Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çocuklar İçin Pratik Kahvaltılık Çeşitleri (1 Kullanıcı)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ya hû bunlara bayıldım.. Süperler.. ::)
Hem oruç değil hem zaten iştahlı biri değilim canım çekmiyor şükür;
ama hani bi tadına bakmalık yapsan da yollasan be meleğim e yakınız zaten :p

ordek-kurabiye1-500x332.jpg

Hansel-Gretel-Evleri3.jpg

patates-canagi3.jpg

resim.jpg

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
elma.jpg

DSC_0820.jpg

Her oğlan annesi aynı şeyi yaşıyor mu bilemiyorum ama bizim ev otoban gibi… Oyuncak arabadan geçilmiyor. :) Hâl böyle olunca arabalı etkinlikler daha çok dikkatimi çeker oldu. İşte bir elma ve bir kaç tane üzüm tanesi ile çocuğunuzun kalbini fethedebileceğiniz bir meyve sunumu. :) Yemek yerine vınnn vıınnn diye masada elmaları sürmeye kalkmazlarsa, başarılı bir etkinlik olduğunu düşünebiliriz. :)

Oğlan anneleri dedim ama kız anneleri de yanlış anlamasın. Bütün çocuklara hitap edebilir bu arabalar… Gönül meselesi…;)

Bu arada sunumdan sonra çocukların kürdanları çıkarıp çıkarmadığından emin olun.

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Eline sağlık Melek:)
Birçoğunun görüntüsü çok güzel.O kadarda lezzetlidir.
Ama bir anne olarak söylemeden geçemeyeceğim.
Forumumuzda da paylaşmıştık
http://forum.islamiyet.gen.tr/saglik-ve-yasam/110021-lutfen-cocuklarimiza-bu-gidalari-almayalim.html

Özellikle Jelibonları ve Ufo diye adalandırılan çikolataları tavsiye etmiyorum.Tabiki sosiside .İçlerinde Mono Sodyum Glutamat bulunanlar ve çin tuzu bulunanlar doyma isteğini öldürerek obez bir toplum yetiştirmemize sebep olmakta..
Paylaşım için teşekkürler.Havuç cezeryesi hem sağlık hem vitamin deposu.Denemeyenlerin denemesini tavsiye ederim.

smyrna35

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de çok beğendim hepsi çok güzel görünüyo :) paylaşım için teşekkürler :)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
tirtil.jpg

Peynirli sandiviç ekmeğinden gövde, domatesten baş, salatalık dilimlerinden ayaklar, kürdanla tutturulmuş salatalık ve zeytin dilimleri ve yine kürdanla tutturulmuş diğer ayrıntılar… Hazırlanması göründüğü kadar zor değil. Neşeli bir pazar kahvaltısı için denenebilir. :)

Not:3 yaşından küçük çocuklar için içine kürdan yerleştirilmiş besinler hazırlamak tehlikeli olabilir. 3 yaşındna büyük çocuklar içinse mutlaka yemekten önce kürdanları çıkarmaları ile ilgili hatırlatmalarda bulunmak gerekir.

Cici kalın… :)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
site.jpg_3f97f8841c.jpg

Malzemeler

Yumurta(yapacağınız kadar adet vermiyorum)
Gözler için: kuşüzümü
Ağzı için: Havuç
ibiği için: Domates
Civcivlerin altı için: Maydonoz

Yapılışı

Yumurtaları 8-9 dakika kadar haşlayıp altını kapatalım.Soğuyunca dikkatlice soyalım(ben pek soyamadım:)))Yumurtanın 1 tanesini tam ortadan 2ye keselim.Alt tarafından da bir parça keselim ki tabakta düz dursunlar.Horoz için ise yumurtanın tüm olması gerekli.Tabağın zeminine maydonozları ayıklayıp yıkayıp kuruttuktan sonra yerleştirelim.Civcivlere göz için kuşüzümlerini ağzı için havucu yuvarlak kesip tekrar ortadan bir daha kesip yarım ay şeklinde yerleştirilir.Horoz için aynı şekilde gözler ve ağız ayrıca ibiği için domates kabuğunu kesip yerleştirilir.Diğerini de yumurtadan çıkan civciv şeklinde yaptım.Onun için de tüm yumurtayı tam ortasından sarısına zarar vermeyecek şekilde kesilir kalan üst beyaz çıkarılır.Bıçakla zigzag yapıp yine aynı şekilde ağız ve gözler yapılır ve tamamlanır.

NOT:.ÇOCUKLARINA YUMURTA YEDİREMEYEN ANNELER UMARIM BU SAYEDE ÇOCUKLARINA AFİYETLE VE ZORLANMADAN YUMURTALARINI YEDİREBİLİRLER:)))

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt