Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cennete götüren 7 yol (1 Kullanıcı)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
1.cenazeye ittiba etmek.

2.hasta ziyareti

3.mazluma yardım ( zulum olan yerde zulum kaldırılamıyorsa mazluma yardım etmek.)

4.davete icabet etmek.ama ölçüler İslami olursa.

Davet edilen bir yer hakkinda söylenmiştir. S.A.S Efendimiz kızı ve Hz. Ali efendimizin evine davet edilir ama evde resimler vardir S.A.S Efendimiz eve girmez.Hz. Ali efendimiz koşarak yetişir ve nedenini sorar. Resim olan bir yere bizim girmemiz gerekmez.cevabını alır.

5.selam almak..

6.karşimizdaki aksırmışsa onun Elhamdülillah demesi üzerine YERHAMÜKALLAH dememiz gerekir.Aksıran kişi daha Elhamdülillah demeden
Elhamdülillahi ala külli ha denilirse baş ağrisi diş ağrisi çekmeyeceğimize müjdeler veriyor hadisler.

7.bir müslüman yemin ediyorsa onun yemini gerçekleşsin diye yardim etmemiz lazım.

tayfun_islam

Kayıtlı Kullanıcı
Verdiğin bu güzel bilgiler için ALLAH C.C senden razı olsun kardeşim. ALLAH C.C a emanet ol.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim...

Eline emeğin sağlık güzel ve faideli bir paylaşım MEVLA istifade etmeyi nasip eylesin

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm .. Allah c.c. razı olsun .. emeğinize sağlık .Rabbim İstifade etmeyi nasip etsin .. Cümlemize ..

selam ve dua ile..

TANRI kulu

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm bu konuya değindidiğin iyi olmuş bu günlerde böyle şeylere dikkat pek edilmiyor. ALLAH'a emanet ol

TANRI kulu

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm bu konuya değindiğin iyi olmuş abi bugünlerde bu konulara pek kimse özen göstermiyor. ALLAHA'a emanet ol

BaFrALı AhMeT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ahmetcy.tr.gg
Selamun aleyküm

Selamun aleyküm

ALLAH senden razı olsun.Emeğinize sağlık.İnş.Cennet bizlerede nasip olur.Selam ve dua ile...

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
.....

.....

1.cenazeye ittiba etmek.

2.hasta ziyareti

3.mazluma yardım ( zulum olan yerde zulum kaldırılamıyorsa mazluma yardım etmek.)

4.davete icabet etmek.ama ölçüler İslami olursa.

Davet edilen bir yer hakkinda söylenmiştir. S.A.S Efendimiz kızı ve Hz. Ali efendimizin evine davet edilir ama evde resimler vardir S.A.S Efendimiz eve girmez.Hz. Ali efendimiz koşarak yetişir ve nedenini sorar. Resim olan bir yere bizim girmemiz gerekmez.cevabını alır.

5.selam almak..

6.karşimizdaki aksırmışsa onun Elhamdülillah demesi üzerine YERHAMÜKALLAH dememiz gerekir.Aksıran kişi daha Elhamdülillah demeden Elhamdülillahi ala külli ha denilirse baş ağrisi diş ağrisi çekmeyeceğimize müjdeler veriyor hadisler.

7.bir müslüman yemin ediyorsa onun yemini gerçekleşsin diye yardim etmemiz lazım.

S.A. Hayırlı günler, vermiş olduğunuz bilgiler için sağolun.
Allah'a emanet olun...

sankoz

Kayıtlı Kullanıcı
1.cenazeye ittiba etmek.

2.hasta ziyareti

4.davete icabet etmek.ama ölçüler islami olursa.

Davet edilen bir yer hakkinda söylenmiştir. S.a.s efendimiz kızı ve hz. Ali efendimizin evine davet edilir ama evde resimler vardir s.a.s efendimiz eve girmez.hz. Ali efendimiz koşarak yetişir ve nedenini sorar. Resim olan bir yere bizim girmemiz gerekmez.cevabını alır.

5.selam almak..

6.karşimizdaki aksırmışsa onun elhamdülillah demesi üzerine yerhamükallah dememiz gerekir.aksıran kişi daha elhamdülillah demeden
elhamdülillahi ala külli ha denilirse baş ağrisi diş ağrisi çekmeyeceğimize müjdeler veriyor hadisler.

(((((((((((((( a.s dinimiz bizlere ne kadar kolayliklar sunmuş bizler hala körü körüne yaşiyoruz .işte beni kahredende bu dur ))))))) ama bizler kendi bilmemizden ziyade büyüklerimizin bildikleriyle gidiyoruz değilmi <<neyseki eskiki cahili durum fazla kalmadi kulaktan duyma sözlerle kalmayip fazla merakli olmamiz nedeniyle daha doğru daha iyi iletişim kurabileceğimiz kaynaklar çikti . :ama tabiki bunuda doğru bir şekilde kullanmak yada kullanmamakta var
allahim bizleri doğru yoldan şaşairtmasin (((((((( aminnnnnnnnnnn))))))

volkaneren78

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm .. Allah c.c. razı olsun .. emeğinize sağlık .Rabbim İstifade etmeyi nasip etsin .. Cümlemize ..

selam ve dua ile..

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

Allah c.c. razı olsun kardeşim

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
Allah razı olsun. dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt