Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cennetin Vasfi (1 Kullanıcı)

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
sekiz Cennet Vardir:
1- Dari Celal:beyaz Nurdandir
2- Dari Karar:kirmizi Yakuttandir
3- Dari Selam:yeşil Zeberceddandir.
4- Cennetül Huld:mercandandir
5- Cennetül Me'va:gümüştendir
6- Cenneti Adn:altindandir
7- Cenneti Firdevs:hem Altindan Hem Gümüştendir
8- Cenneti Naim:kirmizi Yakuttandir.

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
EMEĞİNİZE SAĞLIK
HAYIRLI SABAHALR
DUALARINIZDA YER ALMAK DUASI İLE

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Cennete giren mü'minler orda ebedi olarak kalırlar.hiç çıkmazlar.onda olan huriler hayızdan,nifastan beridirler.ne türlü yemek ve şarap isterlerse önlerine hazır olarak gelir.pişirme derdi yok yemek yandı derdi yoktur.başlarının üzerinde kuşlar uçuşur,mü'minler köşklerinde otururken bunları görürler 'eğer sen dünyada iken bana bu kadar yakın olsaydın ben seni kebap yapardım
'deyip kalbinden geçirse bile önüne nurdan bir tabak içerisinde henüz daha yeni pişmiş bir şekilde gelir.yemeği yerken kemikleri bir tarafa yığar kalbinden keşke bunlar yine kuş olsa dese o kemikler yine kuş olur,uçar gider.

Cenetin toprağı misktendir.Binasının bir kerpiçi gümüşten,bir kerpiçi altındandır. cennetin her ehline yüz er kuvveti verilir.cennette en arkada kalan kişiye bile yetmiş huri iki de dünya hatunu verilse gerek. daima bakire kalırlar.

ve cennette dört ırmak akar.başı birdir.lakin hepsinin tadı birbirinden farklıdır.biri saf sudan,birisi halis sütten,birisi cennet şarabından ve biri de saf baldandır.

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
vede cennette yüksek köşkler vardır:mü'minler ona biner,nereye isterse oraya götürür.
VE DE KISMET OLURSA İNŞALLAH CEMALULLAHI GÖRMEK VARDIR.AMİN....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt