Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

çiçekle suyun hikayesi..... (1 Kullanıcı)

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Çiçekle Suyun Hikayesi…

Günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar.

İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri, tabii zaman lazımdır birbirlerini tanımak için.

Gel zaman, gül zaman çiçek o kadar mutlu olur ki, mutluluktan içi içine sığmaz artık ve anlar ki, suya aşık olmuştur.

İlk kez aşık olan çiçek, etrafa kokular saçar, “Sırf senin hatırın için ey su” diye…

Öyle zaman gelir ki, artık su da içinde çiçeğe karşı bir şeyler hissetmeye başlamıştır. Zanneder ki, çiçeğe aşıktır ama su da ilk defa aşık oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalar ve çiçek “Su beni seviyor mu?”diye düşünmeye başlar.

Çünkü su, pek ilgilenmez çiçekle. Halbuki çiçek, alışkın değildir böyle bir sevgiye ve dayanamaz.

Çiçek, suya “Seni seviyorum” der. Su, “Ben de seni seviyorum” der. Aradan zaman geçer ve çiçek yine “Seni seviyorum” der. Su, yine “Ben de” der.

Çiçek, sabırlıdır. Bekler, bekler, bekler…

Artık öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz etrafa ve son kez suya “Seni seviyorum” der.

Su da ona “Söyledim ya ben de seni seviyorum” devre gün gelir çiçek yataklara düşer. Hastalanmıştır çiçek artık. Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin.

Yataklardadır artık çiçek. Su da başında bekler çiçeğin, yardımcı olmak için sevdiğine…

Bellidir ki artık çiçek ölecektir ve son kez zorlukla başını döndürerek çiçek, suya der ki; “Seni ben, gerçekten seviyorum” Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor çağırır nedir sorun diye. Doktor gelir ve muayene eder çiçeği. Sonra şöyle der doktor. “Hastanın durumu ümitsiz artık elimizden bir şey gelmez”

Su, merak eder, sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar doktora. Doktor, şöyle bir bakar suya ve der ki: “Çiçeğin bir hastalığı yok dostum. Bu çiçek sadece susuz kalmış, ölümü onun için” der.

Ve anlamıştır artık su, sevgiliye sadece “Seni seviyorum” demek yetmemektedir.

inş. arkadaşlar kendimize bu aşktan pay çıkarmışızdır. selametle dua.............ile...........es selamun aleyküm

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: çiçekle suyun hikayesi.....

A. S.
ALLAH RAZI OLSUN BU HİKAYE ÇOK GÜZELYA.SEVİYİM DERKEN İNSAN KENDİNİ ÖLDÜRÜYOR FARKINDA DEGİL...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

YANİ SADECE NİYET YETMEZ AMELLERLE NİYETİ GÖSTERMEZSEK İMANIMIZ ÖLÜR GİDER.NASIL AMA YORUM?

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
YANİ SADECE NİYET YETMEZ AMELLERLE NİYETİ GÖSTERMEZSEK İMANIMIZ ÖLÜR GİDER.NASIL AMA YORUM?
SÜPERSİN HA.VALLA OLAY BUDUR İŞTE HELAL OLSUN.

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar süpersiniz ne diyem sizi selametle es selamun aleyküm

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

FATMA_ERGUN yazdı:
Avukat yazdı:
SÜPERSİN HA.VALLA OLAY BUDUR İŞTE HELAL OLSUN.

SAĞOL CANIM KARDEŞİM,İLHAM ALDIM SENİN YORUMUNDAN.BU ARADA MAKLUBE İŞİ NOLDU?:D

by_cansuyu

Kayıtlı Kullanıcı

kme allahı seviyomusun desek
-seviyorum der
peygamberi sorsak
-seviyorum der
haram ı-helali sorsak
ne yapıp yapmayacağını bilir
ama
iş bugün allah için ne yaptın desek kimsenin söyleyecek bir şeyi yoktur

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Mehmet yazdı:
A.S
BİZ Mİ SÜPERİZ.NE DEMİŞLER ÜZÜM ÜZME BAKA BAKA KARARIR
AZ CESARET İÇİMİZDEKİLERİ ZAMANINDA SÖYLESEK BELKİDE HİÇ KİMSE ÇİÇEK GİBİ ÖLMEYECEK...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

by_cansuyu yazdı:
kme allahı seviyomusun desek
-seviyorum der
peygamberi sorsak
-seviyorum der
haram ı-helali sorsak
ne yapıp yapmayacağını bilir
ama
iş bugün allah için ne yaptın desek kimsenin söyleyecek bir şeyi yoktur
VARDIRYA GÜZEL KARDEŞİM.KALBİNDE ZERRE KADAR İMANI OLANIN CENNETLE MÜJDELENECEGİ SÖZÜNÜ UNUTMAYALIM.ASLINDA KARAMSAR OLMAMAK LAZIM.İNŞ BİZLER GÜNDE BEŞ DEFA ALLAHIN HUZURUNA GİDİYORUZ YETMEZ Mİ.GÜN İÇİNDE YAPILAN BİNLERCE DUALAR OKUNAN KURANI KERİMLER,YAPILAN İYİLİKLER......

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

FATMA_ERGUN yazdı:
Mehmet yazdı:
A.S
AZ CESARET İÇİMİZDEKİLERİ ZAMANINDA SÖYLESEK BELKİDE HİÇ KİMSE ÇİÇEK GİBİ ÖLMEYECEK...

EVET NE DEMİŞ PEYGAMBERİMİZ (ASM) BİR MÜMİN DİĞER BİR MÜMİNİ SEVDİĞİNDE BUNU KENDİSİNE SÖYLESİN.EY SİTE SAKİNLERİ HEPİNİZİ ALLAH ADINA SEVİYORUM.

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

rabbimin güzel kullarısınız inş.
selametle güzel insanlar

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
Mehmet yazdı:
A.S

EVET NE DEMİŞ PEYGAMBERİMİZ (ASM) BİR MÜMİN DİĞER BİR MÜMİNİ SEVDİĞİNDE BUNU KENDİSİNE SÖYLESİN.EY SİTE SAKİNLERİ HEPİNİZİ ALLAH ADINA SEVİYORUM.
EVET YA BEN İNSANIN İÇİNDEKİLERİ NERDEN BİLEYİM.SENİ SEVİYORUM DEMEK ÇOKMU ZOR AHA BEN SÖYLİM..
SEVİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM

(ARTIK KILAVYEDE EN HIZLI YAZDIGIM SÖZ SENİ SEVİYORUM.BEKIN İYİ YÖNLERİDE VARMIŞ.İNSANIN KILAVYESİ HIZLANIYOR....)

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

BUDA BENDEN OLSUN.ÇOK GÜZEL BİR HİKAYEDİR.YİNE ÇİÇEKLE İLGİLİ...

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

DELİK KOVA.....

Bir zamanlar efendisinin evine her gün nehirden su taşıyan bir köle vardı. Köle boynunda taşıdığı bir sopanın iki ucuna birer kova asar, bu kovaları nehirden aldığı su ile doldurur ve eve getirirdi.
Ancak kovalardan birisi birkaç yerinden delinmiş eski bir kovaydı. Dolayısıyla, nehirde ağzına kadar doldurulan suyun ancak yarısını tutabilirdi eve kadar. Diğeri ise yep yeni ve sağlam bir kovaydı. Suyu hiç sızdırmadan taşırdı. Tam iki yıl bu böylece devam etti. Sucu köle nehirde iki tam kova dolduruyor, efendisinin evine geldiğinde ise geriye sadece bir buçuk kova su kalıyordu.
Deliksiz kova bu başarısıyla gurur duyuyor ve ?Ben işimi tam görüyorum? diyerek böbürleniyordu. Zavallı delik kova kusurundan dolayı utanıyor ve kendisinden beklenenin sadece yarısını yapabildiği için hep üzülüyordu. İki yıl boyunca deliğinden su sızdırmayı içine sindiremediği için, bir gün dile gelip nehir kenarında sucuya şöyle dedi:
-Ey sucu insan! Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum.
-Niye ki? diye sordu sucu.
-Neden utanıyorsun?
-İki yıl boyunca, yan tarafımdaki çatlaklar yüzünden sular akıp gitti ve yükümün sadece yarısını efendinin evine götürebildim. Benim kusurum nedeniyle sen de gayretlerinin karşılığını tam alamıyorsun.

Sucu eski delik kovaya acıdı ve şefkatli bir sesle şöyle dedi:
-Efendinin evine dönerken, yol kenarındaki çiçeklere bir dikkat et istersen.
Gerçekten de, tepeye çıkarken, delik kova yol kenarındaki enfes yaban çiçeklerini gördü ve bu onu birazcık neşelendirdi. Ama yolun sonunda yine kederlendi, çünkü yükünün yarısını yine çatlaklardan akıtmıştı. Bu başarısızlığından ötürü sucudan yine özür diledi. Sucu kovaya şöyle dedi:
-Yolun sadece senin tarafında çiçekler açtığını, diğer tarafında hiç çiçek olmadığını farketmedin mi? Bu neden böyle biliyor musun? Ben senin delik olduğunu baştan beri biliyordum ve bundan faydalanmak istedim. Senin tarafındaki yol kenarına çiçek tohumları ektim. Ve her gün dereden dönerken onları sen suladın. İki yıl boyunca bu güzel çiçeklerle efendimin masasını süsleyebildiysem, bu senin sayende oldu. Senin sayende, efendimin odası böylesine güzelleşti..

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.Allah razı olsun bizde bu siteyi ve sizleri çooooooook seviyoruz.rabbime şükrediyorum bu siteyi bana bulmayı nasip ettiği için.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN BU HİKAYEDE ÇOK GÜZEL SAGOLUN...

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim sizden razı olsun arkadaşlar paylaşımınız için

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt