Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cocuklar icin (1 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim burada cocuklara cok güzel islamiyeti anlatan dersler var bir bakarsanız sevinirim rabbime emanetsiniz

bu adresi ac veya kopyala yapıştır.
Bir Müslüman Çocuğa Dini Sorular - Questions To A Muslim Child

Bir Müslüman Çocuğa Dini Sorular
Müslümanmısın?
Elhamdülillah Müslümanım.
Müslümanım demenin manası nedir?
Allah'ı bir bilmek, Kur'an-ı Kerim'i ve Muhammed Aleyhisselam'ı tasdik etmektir.
Ne zamandan beri Müslümansın?

"Bela" dediğimiz zamandan beri Müslümanım.
"Bela" zamanı neye derler?
Misak'a derler. Yani Cenab-ı Hakk ruhlarımızı yarattığı vakit bunlara hitaben: - Elestü birabbiküm (Ben sizin rabbiniz değil miyim?) diye sordu. Onlar da: "Bela (Evet Rabbimizsin)" dediler. O zamandan beri Müslümanım demektir.
Rabbin kimdir? Seni kim yarattı?
Allah
Sen kimin kulusun ?
Allah'ın kuluyum
Dinin hangi dindir?
İslam dinidir.
Kitabın hangi kitaptır?
Kur'an'dır.
Din nedir?
Akıl sahibi insanları kendi istek ve arzularıyla sırf hayır ve saadete ulaştıran, ilahi bir kanundur.
İslam nedir?
Peygamber Efendimizin tebliğ ettiği hükümleri kalb ile tasdik, dil ile ikrar edip, yaşamaktır.
İman Nedir?
Hz.Peygamber'in, Allah'tan getirdiği hükümlerin doğruluğunu kabul ve tasdik etmektir.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim bu adrese bakin ve cocuklarımıza gösterin eminim temek bilgileri öğrenecekler allaha emanet olun

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
A.S ALLAH RAZI OLSUN KÜÇÜK OĞLUM ÇOK BEĞENDİ SİTEYE GİRDİĞİMDE GENELDE YANIMDA OLUYOR BANA GÖRE BİŞEY VARMI DİYE BAKIYOR ŞİMDİ ÇOK SEVİNDİ TEŞEKKÜRLER:G

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
A.S ALLAH RAZI OLSUN KÜÇÜK OĞLUM ÇOK BEĞENDİ SİTEYE GİRDİĞİMDE GENELDE YANIMDA OLUYOR BANA GÖRE BİŞEY VARMI DİYE BAKIYOR ŞİMDİ ÇOK SEVİNDİ TEŞEKKÜRLER:G

s.a. kardeşim cocuklar böyle daha iyi öğrene bilir kanatindeyim ben teşekkür ederim oğlunuzun adı ne isterseniz selam yazarım rabbime emanet olun

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
A.S. MEHMET FARUK O DA SİZE SELAM GÖNDERDİ A.E.O...:H:B

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
A.S. MEHMET FARUK O DA SİZE SELAM GÖNDERDİ A.E.O...:H:B

selamün aleyküm mehmet faruk kardeşim nasılsın dersler nasıl allah sana zihin acıklığı versin allah senin iki cihandada yüzünü güldürsün allah her dayim gönlüne göre versin allaha emanet ol memhmet faruk kardeşim benim

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
A.S CEVDET ABİ DERSLERİM ÇOK İYİ 3. SINIFTAYIM OKUL BİRİNCİSİYİM DUALARIN İÇİN TEŞEKKÜRLER:evet:evet

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
A.S CEVDET ABİ DERSLERİM ÇOK İYİ 3. SINIFTAYIM OKUL BİRİNCİSİYİM UALARIN ÇİN TEŞEKKÜRLER:evet:evet

s.a. canım benim aferim inşallah böyle devam edersin ben hep burdayım bir soracan olursa bir isteğin bana yaz artık senle ben arkadaşız allah bu dünyada ne dilersen kolay kılar inşallah annene ve babanada selamlar allaha emanet ol

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SA.GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI ALLAH RAZI OLSUN.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SA.GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI ALLAH RAZI OLSUN.

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN COCUKLARA FAYDALI OLUR İNŞALLAH İNANIN BÜYUÜKLER DEN BİLMEYENLERDE VAR VE SORMAYADA CEKİNİRLER BİRDE İSLAMİYETİN TEMEL KURALLARI BUNLR ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞİM İNCİNURA SELAM

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm,Allah(CC) razı olsun,selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt