Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ciğerini Yakan Neydi (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ebubekir-i Siddik (ra.) 'in komsusu bir gün Peygamber (sav) Efendimize gelerek;

- Ya Rasulullah, Ebubekir'in evinden ciger kokulari geliyor. Komsusu oldugum ve kaç gündür aç oldugum halde bize ikram etmedi. Diye söyler..

Bunun üzerine Peygamber (sav) Hazretleri kalkar ve Ebubekir-i Sidik (ra)'in evine gelir. Fakat evin içerisinde yiyecek hiçbir sey yoktur.

Ebubekir Siddik (ra) Hazretleri, Rasulullah (sav) Efendimiz'e:

- Buyur, Ya Rasulullah! Anam, babam sana feda olsun! Sizi buraya getiren sebep nedir?” diye sorar.

- Ya Ebubekir! Komsusu aç iken, tok yatan bizden degildir. Komsun, senin ciger yedigini söylüyor. Evinden ciger kokulari geliyormus ve sen ona ikram etmemissin. Bu dogru mu?”

- Ya Rasulullah! Hâlim, Allah-u Teâlâ Hazretlerine ve size malumdur. Ben günlerdir agzima bir sey koymadim! Sadece Allah'i zikrediyordum!” dedi ve dilini damagina yapistirip; “La Ilahe Illallah” demeye basladi.

Biraz sonra evin içerisinde ciger kokusu gibi bir koku meydana geldi. Peygamber (sav) Hazretleri, Hz. Ebubekir'in komsusuna dönerek:

- Bahsettigin koku bu muydu ?” diye sordu.

O da:

- Evet, Ya Rasulallah! Bu kokuydu. Ben anlayamadim. Allah'im beni affetsin! Sen de affet! Megerse Ebubekir'in cigeri Allah askindan püryan olmus, gelen koku buymus” dedi.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm..Allah(c.c) razı olsun inşallah...Çok güzel bir paylaşımdı..

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm

ALLAH (c.c) Razi Olsun__ B)

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) razı olsun paylaşımınız için.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim Bizlere Bu Sahabelerin Dualarina Mazhar Olmayi Nasip Eyle Inşallah

ebrar_21

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM razı olsun,O'nun aşkıyla ciğeri yüreği yananlardan eylesin İNŞAALLAH-U TEALA,,,SELAM VE DUA İLE.....HAYIRLI AKŞAMLAR,,,

tuana_39

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun. Kalbimizin Allah aşkıyla atmasını, yanmasını dilerim. Selametle...

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardesım emegıne yuregıne saglık selam ve dua ıle

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg
keşke Ebu Bekir hazrelerinin iman ve itikatının yüzde biri bende de olsa... allah onlardan da bu paylaşımı sunan kardeşimden de ve sizlerden de razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt