Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çocuğumuza Namazı Nasıl Sevdiririz (1 Kullanıcı)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Çocuğumuza namazı nasıl sevdiririz?
Çocuğunuzu namaza alıştırırken, bir çiçek çizin. Kabaca beş yaprağı bulunan kocaman bir yonca olsun. Çocuğunuzun sizinle birlikte, namaz kıldığı her vakitte yoncanın bir yaprağını boyamasına izin verin. Sonra boyanmış sayfalar belli bir sayıya ulaşınca onu ödüllendirin.
Namazdan sonra hemen kalkmayın seccadeden. Çocuğunuzu da yanınıza alarak onunla dua edin. Anlamlı Türkçe dua metinleri üretin ve onları çocuğunuzla birlikte tekrarlayın. İki tane yeğenim var. Namazdan sonra dua edelim dediğim zaman öğrettiklerimi bülbül gibi söylemeye başlıyorlar. Dilde olan şeyler sıkça tekrar edilirse kalbe kolay yerleşir. Aynen zikir gibi.

Hafta sonlarını hepimiz iple çekeriz. Bir tatil olsa da eşimizle, çocuğumuzla doyasıya zaman geçirip piknik yapsak diye. İşte bu zamanlarda tutun çocuğunuzun elinden, onu camiye götürün.

Ona bir hafta önceden, kendisini hafta sonu camiye götüreceğinizi söyleyin. Bir hafta boyunca bunu bir ödül olarak sunun. "Benim oğlum kocaman delikanlı oldu. Biz oğlumla camiye gideceğiz" diye onu övüp cesaretlendirin.

Çocuğunuzu namaza ve İslami değerlere yaklaştırmak için, onu hediye almaya davet edin. Babaysanız annesine, anne iseniz babasına, tespih, yazma, güzel koku, misvak ve seccade türünden alacağınız hediyeyi çocuğunuza seçtirin. Aldığınız hediyeyi çocuğunuzun takdim etmesine izin verin. Hediyeyi alan kişi de mutlaka hediye edilen şeyi göstere göstere kullansın. Bu tür yaklaşımlarla çocuğunuzun İslami değerlere yatkın olmasını sağlarsınız.

İslami düşünce ve ahlakın gelişmesi için üretilen araçlardan yararlanın. İlahiler, dualar ve namaz etkinliklerinden faydalanın. Çocuğunuzu, katıldığınız etkinliğin öznesi yapmaya gayret edin. Bu çabalar hem bu fikri üreten insanların yeni fikir ve hizmet üretmesine yardım eder. Hem de fikri ve ameli düzgün nesiller yetiştirmemizi sağlar.

Bu manada, şehrinize gelen ilahi ve semâ gruplarına gidin. Namazla ilgili yapılan konferanslara vaktiniz oldukça katılın. Mesela sitemizde bulunan "Namaz Çiçekleri Kampanyası"na katılın. Sizler katılım gösterdikçe bu hizmetler devam eder.

Yukarıda söylediğim birçok hizmet de ücretsizdir.

En önemlisi de şu: Siz evde namazlarınızı kılmaya dikkat ediyorsanız. Bu güzel davranış çocuğunuza bir şekilde yansıyacaktır. Ama "Benden geçti. Bari çocuklarım kılsın" anlayışı hâkimse kusura bakmayın bu iş biraz zor.
İkrime Fırat Alıntıdır.....​

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok güzel ve çok değerli bir paylaşım olmuş...
çocuğum yok ama olunca mutlaka izleyeceğim yöntemler olacak.
mesela hafta sonu camiyle ödüllendirilmesi çok güzel bir fikir..
bu konu üzerinde kafa yoruyordum ne zamandan beri.ne yapsam çocuğum namaza ısınır diye...
tabi en başta bizim ona örnek olmamız gerek..
kendim için söyleyim benim bana namaz ya da din konusunda örnek alınacak bi anne-babam yoktu.çabalarımla bişeyler öğrendim.ama istiyorum ki benim çocuğum din konusunda tam bilgiye sahip olsun..namazlarını hiç aksatmasın...ayet ayet meal meal okusun kuranı kerimi.defalarca hatmetsin.oruçlarını hiç kaçırmasın..
inşaallah rabbim nasip eder..selametle su-edacım..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim,yazıyı çok beğenerek okudunm ve altındaki isme göre arama yaptım.
çok güzel ve örnek bir siteyle karşılaşmama vesile oldunuz.

izlinizle ordan bir annenin günlüğünü epaylaşmak istedim.
kendi adıma örnek alınacak çok şey var.

Bizim Pofuduk Tavşan
İkrime FIRAT
"Çocuğunuz için namaz etkinlikleri" yazısının back linklerini kontrol ederken bir forumda güzel bir etkinliğe rastladım. Sadece imla hatalarını düzelttim. Sizi örnek bir namaz eğitimi ile baş başa bırakıyorum.
Bizim pofuduk Tavşan (kızım) 7 yaşına gelmeden önce faaliyetleri başlattık. Evvela dualar hamak tepesinde ezberledi :) ilk ezberlediği dua "Sübhaneke" idi. İlk hediyesi de Özel fm'den istek saatinde teyzesi tarafından pofuduk tavşan için özel "Hoca Nasrettin". O gün hala gözümün önünde kendi ismini duyduğu anı görmenizi isterdim.

O zaman istek saatini sunan Yekta TOK'tu. O da tebrik edip, sadece ona özel deyince görmeliydiniz. Anaokulu, seçimi de çok önemli. Anne ve baba ve okul üçlüsü bir olunca, hamakta ezberlenen dualar evde yapılan sohbetler ve bizim pofuduğun şansı annesiyle birlikte hep derslerdeydi.

Siyer dersinde öğrencilere kopya vermeye başlayınca artık dedim sen girme :):) ve Rasullullahın dediği gibi "çocuğunuza yedi yaşında namazı emredin" emri gereği 7 yaşına yaklaşınca provalar başladı. Namaz anlatıldı ve oturup konuşuldu. 5 vakit namazdan birini seç bakalım dedik ve akşam namazıyla elhamdülillah namaza başladı.

10 Aralık bizim evde "Namaz bayramı" ilan edildi. Arkadaşları çağrıldı. Anneanneler, Babaanneler herkes ev süslendi balonlar, palyaçolar:):) hele hediyelere bayıldı. Şu an 8 yaşında Akşam namazına sabah namazı da eklendi (kendi tercihi). Sabah kalkınca önce abdest alıyor namazını kılıyor ve okula hazırlanıyor.

Bu yılki Namaz hediyesi "Eyüp Sultan'da sabah namazı ve sonrasında kahvaltı". İnşallah, seneye umreye gideceğiz Rabbim nasip ederse. Kıldığı namazlara, her yıla bir namaz ekleyerek hem bedenen hem ruhen alışmış olacak ve 11 yaşına geldiğinde 5 vakit namaz kılıyor olacak.

Bu da bizim kızımıza yapmış olduğumuz Namaza alıştırmaydı. Tavsiye ederim. Elhamdülillah sorumluluğunu aldı. Akşam ve Sabah namazlarını kılıyor. Tabi siz destek olmanız gerekli onun özel seccadesi, özel namaz başörtüsü yalnızca ona ait olmalı ve abdest alırken sıcak suyu da hazır ederseniz iyi olur soğuklarda :):) ve cemaatle namaz bu da çok güzel oluyor...

Editörün notu: Bu paylaşımlar namaz eğitimi için çok önemli. Yaşanmış örneklerinizi anlatarak çocukların namaz eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak: ezgimuzik.net

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. çok güzel paylaşımlardı, ALLAH(cc) razı olsun. Rabbimin izniyle benimde kasım 2009 da çocuğum olacak, şimdiden ona nasıl rabbini tanıtırım, namazı ibadeti nasıl sevdiririm diye düşünüorum, bu yazıda bana bi fikir verdi, rabbim müslüman, imanı tam nesiller yetiştirmeyi bizlere nasip etsin inşallah.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok güzel ve çok değerli bir paylaşım olmuş...
çocuğum yok ama olunca mutlaka izleyeceğim yöntemler olacak.
mesela hafta sonu camiyle ödüllendirilmesi çok güzel bir fikir..
bu konu üzerinde kafa yoruyordum ne zamandan beri.ne yapsam çocuğum namaza ısınır diye...
tabi en başta bizim ona örnek olmamız gerek..
kendim için söyleyim benim bana namaz ya da din konusunda örnek alınacak bi anne-babam yoktu.çabalarımla bişeyler öğrendim.ama istiyorum ki benim çocuğum din konusunda tam bilgiye sahip olsun..namazlarını hiç aksatmasın...ayet ayet meal meal okusun kuranı kerimi.defalarca hatmetsin.oruçlarını hiç kaçırmasın..
inşaallah rabbim nasip eder..selametle su-edacım..

Ecmain olsun canım kardeşim..
Okuyan güzel gözlerine sağlık...
canım kardeşim duygularını çok güzel anlatmışsın...:a12:
Duana yürekten amin diyorum
Allah c.c.'nun Rızası gözetilerek yaşanılan bir yuvan ve cennetten bir bahçe olan yuvanda Allah c.c. layık bir kul Peygamberimiz(sav)e layık bir ümmet ve sizlere hayırlı olan çocukların olur İnşallah...
Allah c.c.gönlündekilerin hayırlısını nasib etsin...
Saliha bir Anne olursun İnşallah...
Selametle kal canım...
Selam ve duayla...
Allah c.c. emanet ol...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim,yazıyı çok beğenerek okudunm ve altındaki isme göre arama yaptım.
çok güzel ve örnek bir siteyle karşılaşmama vesile oldunuz.

izlinizle ordan bir annenin günlüğünü epaylaşmak istedim.
kendi adıma örnek alınacak çok şey var.

Bizim Pofuduk Tavşan
İkrime FIRAT
"Çocuğunuz için namaz etkinlikleri" yazısının back linklerini kontrol ederken bir forumda güzel bir etkinliğe rastladım. Sadece imla hatalarını düzelttim. Sizi örnek bir namaz eğitimi ile baş başa bırakıyorum.
Bizim pofuduk Tavşan (kızım) 7 yaşına gelmeden önce faaliyetleri başlattık. Evvela dualar hamak tepesinde ezberledi :) ilk ezberlediği dua "Sübhaneke" idi. İlk hediyesi de Özel fm'den istek saatinde teyzesi tarafından pofuduk tavşan için özel "Hoca Nasrettin". O gün hala gözümün önünde kendi ismini duyduğu anı görmenizi isterdim.

O zaman istek saatini sunan Yekta TOK'tu. O da tebrik edip, sadece ona özel deyince görmeliydiniz. Anaokulu, seçimi de çok önemli. Anne ve baba ve okul üçlüsü bir olunca, hamakta ezberlenen dualar evde yapılan sohbetler ve bizim pofuduğun şansı annesiyle birlikte hep derslerdeydi.

Siyer dersinde öğrencilere kopya vermeye başlayınca artık dedim sen girme :):) ve Rasullullahın dediği gibi "çocuğunuza yedi yaşında namazı emredin" emri gereği 7 yaşına yaklaşınca provalar başladı. Namaz anlatıldı ve oturup konuşuldu. 5 vakit namazdan birini seç bakalım dedik ve akşam namazıyla elhamdülillah namaza başladı.

10 Aralık bizim evde "Namaz bayramı" ilan edildi. Arkadaşları çağrıldı. Anneanneler, Babaanneler herkes ev süslendi balonlar, palyaçolar:):) hele hediyelere bayıldı. Şu an 8 yaşında Akşam namazına sabah namazı da eklendi (kendi tercihi). Sabah kalkınca önce abdest alıyor namazını kılıyor ve okula hazırlanıyor.

Bu yılki Namaz hediyesi "Eyüp Sultan'da sabah namazı ve sonrasında kahvaltı". İnşallah, seneye umreye gideceğiz Rabbim nasip ederse. Kıldığı namazlara, her yıla bir namaz ekleyerek hem bedenen hem ruhen alışmış olacak ve 11 yaşına geldiğinde 5 vakit namaz kılıyor olacak.

Bu da bizim kızımıza yapmış olduğumuz Namaza alıştırmaydı. Tavsiye ederim. Elhamdülillah sorumluluğunu aldı. Akşam ve Sabah namazlarını kılıyor. Tabi siz destek olmanız gerekli onun özel seccadesi, özel namaz başörtüsü yalnızca ona ait olmalı ve abdest alırken sıcak suyu da hazır ederseniz iyi olur soğuklarda :):) ve cemaatle namaz bu da çok güzel oluyor...

Editörün notu: Bu paylaşımlar namaz eğitimi için çok önemli. Yaşanmış örneklerinizi anlatarak çocukların namaz eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak: ezgimuzik.net

Ve Aleyküm Selam canım Kardeşim....
Okuyan güzel gözlerinize sağlık...
Evet kardeş sitede çok güzel bilgiler ve paylaşımlar..
Kendi adıma örnek almam gereken çok güzel bilgiler...
Okuyunca siz kardeşlerim geldi aklıma sizlerle paylaşmak istedim
Annelerin günlükleride mevcut çok güzel uygulamaları...
Çocuklara diplomalar hazırlanıyor...Bizde evde düzenli namaz kılmaları sonucunda diplomalar hazırlayabilir...Arkadaşlarını çağırıp kutlamalar yapıp diğer küçük kardeşlerine Allah izin verirse vesile olmasını sağlayabiliriz...
Allah c.c. izniyle bu güzel paylaşımlarla çok güzel sonuçlar çıkıyor ortaya...
Güzel paylaşımınıziçin teşekkürederim...
Allah c.c. razı olsun...
Değerli abilerimiz ve ablalarımız bizlerle paylaşırlarsa çok sevinirim...

Selametle kalınız...
Selam ve duayla...
Allah c.c. emanet olunuz...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. çok güzel paylaşımlardı, ALLAH(cc) razı olsun. Rabbimin izniyle benimde kasım 2009 da çocuğum olacak, şimdiden ona nasıl rabbini tanıtırım, namazı ibadeti nasıl sevdiririm diye düşünüorum, bu yazıda bana bi fikir verdi, rabbim müslüman, imanı tam nesiller yetiştirmeyi bizlere nasip etsin inşallah.

Ve Aleyküm selam abimiz...
Ecmain olsun...
Okuyan gözlerinize sağlık...
Duanıza yürekten amin diyorum...
Güzel haberinizi paylaştığınız için teşekkürler çok sevindim...:)
Allah c.c. layık br kul Peyamberimize(sav)layık bir ümmet ve siz ailesine hayırlı evlat olsun inşallah
Ne mutlu sizin gibi bilinçli bir ailesi olacak...
Selametle kalınız...
Selam ve Duayla...
Alla c.c. emanet olunuz.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

Çocuğunuz için namaz etkinlikleri

Namazı çocuğumuza sevdirmek için önce onu hakkıyla icra etmemiz gerekir. Birinci adım budur. Bir çocuğun en iyi öğretmeni ailesidir. Aile ne yaparsa, nasıl yaparsa çocuklar da aynısını yapacaktır.
Aile danışmanı Münir Arıkan da çocukları namaza alıştırmak için şöyle bir metod takip etmiş: Evlendiğimizde eşime çok güzel bir seccade aldım. Bunu sekiz yıldır kendim seriyorum. Eşime bir gün bile, hadi namaz demedim. Bir çocuğumuz oldu, bu sefer küçük bir seccade aldım. Şu an beş seccademiz var. Ben bunları gece gündüz seriyorum. Şimdi dokuz aylık çocuğumuz geliyor, kafasını oraya koyuyor, kendi kendine mırıldanıyor, gidiyor; orada kendine ait bir yeri var. Hepsi oraya geliyorlar, yerleri var. (Altınoluk, Eylül 2003, s.12)

Çocuğumuzun namazı sevmesini ve ona alışmasını için bir takım etkinliklerden faydalanabiliriz.

Ona önce duaları öğretin. Sık sık tekrarlayın. Umduğunuzdan daha zekidir yumurcaklar. Siz, sadece heveslendirin ve belli bir sayıda severek ve isteyerek tekrar etmesini sağlayın. Önünde mutlaka maddi ödüller de olsun. Ama manevi ödülleri de sık sık tekrar edin ki işin ruhunu kavrasın.

İkinci aşamada namaz hareketlerini kavramasını sağlayın. Mesela bunun için resim çizdirmeyi deneyebilirsiniz. Eline rengârenk boyalar verip namaz hareketlerini çizmesini isteyin.

Yine bir ödül koyun önüne. Örnek bir resim koyun önüne hatta birden fazla çocuk varsa yarışma yapın. Ama hepsini tek tek ödüllendirin. Ödüller de namazla ilgili şeyler olsun. Erkekse harika işlenmiş bir takke olabilir. Elinizden geliyorsa siz çocuklar için bir şeyler örün. Yoksa da güzel bir namaz takkesi alın. Sonra güzel bir tespih olabilir. Kızsa bir namaz başörtüsü alabilirsiniz. Bir seccade alabilirsiniz mesela.

Son olarak namaz biraz kavrandıktan sonra bir hafta sizinle namaz birlikte namaz kılmalarını sağlayın sonuna da bir parti kutlama gibi bir ödül koyun. Hatta namaz diploması bile verebilirsiniz.

Hani özel bir gün olur. Çocuğunuz için pasta filan yaparsınız. Evi balonlarla süslersiniz. Yani bu evde kutlama var. Eee neyi kutluyoruz? Ece'nin Namaza başlama ödülü kutlaması.

Verdiğiniz namaz diplomasını evin yada odasının görünür bir yerine asın ve onunla gurur duymasını sağlayın...

Tavsiye ederim, bu fikir denenmiş. Çokta hoş olmuş. Geçenlerde rastladım ve sizinle paylaşmak istedim.

Bir Uyarı!

Çocuğa namazı sevdirmek istiyorsanız önce onun için önemli olan şeylere hürmet etmelisiniz. Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Cemalnur Sargut bu konuyla ilgili tanık olduğu bir olayı şöyle anlatıyor: "Bir tanıdığımızın dört yaşındaki çocuğunun namazdan nefret ettiğini öğrenince çok üzüldük ve sonradan anlaşıldı ki, namaz saatlerinde çocuğun seyrettiği çizgi film kapatılıyor. Böyle yapmak yerine, başka bir odada kılmak daha iyi sonuç verir. Diğer zamanlarda elbette çocuğun görebileceği yerlerde kılınmalı."

Tüm bunları yaparken herşeyden önce sabırlı olmak gerek. Peygamber (a.s.) gibi sabırlı, hoşgörülü ve azimli olunmalı. O sahabelerini tüm zorlukları rağmen nasıl birer islam kahramanı olarak yetiştirmişse bizde çocuklarımızı alnı secdeli, tertemiz müminler olarak yetiştirmeliyiz. Anneler, babalar Dünya'nın geleceği sizin ellerinizde...

Haydi kolay gele....​

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
su-edacım iyiki bu konuyu açmışsın rabbim senden razı olsun.neler neler ne yöntenler öğrendim...:)

Ecmain olsun canım ,Allah c.c. bu bilgileri paylaşanlardan razı olsun..
Hepbirlikte nice güzellikler hayırlar öğreniriz inşallah...:a12:
Selam ve duayla...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum güzel kardeşim ..
ne kıymetli bir paylaşım . .rabbim razı olsun ...
gözümüzün nurlarına göz nuru namazı sevdirmeli

bunun için etkili örnekelr verilmiş ..

ALLAH cc TÜM ANNE VE BABALARA HAYIRLI EVLAT YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN ..

selam ve duai le kardeşim hayırlı iftarlar B)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim cok güzel ve önemli bi konuya değinmişsin
emeğine saglık :T
allaha emanet olun

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Dün yazıyı okuyup cok begenmıstım ama teşekkür edememiştim..
Allah razı olsun kardeşim sizden.. biz gelecegin annelerine gonlumuzdeki gibi cocuklar yetiştirmemiz icin bir nevi katkı sagladınız..
Rabbim alnımızın akıyla annelik görevinin üstesinden gelmemizi sağlasın inşallah.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum güzel kardeşim ..
ne kıymetli bir paylaşım . .rabbim razı olsun ...

bunun için etkili örnekelr verilmiş ..

ALLAH cc TÜM ANNE VE BABALARA HAYIRLI EVLAT YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN ..

selam ve duai le kardeşim hayırlı iftarlar B)

Ve Aleyküm Selam canım Kardeşim
Ecmain olsun..

Çok güzel ifade etmişsin yüreğine sağlık...
Allah c.c. izniyle yuvamızdan ve hayatımızdan Nur'lar hiç eksik olmasın İnşallah
Dualarına yürekten amin diyorum...
Hayırlı İftarlar....B)
Selametle kal...
Selam ve duayla...
Allah c.c. emanet ol ...​

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim cok güzel ve önemli bi konuya değinmişsin
emeğine saglık :T
allaha emanet olun

Ve Aleyküm Selam güzel kardeşim...
Ecmain olsun...
Hayırlı İftarlarB)
Selametle kal...
Selam ve duayla...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Dün yazıyı okuyup cok begenmıstım ama teşekkür edememiştim..
Allah razı olsun kardeşim sizden.. biz gelecegin annelerine gonlumuzdeki gibi cocuklar yetiştirmemiz icin bir nevi katkı sagladınız..
Rabbim alnımızın akıyla annelik görevinin üstesinden gelmemizi sağlasın inşallah.

Ve Aleyküm Selam canım kardeşim...
Ecmain olsun...
Okuyan güzel gözlerinize sağlık...
İnce düşünceniz için Teşekkürederim...
inanınki dualarınız teşekkürün en güzeli...
Allah c.c. Razı olsun...
Beğenmeniz beni çok mutlu etti...:)
Bu hayırlı paylaşımları hazırlayan kardeşlerimizden Allah c.c. razı olsun...
Paylaşmamızı Sağlayan Rabbim'e Hamdolsun...
Duanıza yürekten amin diyorum...

Hayırlı İftarlar..B)
Selametle kal...
Selam ve duayla...

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm, emeğine sağlık kardeşim
çok hayırlı ve güzel bir paylaşım olmuş, gerçekten çocuk aileden ne görürse onu uyguluyor
benim 6 yaşında bir kardeşim var ve inanır mısın namaz dualarını surelerini hepsini ağızdan ezberlettik ve gayet de güzel okuyor benimle beraber annemle beraber namaz kılıyor
yasinin birinci syfasının yarısını ezbere biliyor
gerçekten aile çok çok önemli
Rabbim böyle hayırlı evlatlar yetiştirmeyi hepimize nasip etsin inşaallah
selametle..

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Kadir geceniz Mübarek olsun

Kadir geceniz Mübarek olsun

selamun aleyküm, emeğine sağlık kardeşim
çok hayırlı ve güzel bir paylaşım olmuş, gerçekten çocuk aileden ne görürse onu uyguluyor
benim 6 yaşında bir kardeşim var ve inanır mısın namaz dualarını surelerini hepsini ağızdan ezberlettik ve gayet de güzel okuyor benimle beraber annemle beraber namaz kılıyor
yasinin birinci syfasının yarısını ezbere biliyor
gerçekten aile çok çok önemli
Rabbim böyle hayırlı evlatlar yetiştirmeyi hepimize nasip etsin inşaallah
selametle..

Ve Aleyküm selam canım kardeşim..
Okuyan güzel gözlerinize sağlık

çok doğru biz büyükler aile fertleri İslamı düzgün yaşayıp her hareketimizle çocuklarımıza küçüklerimize örnek olmalıyız...
Allah c.c. dinimizi hakkıyla yaşayıp hayırlı kullar yetiştirmemizi nasib etsin inşallah
Ne mutlu kardeşine ve sana
Maşallah Barekallah Subhanallah...
Ne kadar güzel...:)
Duana yürekten Amin diyorum canım...
Hayırlı iftarlarB)
Dualarda buluşmak dileğiyle...
Selametle kal...
Allah c.c. emanet ol...​

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum ..
güzel kardeşim . konunuzu sabitledim .. inşaALLAH hayır olsun ..
bu konuyu faydalı bir arşiv yapalım . ;)

selam ve dua ile

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ..
güzel kardeşim . konunuzu sabitledim .. inşaALLAH hayır olsun ..
bu konuyu faydalı bir arşiv yapalım . ;)

selam ve dua ile

Ve Aleyküm Selam canım kardeşim...
Güzel düşüncenizden dolayı teşekkürederim..
Allah c.c. Razı olsun
çok mutlu oldum..:a12:
amin canım
İnşallah siz değerli kardeşlerimin katkılarıyla..
emeğine sağlık...
Selametle kal
Selam ve duayla..
Allah c.c. emanet ol...​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt