Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cennetten Satın Alınan Bahçe (1 Kullanıcı)

konak

Kayıtlı Kullanıcı
Kalp gözü açık bir insandı. Şam’da oturuyordu. Bir ara şehirde büyük bir kıtlık çıkmıştı. Halkın büyük bir kısmı bu krizden etkilenerek bahçelerini ve arazilerini ucuz fiyata satmış, başka yerlere göç etmişlerdi.
Hanımı, bu fırsatı değerlendirmek arzusundaydı. Boynundaki çok değerli gerdanlığını vererek, kocasından bir bahçe satın almasını istedi.
Kalp gözü açık zat, gerdanlığı sattı. Aldığı parayla bahçe satın almayıp, onu krizden çok zarar gören fakirlere sadaka olarak dağıttı.
Eve dönünce hanımına:
– Gerdanlığı sattım. Onunla Şam’da güzel bir bahçe satın alacaktım. Ama baktım ki, insanlar zor durumda. Kıtlık sebebiyle, muhtaçların sayısı bir hayli fazla.
Bunun üzerine, Şam’da bahçe satın almaktan vazgeçip cennette bir bahçe satın almayı düşündüm. Ve gerdanlığın parasını fakir halka sadaka olarak dağıttım. Gerçi Şam’da bir bahçe satın alamadım ama, İnşaallah cennetten bir bahçe satın almışımdır.
Hanımı, beyinin bu açıklamasını büyük bir memnunlukla karşıladı. “Çok iyi yapmışsın” dedi.

Ey Yüce Rabbim! Bizlere böyle bir iman ve eşlerimize de böyle bir teslimiyet nasip eyle. Âmin! Âmin! Âmin!

konak

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hepimize cennetten bahçelere sahip olmayı nasip etsin İnşallah...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm..Rabbim razı olsun. paylaşımınız güzeldi gerçekten. Bizlere Ebu Talha'nın (r.a) Medine'deki evini ve hurmalığını eşi Rumeysa (r.a) dan habersiz tasadduk edip, eşinin öğrendiğinde bu olaydan memnuniyet duymasını hatırlattı bu paylaşım.Rabbim c.c sevabınıza yazsın inşaAllah. selam ve dua ile..

konak

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm..Rabbim razı olsun. paylaşımınız güzeldi gerçekten. Bizlere Ebu Talha'nın (r.a) Medine'deki evini ve hurmalığını eşi Rumeysa (r.a) dan habersiz tasadduk edip, eşinin öğrendiğinde bu olaydan memnuniyet duymasını hatırlattı bu paylaşım.Rabbim c.c sevabınıza yazsın inşaAllah. selam ve dua ile..

Rabbim sizden de razı olsun kardeşim. Her zaman katkılarınızı beklerim Selam ve dua ile...

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
Muazzam bir paylasimdi,emegine saglik.Allah a emanet ol.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman razı olsun kardeşim...Amin inşaallah....selam ve dua ile...

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
Siz Olsaniz Verirmiydiniz??
Yani Benim Eşim Olsa Tahmin Ediyorum Vermezdi..
Nerde O Eşler,o Maneviyatlar

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
AMIN AMIN AMIN . Hep beraber insaAllah kardesim :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt