Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

çizginin Bittiği Yer (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ÇİZGİNİN BİTTİĞİ YER
Hepimiz aynı yöne koşuyoruz. Var gücümüzle. Yanımızda günahlarımız, sevaplarımız.
Çünkü hayat, hep aynı yöne doğru sürdürülen bir koşudur.

Koşu biter; biz biteriz, koşu biter...
...
Dünyaya ölmeye gelinir.
Yaşanmaya gelinseydi, koşunun sonu hep yeni yaşamalara çıkardı. Koştukça hayata yaklaşır, bitmeyen ömürleri tekrar tekrar yakalardık.
"Her fâni ölümü tadacaktır..."
Koşuların, hedeflerin, bitirişlerin son soluğunda ölümü tatmak var...
Geldik, gideceğiz... Çare yok. Giderken doğduğumuz günkü gibi saf, temiz ve haramsız olabiliyor muyuz? Kazanç budur. Zor olan, imkânsız görünen budur. Ve inanmak, imkânsızı başarabilme gücü, azmi ve kuvvetidir.
İnanmak, dolu dolu yaşamaktır.
...
Aylardan ne, günlerden hangisi, ayın kaçındayız?
Dün kimler göçtü, bugün kaç kişi uğurlandı, yarınlar kimleri çağırmada? Dünler, bugünler ve yarınlar, bizleri hem çağıran, hem uğurlayandır.
Dünler de bitiyor.
Dünler de koşmakta idi bizim gibi... Demek, "dünya zamanı" da ömürlü. Bugün, dünün bittiği çizgi. Bugün ancak yarının sınırına kadar yaşayacak...
Zaman bile sonsuz değil, mekân bile.
Ve insan, zaman ve mekân ile birlikte eskiyor, koşuyor, tükeniyor.
...
Zaman, mekân ve insanın benzerlikleri kaderlerinde. Üçü de bitişe hizâlı ve hızlı.
Güneş her sabah bir başka zemine doğuyor; bir gün daha yorulmuş olarak, yorulmuş bularak... Bütün büyümeler sona doğrudur. Kâinat bile büyümekte ve kaderine koşmakta.
Demek ki, yaratılmışların tamamı ölüme yönelik...
Bu ölümde, beraberlikler ve büyüklükler olmalı...
Şair ne kadar haklı.. "Ölüm bunca güzel olmasaydı, Efendimiz ölmezdi..."
...
Ölüm bunca güzel olmasaydı, güzeller ölmezdi...
Giden, gitmeyi hak edebilmeli.
Dünyaya yaşamaya gelmek; ölüm varsa, yalandır, yanlıştır...
Çiçekler ölüyor, kuşlar ve ağaçlarla birlikte... Ekinler ölüyor, yamaçlarla, dağlarla beraber... Gün gelecek, ân gelecek, ölüm bile ölecek... Zaman, mekân ve insan ile birlikte.
Ölüm, "ölecekler" tükenince ölecek.
Çünkü, kâinat çapında bir görev sona ermiş olacak.
En son, en başa kardeş olacak.
Sonsuz büyüklükte bir aynaya bakar gibi, en son, en başı; kendini görecek...
...
Ölüm "kötü son" değil. Sürpriz netice değil.
Ölüm, koştuğumuz ve ulaştığımız tazeliktir...
Ölümün bir adım ötesi yenilik.
Ölümde konaklamadan ölümsüzlüğe varılmaz.. Ölümde dinleniriz. Ömür boyu süren yorgunluklar orada üstümüzden atılır.
Yaradana ve İki Cihan Efendisi'ne (asm) yorgunluksuz kavuşuruz...
Yepyeni

_CpK_

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya'ya para kazanmak için,yaşamak için,eğlenmek için değil gideceğimiz yeri belirlemek için geldik...
''Allah bu düşünceyi hep aklımızda, dünya hırsından uzakta tutsun.''(amin)

aşk-ı vefa

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ellerine sağlık çok güzel bizi inşh dünyayı değilde ahireti kazananlardan eylesin..:!

pnrmhmt

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya'ya para kazanmak için,yaşamak için,eğlenmek için değil gideceğimiz yeri belirlemek için geldik...
''Allah bu düşünceyi hep aklımızda, dünya hırsından uzakta tutsun.''(amin)

evet ama çoğu insan bunun farkında bile değil bence bazen bizler bile unutup bu fani dünyanın telaşına kapılıyoruz.aslında gerçek yerimiz için hazırlık yapmıyoruz.aslında hep sınanıyoruz...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
evet ama çoğu insan bunun farkında bile değil bence bazen bizler bile unutup bu fani dünyanın telaşına kapılıyoruz.aslında gerçek yerimiz için hazırlık yapmıyoruz.aslında hep sınanıyoruz...

Hem bu dünya için hem ahiret için çalışmalıyız selametle:gulegule

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc bizi yolumuzdan ayırmasın..daim ve sabit kılsın..niyetlerimizi halis eylesin..selametle kalın hafize anne...

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.allah Razi Olsun çok Güzel Bir Paylaşim.

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Hiç ölmeyecekmiş Gibi Dünyaya Yarin ölecekmiş Gibi Ahiret Hayati Için çalişin.

atky

Kayıtlı Kullanıcı
s.a evet "ölümün bir adım ötesi yenilik"!
ben bunu yaşadığım için,bu cümleyide iliklerimde hissederek okudum.Çok sevdiğm bir insanı kaybettim,arkadaşlarımı kaybettim,sabahları sela sesleriyle uyandım uzun süre ve her gün üst üste.Açıkçası dünyam değişti.Ben Rabbimi buldum.Dilerim herkes Rabbimi gönlünde bulur.Çünkü O bizim içimizde...
Allah Razı Olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt