Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cemalnur Surgut - Sirra Yolculuk (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
VALLAHİ namazdan abdestten önemlidir Şirke nasıl düşüldüğünü bilmek çünkü kişi namaz kılar hemen arkasından Allah.a şirk koşarda haberi olmaz sonunda cehennemin dibine yuvarlanır..Rahat evinizde vatanınızda bunları öğrenmezseniz Allahu zülcelal'in huzuruna hangi yüzle çıkabileceksiniz acaba? hakkınızı helal edin bunu sizi kötülemek için söylemiyorum bilakis iyiliğiniz için söylüyorum..

1- benim niyetimi hala anlamamışsınız cümlelerimin içinden belli başlısını çekip yorum yapıyorsunuz...
2-ben cemalnur sargut denen bayan hakkında bilgim olmadığını kastettim (sanırım sizdeki sorun bu kimin ne kasteettiğini anlamadan yorum yapıyorsunuz)
3-elhamdülillah ben en kötü anlarımda bile birkez olsun isyan etmedim,şirk koşmadım allaha... iyi kötü bilgi sahibiyim bu konularda.
4-artık açık açık söyleyeyim niyetimin ne olduğunu da konu uzamasın; ben gereksiz tartışmalara girmeyin diye ve karşınızdaki kişinin neredeyse 70 yaşında belki daha büyük birisi olduğunu hitap ederken daha üstürüplu olalım diye yazmıştım.düşüncelerimiz fikirlerimiz aynı olmak durumunda değil ama saygı göstermek zorundayız birbirimize en azından yaşa hürmet... bunu üniversite okuyan ve dini bilgisi sağlam olan bi kardeşimiz olarak benden daha iyi bilirsin...
5-hakkım varsa benden yana helal olsun...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
1- benim niyetimi hala anlamamışsınız cümlelerimin içinden belli başlısını çekip yorum yapıyorsunuz...
2-ben cemalnur sargut denen bayan hakkında bilgim olmadığını kastettim (sanırım sizdeki sorun bu kimin ne kasteettiğini anlamadan yorum yapıyorsunuz)
3-elhamdülillah ben en kötü anlarımda bile birkez olsun isyan etmedim,şirk koşmadım allaha... iyi kötü bilgi sahibiyim bu konularda.
4-artık açık açık söyleyeyim niyetimin ne olduğunu da konu uzamasın; ben gereksiz tartışmalara girmeyin diye ve karşınızdaki kişinin neredeyse 70 yaşında belki daha büyük birisi olduğunu hitap ederken daha üstürüplu olalım diye yazmıştım.düşüncelerimiz fikirlerimiz aynı olmak durumunda değil ama saygı göstermek zorundayız birbirimize en azından yaşa hürmet... bunu üniversite okuyan ve dini bilgisi sağlam olan bi kardeşimiz olarak benden daha iyi bilirsin...
5-hakkım varsa benden yana helal olsun...
Yanlış anlamışım özür dilerim ama biraz üstü kapalı yazınca o şekilde anladım yoksa amacım haşa fitne değildir..Öte yandan karşımdaki kişinin 70 yaşında olmasına bakma eğer Allah.ın dinini yanlış anlatıyorsa orada cemalnur denen münafık kafir Allah.ın diniyle dalga geçecek bu dedemizde gelip iyi hanımefendidir diyecek olacak şey değil..Bir kimseyi bilmiyorsak hakkında konuşmamak en doğrusu değil midir efendim? neyse benim öfkem sadece Allah için kişiye özel değildi aynı tepkiyi son nebi nickli dedemiz değilde başkası verse vallahi tepkimde gram artma azalma olmazdı..

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
konuyu burada kapatın bencede!

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
merakıma yenildim kusura bakmayın! kimmiş bu bayan diye şöyle bir göz attım sitelere.. bir röportajından soyle bir alıntı yaptım:

“Tasavvuf, insanın insanlığını bulma yoludur” diyorsunuz. Biraz açabilir misiniz?

Çünkü tasavvuf dinin güzel ahlakla yaşanmasıdır. İnsanın insan olabilmesi için diri dua ve kemal noktasına erişebilmesi için Ahlak-ı Muhammediye’yi edeple yaşaması lazım. Edep tasavvuf demektir. Yani edepli edepli yaşamak her yaradılış da allahın isimlerini görerek hürmetle muamele etmek hiç bir şey de Allah’tan gayrı bir şey olmadığını yegâne varlığın allah olduğunu idrak etmektir. Bu idrak insanda gelişirse insan kindar olmaz öfkelenmez merhametli olur nefret den uzak olur verdiği sözde durur vakte riayet eder. Bütün bunlar peygamberin ahlakının yaşama şeklidir. Onun içinde mutasavvıf bunları yaşayan insandır.''

böyle cevap veren bir bayan şirk mi koşuyor yani? kusura bakmayın başka yorum yapmayacağım.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yanlış anlamışım özür dilerim ama biraz üstü kapalı yazınca o şekilde anladım yoksa amacım haşa fitne değildir..Öte yandan karşımdaki kişinin 70 yaşında olmasına bakma eğer Allah.ın dinini yanlış anlatıyorsa orada cemalnur denen münafık kafir Allah.ın diniyle dalga geçecek bu dedemizde gelip iyi hanımefendidir diyecek olacak şey değil..Bir kimseyi bilmiyorsak hakkında konuşmamak en doğrusu değil midir efendim? neyse benim öfkem sadece Allah için kişiye özel değildi aynı tepkiyi son nebi nickli dedemiz değilde başkası verse vallahi tepkimde gram artma azalma olmazdı..

Arkadaşım bilerek mi konuşuyorsun , yazların çok kırıcı......Karışmayayım dedim ama sen Cemal Nur Salgut hanımefendiye olmadık suçlar istinat ediyorsun...
Sonuçta o hanımefendi çoğu Alim geçinen den daha ilgili ve bilgili... Ahmet Yesevi ile ilgili ...Mevlana Hz leri ile ilgili ve Şems hz. ile ilgili birikim ve bilgilerini aktarıyor... Şirk ; La İlahe İllallah 'a Muhalefettir... Keşke o bayanı tanısa idin ki o La İlahe İllalaha itaatte kusur etmez...

Allah C.C. aşığı biridir...Allah C.C. nun Muhammed Mustafa A.S. a tavsiyesi üzere hareketi yanlış değerlendiriyorsun...Her kesin dini kendine aittir...Yani o ortamda hakaret mi etse idi ?... Küfür etmeyin küfür ederler emrini de dikkate almıyorsun...
Arkadaşım...Sen Mürşid olarak Konyadaki zatı görebilirsin ...herkes senin gibi düşünmeye bilir...Hırslı davranışın o insana da zarar veriyor...Hani Mürşid di...Hani saygı...hani sevgi...üzüldüm inan ki...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
merakıma yenildim kusura bakmayın! kimmiş bu bayan diye şöyle bir göz attım sitelere.. bir röportajından soyle bir alıntı yaptım:

“Tasavvuf, insanın insanlığını bulma yoludur” diyorsunuz. Biraz açabilir misiniz?

Çünkü tasavvuf dinin güzel ahlakla yaşanmasıdır. İnsanın insan olabilmesi için diri dua ve kemal noktasına erişebilmesi için Ahlak-ı Muhammediye’yi edeple yaşaması lazım. Edep tasavvuf demektir. Yani edepli edepli yaşamak her yaradılış da allahın isimlerini görerek hürmetle muamele etmek hiç bir şey de Allah’tan gayrı bir şey olmadığını yegâne varlığın allah olduğunu idrak etmektir. Bu idrak insanda gelişirse insan kindar olmaz öfkelenmez merhametli olur nefret den uzak olur verdiği sözde durur vakte riayet eder. Bütün bunlar peygamberin ahlakının yaşama şeklidir. Onun içinde mutasavvıf bunları yaşayan insandır.''

böyle cevap veren bir bayan şirk mi koşuyor yani? kusura bakmayın başka yorum yapmayacağım.

onu da diyen bunu da diyen aynı kadın..kadından evliya az olmasının sebebi ne derseniz iki ağlayanı görünce gavur edecek laf konuşsa da çok güzel konuşuyor dedikleri içindir.ben de başka yorum yapmayacağım inşaallah..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım bilerek mi konuşuyorsun , yazların çok kırıcı......Karışmayayım dedim ama sen Cemal Nur Salgut hanımefendiye olmadık suçlar istinat ediyorsun...
Sonuçta o hanımefendi çoğu Alim geçinen den daha ilgili ve bilgili... Ahmet Yesevi ile ilgili ...Mevlana Hz leri ile ilgili ve Şems hz. ile ilgili birikim ve bilgilerini aktarıyor... Şirk ; La İlahe İllallah 'a Muhalefettir... Keşke o bayanı tanısa idin ki o La İlahe İllalaha itaatte kusur etmez...

Allah C.C. aşığı biridir...Allah C.C. nun Muhammed Mustafa A.S. a tavsiyesi üzere hareketi yanlış değerlendiriyorsun...Her kesin dini kendine aittir...Yani o ortamda hakaret mi etse idi ?... Küfür etmeyin küfür ederler emrini de dikkate almıyorsun...
Arkadaşım...Sen Mürşid olarak Konyadaki zatı görebilirsin ...herkes senin gibi düşünmeye bilir...Hırslı davranışın o insana da zarar veriyor...Hani Mürşid di...Hani saygı...hani sevgi...üzüldüm inan ki...
dedecim bak bu yazının hemen üzerinde bir video var şuan,onu bir dinle inşaallah..Biz müminle çekişme sevdalısı değiliz yoksa.videoyu bir dinleyin sonra bir daha düşünün kim Allah aşığı kim kim şeytan aşığı.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bir söz söyledik orta yol orta kararda...işitmediğimiz söz kalmadı...Arkadaşım sen La İlahe İllallah kelime-i tevhidine dahi uygun hareket etmiyorsun...
Bir dövmediğin kaldı..uzattın da uzattın... Tamam kardeşim sen sevmiyorsan sevme ama onu sevenlerin olacağını unutma...Ayrıca o bayan belki senin üç kat yaşında...Biraz saygı uygun değil mi?
Neyse artık ne yazarsan yaz sen bilirsin biz konuyu kapattık ..konun sana mubarek olsun...Efendi...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Kişi sevdiğiyle beraberdir cemalnur sargut denen kafir münafık,şeytanla haşrolacak inşaallah sevenleri de onunla haşrolacak..! Ehl-i sünnete muhalif konularda bu kadar şiddetliyimdir benden kimse yumuşak huyluluk beklemesin bu konuda kendi canını cehenneme satanlara yazıklar olsun!!

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Münafık , inanmadıgı halde inandım diyendir ki din ilmiyle uğrşmaz 1-
2- kafir Allah c.c inkar eder haşa yoktur der ki...var diyene iftira kendine döner Allah korusun
3- varsa bir sözün karşısına gecer dersin yoksa arkasından iftira lafları etmek müride düşmez , şapkan düştü haberin olsun
edep yahu! edep daha edebi öğrenmemiş taraf seçersin ...
kim olursa olsun! Allah'ı anlatana saldırmak , küfür, aşagılamak sana düşmezdi ama olsun
Şapkan yerde alırsaan helal olsun, almaz isen hesap var! orda ne olursun??? ah bilsen bu sözler insanı mahveder ama nerde anlamak???
Şimdi bilrim bana da sataşırsın çünkü derdin mürşidine taraf bulmak... bilirim bu yüzden Yakais e de saldırıldı ...taraf toplar sanıldı
ne basit hesaplar Allah c. c korusun dünya düşüncesi ile hareket edenlerden...

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
bencede bu kadar katı olmayın arkadaşım Rabbim bilir kimin ne olacağını daha sakin olmalısın

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Tamam arkadaşlarım ...reyhani_ konyevi arkadaşım genç ve heyecanlı... Sakinlik ona çok yakışacak inşallah... Haydi konusuna devam etsin o zaman...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
işte ben bunlara engel olmaya çalıştım ama olmadı üzüldüm engel olamadığıma... :(

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Herkes Mehmet'ten alim çıktı maşaallah ülke böyle yiğitlerle ayakta kalacak(!)..melissa26 kardeş evet haklısın da keşke misyonerlik yapıyormuşum havasında söylemeseydin bizler insanların hidayetlerine vesile olmak istiyoruz başka amacımız yok konya konya diye divane oluyorsak çünkü ahirette en incesine kadar herşey sorulacak emin olun bu gece cemalnur denilen neüdüğü belirsizi savunmanız da sorulacak.Ya hu bir düşünün ne kadar zamandır şu sitedeyim kimseye celallenmedin bir tek bu konuda celallendim boşu boşuna mı bir yaşlı kadıncık için mi gazaba geldim? Allah.ın dinini yıkmak isteyen bir alçağın ne gibi sapkınlıkları olduğunu göstermek istediğim ama Hiçkimse görmek istemeyen kadar kör olamaz denilmiş herkese hayırlı geceler..Bir insan tasavvufa girmek isteyipte(hak olan bir tarikata) giremiyorsa itikadında sıkıntısı vardır illaki ve illaki!

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam arkadaşlarım ...reyhan_ konyevi arkadaşım genç ve heyecanlı... Sakinlik ona çok yakışacak inşallah... Haydi konusuna devam etsin o zaman...

Gözleriniz bile görmüyor amca REYHANİ olacak o , yazdıklarınıza nasıl güvenebiliyorsunuz aklınız kitap mı hiç yanlış yapmadınız mı? Bir de nedir bu kibirli tavırlar Allah aşkına? hemen estağfurullah çekin çekin ama bir kerre de düşünün inşaallah insan kendisindeki kibri farkedebilir mi diye?

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Gözleriniz bile görmüyor amca REYHANİ olacak o , yazdıklarınıza nasıl güvenebiliyorsunuz aklınız kitap mı hiç yanlış yapmadınız mı? Bir de nedir bu kibirli tavırlar Allah aşkına? hemen estağfurullah çekin çekin ama bir kerre de düşünün inşaallah insan kendisindeki kibri farkedebilir mi diye?

sen artık kendine gel!!!! edebini takın yaaaa.. karşında buyugun var.. nerde kaldı saygı? görmemiş olabilir,klavye bu sen hiç yanlış yazmıyor musun? Allah aşkına yeter !!! bak hepimizden küçüksün artık yorum yapma bu konu kapansın!!!

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Estagfirullah ... Allah'ım sen bizi affet...
bir müslüman kardeşim ile tartışacagıma gidip ateistlerle tartışmayı yeglerim
Doğrusunu Allah bilir , kalbini o bilir tasavvuf derin bir denizdir , sıgda yüzenler ne bilir? ... bana denmişti bu söz Şems can dan bu garip ne bilir?

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
bende tartışmak istemezdim ama gerçekten tutamadım kendimi

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Konu yönetime intikal ettiğinden kapanmıştır.
Paylaşımlarınızda - hitab şekillerinizde lütfen dikkat ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt