Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

CEMAAT ILE NAMAZ KILMANIN FAZILETI!!! (1 Kullanıcı)

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMU ALEIKUM VR:VB

562-Ibni Ömer(r,a)dan,Resulullah(s.a.v)in söyle buyurdugu rivayet edilmistir:
Cemaatle kilinan namaz,tek basina kilinan namazdan yirmiyedi(27) derece daha faziletlidir
.(Buhari ve Muslim)

563-Ebu Hureyre(r.a)dan söyle rivayet edilir:
RESULULLAH(s,a,v)e bir ama(kör) adam gelip dedi ki:" Ey Allahin Resulu,mescide gidecek kadar bana yardim edecek biri yok" Böylelikle Resulullah(s,a,v) den namazini evinde kilmak icin kendisine ruhsat vermesini istedi.O da ona ruhsat verdi.Dönüp gitmeye koyuldugunda onu cagirdi ve kendisine söyle buyurdu:Namaz icin yapilan cagriyi-ezan-duyuyormusun? O da ; Evet,dedi.Bunun üzerine Resulullah(s.a.v) söyle buyurdu: O zaman icabet et.
(Buhari ve Muslim)

564-Ebu Hureyre(r.a)dan.Resulullah(s.a.v) in söyle buyurdugu rivayet edilir:

"Nefsim-kudret-elinde olana yemin ederim ki,sunu niyetlendigim oluyor;Odun-toplanmasini-emredeyim de bir odun yigini olusturulsun.Sonra birine namaz icin ezan okumasini emredeyim,birinede insanlara imamlik yapmasini emredeyim.Daha sonrada-cemaate gelmeyen-adamlarin pesine düsüp evlerini baslarina YAKAYIM!"
(Buhari ve Muslim)

565-Ebu Derda(r.a) dan söyle dedigi rivayet edilmistir:

"Resulullah(s.a.v) i söyle buyururken isittim:Bir köyde ve beldede üc kisi bulunup da namazlarini-cemaatle-kilmazlarsa,SEYTAN onlara mutlaka galip gelir.O halde size cemaati tavsiye ediyorum.Cünki kurt,sürüden ayrilan koyunu yer."
(Ebu Davud sahih bir isnatla rivayet etmistir)

Cemaat sadece Cuma namazina gitmekle olmuyor kardeslerim.Peygamber(s.a.v) tavsiye etti ise bir hikmeti vardir!!!

secde%2013.jpg

ENFAL%2024_jpg.jpg

bakara%20110.jpg

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
cemaatle namaz kıl kara geç süper paylaşım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt