Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çıplak olarak banyo yapmak caiz midir? (1 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
allah celle celalüh razı olsun...
bu güzel bilgileri paylaşıp nasiplendirdiğin için..
mevlam uygulayıp yaşayanlardan eylesin..

selam ve dua ile

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Rabbim razı olsun mühim bir konu emeğinize sağlık bilgilendik sayenizde..
İnsan hiçbir yerde yalnız değildir. Bunun için hal ve hareketlerimize çok dikkat etmemiz lazım..Evet belki kimse görmüyor olabilir ama şunu unutmayalım ki Rabbimiz bizleri daima görüyor ve duyuyor..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile...

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum

Selamun aleykum

Aleyküm selam sevgili kardeşim
cümlemiz emanet olsun inşallah

allah celle celalüh razı olsun...
bu güzel bilgileri paylaşıp nasiplendirdiğin için..
mevlam uygulayıp yaşayanlardan eylesin..

selam ve dua ile

Selamünaleyküm kardeşim
Rabbim razı olsun mühim bir konu emeğinize sağlık bilgilendik sayenizde..
İnsan hiçbir yerde yalnız değildir. Bunun için hal ve hareketlerimize çok dikkat etmemiz lazım..Evet belki kimse görmüyor olabilir ama şunu unutmayalım ki Rabbimiz bizleri daima görüyor ve duyuyor..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile...

ve aleykumselam degerli kardeslerim
degerli görüs ve yorumlariniz için tesekkur ederim
Allah'a (Celle Celaluh) emanetsiniz.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Kissa ( ibret alalim, hissemizi alalim insaALLAH)

Eski zamanda bir hoca, talebelerinden birini, çalışkanlığından, zeka ve anlayışından dolayı diğerlerinden daha çok seviyor ve takdir ediyordu Hocanın bu sevgi ve takdiri diğer öğrenciler tarafından biliniyor ve için için kıskanılıyordu "Hoca neden yalnız bu arkadaşa ilgi ve yakınlık gösteriyor, aramızdaki tek zeki ve çalışkan o mu?" şeklinde laflar ediyorlardı Hoca da onların bu tür düşüncelerinin farkındaydı Hoca efendi bir gün derse gelirken yanında öğrencilerinin sayısınca kuş getirdi Her öğrenciye bunlardan bir tane vererek, "Haydi yavrularım, bu kuşları hiç kimsenin görmediği bir yerde kesin getirin, ama dikkat edin hiç kimse görmesin haa!" dedi Bunun üzerine talebeler sağa sola dağıldılar Bir müddet sonra da kuşları kesip kanlarını akıta akıta dönmeye başladılar Kimileri övünüyordu: "Ben falan yerde kestim, hiç kimse görmedi" gibi Hoca da böyle övünenlere bir "aferin" çekiyordu Biraz sonra bütün öğrenciler kuşları kesmiş olarak döndüler En sonra Hocanın sevdiği öğrenci geldi, üstelik kuşu da kesmemişti Hoca sordu:

- Oğlum, kuşu niçin kesmedin, bak arkadaşlarının hepsi kestiler, yoksa kimsenin göremeyeceği biryer bulamadın mı?

- Evet hocam, insanların göremeyeceği yer ben de bulabilirdim, ama Allah'ın görmeyeceği yer bulamadım O nedenle kuşu kesmeden döndüm.

Bu cevap diğer öğrencilerin akıllarını başlarına getirdi Yaptıkları dikkatsizliği anladılar Hepsi biliyordu. Allah'ın göremeyeceği yer olmadığını, ama önemli olan onu düşünebilmekti Bundan sonra arkadaşlarının farkını anlayıp hocalarının ona ilgisine hak verdiler.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Kissa ( ibret alalim, hissemizi alalim insaALLAH)

Eski zamanda bir hoca, talebelerinden birini, çalışkanlığından, zeka ve anlayışından dolayı diğerlerinden daha çok seviyor ve takdir ediyordu Hocanın bu sevgi ve takdiri diğer öğrenciler tarafından biliniyor ve için için kıskanılıyordu "Hoca neden yalnız bu arkadaşa ilgi ve yakınlık gösteriyor, aramızdaki tek zeki ve çalışkan o mu?" şeklinde laflar ediyorlardı Hoca da onların bu tür düşüncelerinin farkındaydı Hoca efendi bir gün derse gelirken yanında öğrencilerinin sayısınca kuş getirdi Her öğrenciye bunlardan bir tane vererek, "Haydi yavrularım, bu kuşları hiç kimsenin görmediği bir yerde kesin getirin, ama dikkat edin hiç kimse görmesin haa!" dedi Bunun üzerine talebeler sağa sola dağıldılar Bir müddet sonra da kuşları kesip kanlarını akıta akıta dönmeye başladılar Kimileri övünüyordu: "Ben falan yerde kestim, hiç kimse görmedi" gibi Hoca da böyle övünenlere bir "aferin" çekiyordu Biraz sonra bütün öğrenciler kuşları kesmiş olarak döndüler En sonra Hocanın sevdiği öğrenci geldi, üstelik kuşu da kesmemişti Hoca sordu:

- Oğlum, kuşu niçin kesmedin, bak arkadaşlarının hepsi kestiler, yoksa kimsenin göremeyeceği biryer bulamadın mı?

- Evet hocam, insanların göremeyeceği yer ben de bulabilirdim, ama Allah'ın görmeyeceği yer bulamadım O nedenle kuşu kesmeden döndüm.

Bu cevap diğer öğrencilerin akıllarını başlarına getirdi Yaptıkları dikkatsizliği anladılar Hepsi biliyordu. Allah'ın göremeyeceği yer olmadığını, ama önemli olan onu düşünebilmekti Bundan sonra arkadaşlarının farkını anlayıp hocalarının ona ilgisine hak verdiler.

Allah razı olsun kardeşim
Bu çok güzel bir kıssadır bende daha önce bir kaç defa okudum ama yeniden okumak ve hatırlamak güzel oldu emeğine sağlık..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile...

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
Nahl 98. Kur'an okuduğun zaman o kovulmuş şeytandan Allah'a sığın!

Nahl 99. Gerçek şu ki: İman edip de yalnız Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) bir hakimiyeti yoktur.

Nahl 100. Onun hakimiyeti, ancak onu dost edinenlere ve onu Allah'a ortak koşanlaradır.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim
Bu çok güzel bir kıssadır bende daha önce bir kaç defa okudum ama yeniden okumak ve hatırlamak güzel oldu emeğine sağlık..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile...
Amin Kardesim
sizinde okuyan yüreginize gözlerinize saglik olsun insaALLAH
evet önemli bir kissa her zaman okumamiz gereken ve ibret almamiz gereken bir kissa... Rabbim bizleri her an her daim gördügünün bilincinde olan kullarindan eylesin
selametle

Nahl 98. Kur'an okuduğun zaman o kovulmuş şeytandan Allah'a sığın!

Nahl 99. Gerçek şu ki: İman edip de yalnız Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) bir hakimiyeti yoktur.

Nahl 100. Onun hakimiyeti, ancak onu dost edinenlere ve onu Allah'a ortak koşanlaradır.

Güzide Kitabimiz Kurani Kerim'den Ayeti Kerimelerle önemli katkida bulunuyorsunuz, Tesekkur ediyorum
Allah'a (Azze ve Celle) emanet olunuz

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Banyoda küçük büyük abdest bozulmaz.
Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem

"Sizden biriniz banyo yaptığı yere idrar etmesin. Sonra bu idrar ettiği yerden abdest almasın. Vesvesenin çoğu bundan ileri gelir."(Tirmizî, tahâre 17; Nesâî, tahâre 6)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt