Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cennete ilk girecek kadin (2 Kullanıcı)

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Hazreti Fatıma çok merak etmişti:

-Benden de mi evvel girecek babacığım? diye sordu.
Hazreti Peygamberimiz:

-Senden de evvel girecek. İstersen git de bir tanış. O zaman sen de neden önce onun gireceğini öğrenirsin, buyurdular.
Hazreti Fatıma'nın o kadın hakkındaki merakı iyice artmıştı. Bir gün kadının evini sora sora buldu, kapısını çaldı. İçerden ihtiyar bir kadın sesi duyuldu:

-Kim o?
Hazreti Fatıma, kendisini tanıtıp görüşmek istediğini söylediğinde kadın:

-Canım sana feda ey Allah Resulünün kızı sizinle çok görüşmek arzu ederdim. Fakat dışarı çıkmadığım için ziyaretinize gelemedim. Kocamdan izin almadan size kapıyı açamayacağım. Sizden çok özür dilerim. Yarın gelirseniz içeri girmeniz için izin alır kapıyı açarım, görüşürüz, dedi.

Hazreti Fatıma geri gitti, kadın da meseleyi anlatıp kocasından izin aldı. İkinci gün kadınla görüşeceğine emin olarak gelen Hazreti Fatıma yanına Hazreti

Hasan'ı da alarak geldi. Kadının kapısını çalarak geldiğini bildirdi. Fakat kadın Hazreti Fatıma'nın yanınada bir çocuk bulunduğunun farkına varmıştı. Hazreti Fatıma'ya:

-Yanınızda bir de çocuk var. Ben yalnız sizin için izin almıştım. İçeri siz girebilirsiniz, fakat çocuk dışarıda kalır. İsterseniz yarın gelin onun için de izin alayım, beraber içeri girersiniz, dedi.

Hazreti Fatıma ikinci defa içeri giremeden geri döndü. üçüncü gün yanına Hazreti Hüseyin'i de alarak gitmişti. Kapıda yine aynı durumla karşılaşarak

Hüseyin'i içeri alamayınca geri dönmek zorunda kaldı. dördüncü gün hep birden gittiklerinde kadın kocasından hepsi için izin almıştı. İçeri girdiler. Hazreti

Fatıma bir de baktı ki, içerden kendisini karşılayan dışarda sesinden tanıdığı kadın değil. Genç ve güzel bir kadın... Hayretle sordu:

-Sizinle dışardan konuşurken sesiniz başka idi, şimdi başka, bu nasıl oluyor? dedi.

Kadın:

-Sizinle konuşurken sesim dışarı çıkmakta idi. Ben de sesimi yabancı erkek duyar da günaha girerim diye ağzıma taş parçası alarak konuşuyordum. Şimdi ise o taşı çıkardım, dedi.

Hazreti Fatıma'nın gözleri yaşarmıştı. Babasının neden cennete evvela bu kadının gireceğini söylediğini anladı.

Kadın Hazreti Fatıma (r.a.)'ya:

-Ey Allah Resulünün kızı! Acaba ben kocama karşı vazifemi ifa etmiş oluyormuyum? Allah beni kocama itaatsizlikten dolayı hesaba çeker diye korkuyorum, dedi.

Hazreti Fatıma babasının müjdesini bildirdi:

-Hayır! Sen bilakis babamın cennete ilk girecek kadın diye müjdelediği birisin. Hiçbir kadın sizin yaptığınızın onda birini bile yapamaz, dedi.
Ve cennete ilk girecek olan kadınla bir hayli sohbet ettikten sonra müsade isteyerek oradan ayrıldı.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, Rabbim razı olsun, çok hayırlı bir paylaşım greçekten..
bu zamanda bu şekilde davranan kaç kişi var çok merak ediyorum, ne güzel bir davranış aslında, keşke biz de bu kadar dikkat edebilsek kendimize, Rabbim yine de bize yardımcı olsun, bizleri affeylesin inşaallah, amin..
selam ve dua ile... :a03:

nigem

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok güzel bir hikaye.Teşekkür ederiz paylaştığın için.Allah hepimize böyle huylar asip eylesin.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm . çok güzel bir hikaye.emeğinize sağlık .ALLAH'a emanet olun.

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, Rabbim razı olsun, çok hayırlı bir paylaşım Rabbim yine de bize yardımcı olsun, bizleri affeylesin inşaallah
selam ve dua ile kardeşim

papatyalı

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar gercekten cok etkılendım bır bıze bakıyorum bırde o kadına na kadar anlamlı geldi bizimle paylaştığın için cok teşurler allaha emenet olun

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok etlileyici bişeydi paylaşımın içi ALLAH razı olsun kardeşim.hayırlı akşamlar

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim cok anlamli bir yazi biz eşlerimize bu kadar danişmayiz danişamiyoruz yani kapiyi acmak için bile.... Gerçekten cok güzel bir örnek ben herşeyimi danişir söylerim ama bu kadarini yapamiyoruz işte allah affetsin bizleri selam ve dua ile ....

eylül as

Kayıtlı Kullanıcı
nerde şu zamanda bu hassasiyet kocasını takan bile yok bazen :)

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
Yüceler yücesi rabbim cennetine girip cemalini görenlerden eylesin....

ensar_09

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ben okudum cok gusel bu allah razi olsun tşkler

ensar_09

Kayıtlı Kullanıcı
eylul takmayan kemdı kaybeder bir asırlık bir nasihat da diyor kı yöneticisini takmayan işini eşini takmayan evini kaybeder..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, Rabbim razı olsun, çok hayırlı bir paylaşım greçekten..
bu zamanda bu şekilde davranan kaç kişi var çok merak ediyorum, ne güzel bir davranış aslında, keşke biz de bu kadar dikkat edebilsek kendimize, Rabbim yine de bize yardımcı olsun, bizleri affeylesin inşaallah, amin..
selam ve dua ile... :a03:

vealeykümselam..AMIN INSALLAH. Allah razi olsun.selam ve dua ile.

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, Rabbim razı olsun, çok hayırlı bir paylaşım Rabbim yine de bize yardımcı olsun, bizleri affeylesin inşaallah
selam ve dua ile kardeşim

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar gercekten cok etkılendım bır bıze bakıyorum bırde o kadına na kadar anlamlı geldi bizimle paylaştığın için cok teşurler allaha emenet olun

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim cok anlamli bir yazi biz eşlerimize bu kadar danişmayiz danişamiyoruz yani kapiyi acmak için bile.... Gerçekten cok güzel bir örnek ben herşeyimi danişir söylerim ama bu kadarini yapamiyoruz işte allah affetsin bizleri selam ve dua ile ....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt