Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cenazeme bekliyorum....... (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Biliyorum, hiç beklemiyordun bu daveti. Birden geliverdi değil mi? Ansızın vurdu şakağına; saçaktan düşen buzdan kılıçlar gibi. Şaşırdın. Huzurunun göbeğine irice bir taş savruldu; halka halka titremede gönlünün düştüğü göl şimdi. Neşesi kaçtı vaktin; sevinçlerini pervane ettiğin mumlar titredi, bitti. Akrep ve yelkovanın ayakları dolandı; beklediğin “az sonra”lar havada asılı kaldı. Hüznün ölü kelebekleri kıpırdadı, sızılandı. Aşinâlığın tadı bozuldu; acının ketum, kekre sütunları devrildi göğsüne. Başını yasladığın uzun saatler, uzanıp uyuduğun bitmez günler vaadlerini yerine getiremeyeceklerini söylediler; yüzleri yerde, mahçup. Oyala(n)dığın ağaç gölgeleri çekildi üzerinden. Avunduğun/avuttuğun haz perdeleri parelendi. Gözlerini ıslatamadan giden yağmurlar elindeki şemsiyeyi uçurdu. Konforunu bozmamak için parmak uçlarına basa basa odana giren, kalbini kanatmadan usulca gidiveren uzak acılar yakana dolandı şimdi.
“Daha dün konuşmuştuk ama...” diyorsun. “Ama nasıl olur!”lar çekip çekiştiriyor iki yakanı. “Hiç beklenmedik bir ölüm!” “Vakitsiz” “Erken!” “Sürpriz!”

İşine ara vereceksin bugün... Kocaman bir pürüz olup çıkıverdim karşına. Hızını kestim hayatının. Üzerine saldım kaygılarını. Köşe bucak kaçtığın korkulara sobelettim seni. Ölümle arana koyduğun duvarı yıktım. “Ölüm bize de yaklaşırmış/yakışırmış” dedin. “Ölmesi kanıksanmış, ölünesi bir yaştayız artık.” “Rahmetli...” sıfatını ismimin üzerine yumuşak bir şal gibi atıvereceksin.

İki yakasında da eksiğim İstanbul’un. Vapurların hiçbiri beklemiyor beni iskelede. Ben öldüm diye şeritleri eksilmedi otoyolların.

Hayret! Ben öldüm bu defa... Şimdiye kadar hep başkalarıydı ölen. Gitsen de bir gitmesen de bir, bir cenaze olacak cami avlularından birinde...

Seni bilmem ama ben bu cenazeye mutlaka gitmeliyim. Ayıp olur, çok ayıp... Davetlilerin yüzüne bakamam sonra. Dediği gibi şairin, bir musallâlık saltanatım bu benim. Başroldeyim.

Toprağa konulacak adam rolü benim. Ardından ağlanılacak adamı ben oynayacağım. Hiç itirazsız karanlığa uzanmak bana düştü bu defa. Üzerine toprak atılan adamı... Unutulmuşluklar altında yüzü erimeye bırakılan adamı... Hüzünlerin münasebetsiz müsebbibi olacak adamı... Ayakkabısı kendisini beklerken bağları çözülecek adamı.... Elbiseleri evden çıkarılacak adamı... Ben oynayacağım.

Yatağı soğuk kalacak adamı... Akşam eve dönmeyecek adamı... Kapıyı çalması beklenmeyecek adamı... Sofrada yeri olmayacak adamı... Adı telefon rehberinden silinecek adamı... Şehrin dudaklarından yarım ağız çıkmış bir hece gibi önemsizleşecek adamı.... Ben oynayacağım. Sevinçlerin ortasına en fazla bir hıçkırık gibi sokulsa bile hatıraların eşiğinden yüz geri edilecek adamı... Resmine bakıp bakıp da ağlanacak (yoksa ağlanılmayacak mı?) adamı... “Adı neydi... Hani..!” diye yokluğu kanıksanacak adamı... Soluk bir resimde mahzun bir tebessümün ardında aşklarını saklayan, susturan adamı... Ben oynuyorum bugün... Sahnedeyim.

Beklerim.

En öndeki olmalısın ayakta duranların. En dik duranı.

İşte davetiyen:

Canını çok seven, her günün sabahında burada sonsuzca yaşayacağına yeniden kanan, her lezzetin tükenişinde ölümün yanına uğradığını unutan, her hazzın zirvesinde yakasındaki ölümlü etiketini isteyerek düşüren, her yaz sıcağında içi dünyaya iyiden iyiye ısınan, doğduğu yılın rakamının büyüklüğünün kendisini kabirden uzak tuttuğunu sanarak avunan, kalbinin her atışında ölümlerden döndüğünün farkında olmayan, damarlarının bir köşesinde ansızın geliverecek pıhtılardan yapılmış veda haberleri saklayan, ayrılıkların çatlaklarından giren hüzünleri ölümün nefesi gibi yudumlayan, sevenlerinin gözlerinin ışığına sığınarak ısınan, unutulmayı, yok sayılmayı en ürkütücü uçurum bilen, güzelliğini aynaların kırıklarında arayan, toprağa girmeye üşenen, uzun süredir aramızda yaşayan dostumuz, arkadaşımız, sırdaşımız, kardeşimiz, babamız, evladımız, şimdilik unutmayacağımızı umduğumuz, bir süre unutmaktan utanacağımız, sonra unutacağımız, en sonunda unuttuğumuzu da unutacağımız

senai demirci

doğduğu gün yakalandığı fanilik hastalığından, uzun süredir yatalak olmasına yol açan “her nefis ölümü tadacaktır!” yarasından, ömür boyu sancısını çektiği amansız yaşama rahatsızlığından kurtulup aramızdan ayrıl[maya ayarlan]mıştır.

Cenazesi -umulur ki- en uzak zamanda, sızılarının köşe başlarında kılınan cenaze namazını takiben kaldırılacak, gözünden (belki gönlünden) uzak bir yerde unutuluş toprağına gömülecektir.
=alıntıdır=

ebrar55

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşımdı kardeşim.. Allah razı olsun. Rabbim ölümü güzel olanlardan eylesin bizleri.. Hepimiz bu yolun yolcusuyuz... Ne mutlu bu yolculuğa azığını alıp gidebilene... Rabbim bizi Rahmetiyle kabzetsin.. Dua ile kal.. Fiemenilleh

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşımdı kardeşim.. Allah razı olsun. Rabbim ölümü güzel olanlardan eylesin bizleri.. Hepimiz bu yolun yolcusuyuz... Ne mutlu bu yolculuğa azığını alıp gidebilene... Rabbim bizi Rahmetiyle kabzetsin.. Dua ile kal.. Fiemenilleh
selamun aleyküm amin inşaallah hayırlı akşamlar

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim Razi Olsun Tubacim...

çok Güzel Anlamli Bir Paylaşim..

Rabbim Güzel ölümler Versin Cümlemize Inşallah...

A.e.ol.dua Ile..

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI TUBACIĞIM ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM AEO

:T

imported_ebru_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun. Paylaşım için teşekkürler. Allah (cc) yardımcımız olsun.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah razı olsun Kardeşim çok güzel faydalı bir paylaşım olmuş :( Gün gelecek Başrolde bizlerde oynayacağız Allah yardımcımız olsun selametle kal ...

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
Başroldeyim.

Toprağa konulacak adam rolü benim. Ardından ağlanılacak adamı ben oynayacağım.
Hiç itirazsız karanlığa uzanmak bana düştü bu defa.
Üzerine toprak atılan adamı...
Unutulmuşluklar altında yüzü erimeye bırakılan adamı...
Hüzünlerin münasebetsiz müsebbibi olacak adamı...
Ayakkabısı kendisini beklerken bağları çözülecek adamı....
Elbiseleri evden çıkarılacak adamı...
Ben oynayacağım.

Yatağı soğuk kalacak adamı...
Akşam eve dönmeyecek adamı...
Kapıyı çalması beklenmeyecek adamı...
Sofrada yeri olmayacak adamı...
Adı telefon rehberinden silinecek adamı...
Şehrin dudaklarından yarım ağız çıkmış bir hece gibi önemsizleşecek adamı....
Ben oynayacağım.

Sevinçlerin ortasına en fazla bir hıçkırık gibi sokulsa bile hatıraların eşiğinden yüz geri edilecek adamı...
Resmine bakıp bakıp da ağlanacak (yoksa ağlanılmayacak mı?) adamı...
“Adı neydi... Hani..!” diye yokluğu kanıksanacak adamı...
Soluk bir resimde mahzun bir tebessümün ardında aşklarını saklayan, susturan adamı...
Ben oynuyorum bugün...

Sahnedeyim.

Sümeyye DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Gün Gelecek Başrolde Biz Oynayacağız...

Gün Gelecek Başrolde Biz Oynayacağız...

Evet kardeşim doğru söylemişsin..birgün biz oynayacağız o hiç kabullenil[e]meyen rolü... Tuba kardeşim senden de Allah razı olsun.Hepimizin şakağını önemli bi gerçekle vurdun..sarhoş ettin.saolasın kardeşim benim.... :G

Sümeyye DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Koskun kardeş sana bişey sorsam.. bana cevap verme zahmetinde bulunur musun acaba?
resim nasıl koyuluyor ?

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Ölüm!!!!!!!
Paylaşım için ALLAH razı olsun. Tubagüner yine çok değerli yazılarından bir tanesini sundun bizlere. İnsan hiç ölümü düşünmek istemez. Çünkü hazırlık yapmamıştır. hazırlık yapmayı bile düşünmemiştir. Ama bu yola ne zaman çıkılacağı belli değildir.

O zaman bize düşen Şu an dan itibaren hazırlıklarımızı hızlandırmalıyız. Nitekim zaman belli değil!!!!!!

Selametle kalın...ALLAHIM cümlemizi esas yaşama hazırlıklı gidenlerden eylesin...ALLAHa emanet olunuz...Hayırlı akşamlar...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah razı olsun Kardeşim çok güzel faydalı bir paylaşım olmuş :( Gün gelecek Başrolde bizlerde oynayacağız Allah yardımcımız olsun selametle kal ...
ve aleyküm selam Rabbimiz razı olsun kardeşim okumuş olduğunuz için hepimiz rollerimizi başarıyla oynarız inşaallah ve ölüm bizler için mutluluk sebebi olsun dostun dosta kavuşması olsun amin hayırlı akşamlar

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Başroldeyim.

Toprağa konulacak adam rolü benim. Ardından ağlanılacak adamı ben oynayacağım.
Hiç itirazsız karanlığa uzanmak bana düştü bu defa.
Üzerine toprak atılan adamı...
Unutulmuşluklar altında yüzü erimeye bırakılan adamı...
Hüzünlerin münasebetsiz müsebbibi olacak adamı...
Ayakkabısı kendisini beklerken bağları çözülecek adamı....
Elbiseleri evden çıkarılacak adamı...
Ben oynayacağım.

Yatağı soğuk kalacak adamı...
Akşam eve dönmeyecek adamı...
Kapıyı çalması beklenmeyecek adamı...
Sofrada yeri olmayacak adamı...
Adı telefon rehberinden silinecek adamı...
Şehrin dudaklarından yarım ağız çıkmış bir hece gibi önemsizleşecek adamı....
Ben oynayacağım.

Sevinçlerin ortasına en fazla bir hıçkırık gibi sokulsa bile hatıraların eşiğinden yüz geri edilecek adamı...
Resmine bakıp bakıp da ağlanacak (yoksa ağlanılmayacak mı?) adamı...
“Adı neydi... Hani..!” diye yokluğu kanıksanacak adamı...
Soluk bir resimde mahzun bir tebessümün ardında aşklarını saklayan, susturan adamı...
Ben oynuyorum bugün...

Sahnedeyim.
selamun aleyküm ellerinize saglık Rabbimiz razı olsun paylaşımınız için katkınız için selametle kalın inşaallah hayırlı akşamlar

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Evet kardeşim doğru söylemişsin..birgün biz oynayacağız o hiç kabullenil[e]meyen rolü... Tuba kardeşim senden de Allah razı olsun.Hepimizin şakağını önemli bi gerçekle vurdun..sarhoş ettin.saolasın kardeşim benim.... :G
selamun aleyküm kardeşim Rabbimiz razı olsun hayırlı akşamlar :H​

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Ölüm!!!!!!!
Paylaşım için ALLAH razı olsun. Tubagüner yine çok değerli yazılarından bir tanesini sundun bizlere. İnsan hiç ölümü düşünmek istemez. Çünkü hazırlık yapmamıştır. hazırlık yapmayı bile düşünmemiştir. Ama bu yola ne zaman çıkılacağı belli değildir.

O zaman bize düşen Şu an dan itibaren hazırlıklarımızı hızlandırmalıyız. Nitekim zaman belli değil!!!!!!

Selametle kalın...ALLAHIM cümlemizi esas yaşama hazırlıklı gidenlerden eylesin...ALLAHa emanet olunuz...Hayırlı akşamlar...
selamun aleyküm hayırlı akşamlar evet hep başkaları ölür başkalarının başına gelir sanki ama az çok ben bilirim ölümün soğuk yüzünü nasıl bir gerçek olduğunu insana öyle bir ders verir ki o zaman anlarız neden yaratılmışız kim için yaşıyoruz Rabbimiz gönül isterki sevdiklerimizinde acısını yaşatmasın ama ölmek kadar acıdır sevdiğini kaybetmek.... Rabbimize emanet olun hayırlı akşamlar

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
“her nefis ölümü tadacaktır!” yarasından, ömür boyu sancısını çektiği amansız yaşama rahatsızlığından kurtulup aramızdan ayrıl[maya ayarlan]mıştır.

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razı olsun kardeşim emeklerinize sağlık güzel ve ibret alınacak bir konu

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt