geliyor mu bu kelimeler?

* * *

Yüz binlerce yasak mağduru var bu ülkede ve binlerce TMK mağduru çocuk…

İyi düşünelim. Çocuklar için sağlayamadığımız adalet, hangi düzeni ayakta tutabilir? Tuttu diyelim, böyle bir düzenden bir avuç mutlu azınlıktan başka kime ne fayda gelir?

Pedagojik bir disiplin ve ceza aygıtı gibi hareket eden devletin; önce dini ya da etnik kimliklerini inkâr ettiği, sonra da her türlü baskıyı gözünü kırpmadan, yaşlarına dahi bakmadan acımasızca üzerinde denediği çocukları sahipsiz bıraktığımız her gün insanlığımız eksiliyor, farkında mısınız?

Bu çocuklar karşısında dilini yutmuş, vicdanlarını kompartımanlara ayırmış bir coğrafyada adil ve özgür bir gelecek kurulabilir mi?

Yoksa sorunlar gibi çocuklar mı da ayrılıyor artık?

Bölgesel sınırlar şimdi de insanlığın üzerinden mi geçecek?

Bu körleşme ve sağırlaşma salgınına karşı acilen harekete geçmek zorundayız.

Dün geçti, yarın çok geç!

Beytullah Emrah ÖNCE

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Kendi kızlarını diri diri gömen cahiliye devrindeyiz sanki…

Çocuk masumiyeti paramparça ediliyor, minnacık yüreklere acımasızca saldırılıyor…

Ve cahiliye karanlığı çocuklarımızı yutmaya devam ediyor.
ÇOCUKLAR İSTİKBALDİR...
Madem davasını yaşayan çocuklarımız var,geleceğimiz aydınlık,ELHAMDÜLİLLAH...
Paylaşım için Allahcc razı olsun gönüldaş...
Besmele...Selam...Dua...
kylgzelimm1ga9xm.jpg

Annesi gül koklasa, ağzı gül kokan çocuk ..
Annesi gül koklasa, ağzı gül kokan çocuk;
Ağaç içinde ağaç geliştiren tomurcuk...

Çocukta, uçurtmayla göğe çıkmaya gayret;
Karıncaya göz atsa "niçin, nasıl?" ve hayret...

Fatihlik nimetinden yüzü bir nurlu mühür;
Biz akıl tutsağıyız, çocuktur ki asıl hür.

Allah diyor ki:"Geçti gazabımı rahmetim!"
Bir merhamet heykeli mahzun bakışlı yetim...

Bugün ağla çocuğum, yarın ağlayamazsın!
Şimdi anladığını, sonra anlayamazsın!

İnsanlık zincirinin ebediyet halkası;
Çocukların kalbinde işler zaman rakkası...

~ Üstad Necip Fazıl ~

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Bu çocukları okula yollayanda kabahat ararım.
.Okul sanki çok islami okulda çocuğunu islami bir ortamda yetişmesi istiyor veli...
Tüm şirklerin olduğu bir otama, daha okulun içine girmeden bahçede putun karşısına geçip onun açtığı küfür yolunda yüreceğine dair yemin eden bir çocuğu hangi mantıkla gönderirsin.

Emanet'e hıyanet edenlerin vay haline vay haline...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt