Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cehennemlik Sözler (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
PEYGAMBERİMİZ´E ALEYHİSSELAM içki içen biri getirilmişti.PEYGAMBERİMİZ ALEYHİSSELAM yasal cezayı uyguladıktan sonra salıvermişti.Ashaptan bazıları;

---ALLAH c.c Resulunden utanmadan nasıl bu günahı işledin diye adama bağırıp azarladılar.Aedından dönüp beddua ettiler.Sövenlerde oldu.Hatta biri öfkesini yenemeyip ALLAH ´ım ona lanet et dedi.

PEYGAMBERİMİZ ALEYHİSSELAM bu sözleri duyunca ashabına bazı ikazlar yaptı;

---"Böyle söylemeyin O şeytana uymuş bu günahı işlemiş sizde şeytana uyarak lanet ve beddua ile kardeşinizi daha fena duruma düşürmeyin.Fakat ALLAH ´ım bu kardeşimizi affet onu doğru yola ilet ona merhamet et diye dua edin, düzelmesine gayret gösterin."

PEYGAMBERİMİZ ALEYHİSSELAM bir kadını zina suçundan cezalandırmıştı.Müslümanlarda birinin

---Bu kadının yaptığı bütün amelleri işlediği günah sebebiyle mahvolup gitti dediğini duydu.bu söz üzerine;

---"O ,çektiği ceza ile günahının kefaretini ödedi.sen ise onun hakkında söylediğin bu sözlerden dolayı hesaba çekileceksin."buyurdu

Görüldüğü gibi günahkar kimselerin aleyhinde kınayarak konuşmak doğru değildir.Müslüman elbette günahı sevmez.Amam günahkar kardeşi hakkındada yanlızca ona acır ve düzelmesi için dua eder.Tövbe ve ıslahını arzu eder.

İki kardeş vardı biri dindar namazını kılar dini ölçülere göre hareket eder günah işlemezdi.diğeri ise pek az namaz kılar yani arada sırada ve çok günah işlerdi.Dndar olan kardeş sürekli bu günahkar kardeşi uyarır şöyle derdi;

---Günah işleme ALLAH c.c seni affetmezOda sürekli

---ALLAH ´la c.c benim arama girme ben bazen günah işlerim bazen tövbe ederim bazen namaz kılarım.derdi

Derrken birgün yine günahkar olan kardeş bir günah işledi dindar olan kardeş sinirli bir şekilde

---Vallahi ALLAH seni bağışlamaz ebediyen cennete koymaz.

günahkar olansa sen benim işime karışma ALLAH ´la c.c benim arama girme dedi

Bir süre sonra ikiside aynı anda öldüler.ALLAH c.c Teala nın huzuruna çıktılar.

ALLAH c.c günahkar olana

---SEN RAHMETİMLE GİR CENNETE
dedi
Hiç hesapsız girdi cennete
sıra dindar olana geldi.ALLAH c.c onada

--SENDE CEHENNEME GİR dedi
dindar olan şaşırdı neden cehennemme girdim namazımı kılar hiç günah işlemezdim.

Ve ALLAH c.c şöyle dedi ona

---SEN NEYE DAYANARAK KARDEŞİNE ALLAH C.C SENİ BAĞIŞLAMAZ ,EEBEDİYEN CENNETE KOYMAZ DİYE HÜKÜM VERDİN

PEYGAMBERİMİZ ALEYHİSSELAM bu hikayeden sonra şöyle dedi

"Canım kudret ve iradesi altında olan ALLAH ´a C.C yemin ederim ki o abid kul, kardeşine "ALLAH c.c seni affetmez" demekle dünyasınıda, ahiretinide helak eden bir söz söylemişti."(ibni kesir, nisa 48)

Kişi her günah günah işleyen her kişiyi cehennemlik sayması ona aşağılayarak bakması doğru değildir.Günahkar mümine acımalı ve düzelmesi ve bağışlanması için dua etmeli.Kimse ibadetlerine güvenip kendini garantide görmemeli.

HİÇ KİMSEYİ RAHMET-İ İLAHİYEDEN ÜMİTSİZ ETMEMEK GEREK.KULLARI ÜMİTSİZ EDİCİ TAVRA GİRMENİN BÜYÜK GÜNAH OLUP CEHENNEM AZABINA SEBEP OLACAĞI ANLAŞILMAKTADIR

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt