Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cehennemki..... (2 Kullanıcı)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
bir gün Cebrail (A.S.) her zamankinden baska bir saatte Peygamber (S.A.V)'imize gelir. Peygamber (S.A.V)'imiz onu karsilayarak;
«Ya Cebrail, niye senin cehreni solgun görüyorum» diye sorar. Cebrail (A.S): «Eger Allah (C.C) cehennemin körükleri hakkinda sana bilgi vermemi emretmeseydi, gelecek degildim» der.
Peygamber (SAV)'imiz ona: «Yâ Cebrail, bana cehennemi anlat» der. Cebrail (AS) söyle cevap verir: «Allah (C.C), cehennemin bin yil boyunca yakilmasini emretti. Bin yil yakildi, sonunda agardi. Arkasindan bin yil daha yanmasini emretti, sonunda kapkara kesildi.
Simdi o kapkaradir, ne kivilcimi isik saçar ve ne de yalazi söner.
Seni hak üzere elci olarak gönderen Allah (C.C)'a yemin ederim ki, cehennemde igne deligi kadar bir delik açilsa dagilacak olan yüksek hararetten dolayi yeryüzünün bütün canlilar kavrularak ölürdü.

Seni hak üzere elçi gönderen Allah (C.C)'a yemin ederim ki, cehennem bekçilerinden biri dünya halkina görünse yüzünün çirkinligi ve kokusunun agirligi yüzünden bütün yer yüzü halki ölürdü. Seni hak üzere elci gönderen Allah (C.C)'a yemin ederim ki. Allah (C.C)'in Kur'an'in tanittigi cehennem zincirinin bir halkasi yeryüzü daglarina konsa dag yarilir ve yerin merkezine ininceye kadar durmazdi.
Bunun üzerine Peygamber (SAV)'imiz «Yeter, ya Cebrail! Yoksa kalbim duracak ve ölecegim» der.
Bu sirada Peygamber (S.A.V)'imiz. Cebrail'in agladigini görür. Ona: «Ya Cebrail, Allah (C.C) katinda sahip oldugun mertebeye ragmen sen de agliyorsun» der. Cebrail (A.S) O'na söyle cevap verir: «Niye aglamayayim? Asil benim aglamam lâzim. Cünki belki Allah (C.C)'in bilgisine göre bu günkü mevkiimden baska bir mertebedeyim. Belki meleklerden biri iken Iblisin tâbi tutuldugu imtihanin bir benzerine ben de tâbi tutulurum. Bilmiyorum, belki de Harut ile Marufun baslarina gelenler benim de basima gelir.»
Bunun üzerine ikisi de aglamaya baslarlar, göz yaslari akarken «Ya Cebrail ve ya Muhammed! Ulu Allah her ikinizi âsi olmak tehlikesinden emin kilmistir» diyen gizli bir ses duyarlar.
Sesi duyunca Cebrail (AS) göge yücelir. Peygamber (SAV)'imiz de disarya çikar. Yolda Ensardan gülen, oynayan bir gurup ile karsilasir. Onlara der kî: «cehennem ardinizda iken gülüyor musunuz?! Benim bildiklerimi bilseniz, az güler, cok aglar, girtlaginizdan ne yemek ve ne de su geçmez, yüksek tepelere çikarak yüksek sesle Allah (C.C)'a yakarirdiniz.»
Bu sirada; «Ya Muhammed, kullarimi umutsuzluga düsürme. Ben seni zorluk gösterici olarak degil, müjdeleyici olarak gönderdim» diye bir nida gelir.
Bu nidayi duyunca Peygamber (SAV)'imiz «Dogru olun ve Allah (C.C)'a yaklasin» diye buyurur

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
SLAMÜN ALYKÜM KARDESİM MEWLAM ÜMMETİ MUHAMMEDDEN HİÇ BİR KULUNU CEHENNEMLİKLERDEN ETMESİN SLM WE DUA İLE

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
SLAMÜN ALYKÜM KARDESİM MEWLAM ÜMMETİ MUHAMMEDDEN HİÇ BİR KULUNU CEHENNEMLİKLERDEN ETMESİN SLM WE DUA İLE

ve aleyküm selam kardeşim...
AMİN AMİN AMİN...
peygamberimizin şefaatine nail olmak duasıyla...
selam ve dua ile

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM PAYLAŞIMIN İCİN COK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH RAZI OLSUN RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE KALIN

kutahyali

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Hadis-i kudside şöyle buyruluyor:
Cehennem bir gün Allah'a dediki:" Ya Rabbi sıcaklığımdan bir tarafım bir tarafımı yedi."Bunun üzerine Allah cehhenneme senede iki defa nefes alması için izin verdi.Bunlar sizin yazın hissettiğiniz şiddetli sıcaklar ve kışın hissettiğininz şiddetli soğuklardır.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Hadis-i kudside şöyle buyruluyor:
Cehennem bir gün Allah'a dediki:" Ya Rabbi sıcaklığımdan bir tarafım bir tarafımı yedi."Bunun üzerine Allah cehhenneme senede iki defa nefes alması için izin verdi.Bunlar sizin yazın hissettiğiniz şiddetli sıcaklar ve kışın hissettiğininz şiddetli soğuklardır.

RABBİM razı olsun katkılarınız için...
selam ve dua ile.......

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
allahim Cehennem Ateşinden Ve Azabinda Muhafaza Eylesin.amin.selametel

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
~*~*~

Selamün Aleyküm Zeynep kardeşim. Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah güzel kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı.. Rabbimiz c.c ibretlenmek ve sakınmak nasip etsin inşallah..Allah c.c razı olsun, sevabınızı yazsın inşallah güzel kardeşim. Selam ve dua ile..B)

~*~*~

Kur'an yolunda

Kayıtlı Kullanıcı
sa.ben bu yazıyı kopyalayabilir miyim?okulda arkadaşlarıma dağıtmak için.hakkınızı helal edin.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
~*~*~

Selamün Aleyküm Zeynep kardeşim. Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah güzel kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı.. Rabbimiz c.c ibretlenmek ve sakınmak nasip etsin inşallah..Allah c.c razı olsun, sevabınızı yazsın inşallah güzel kardeşim. Selam ve dua ile..B)

~*~*~

ve aleyküm selam aliyecim..AMİN kardeşim...RAHMAN sizdende razı olsun..
selam ve dua ile

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_____selamün aleyküm ..
rabbim cehennem azabından bizleri korusun inşallah
mevla razı olsun
selam ve dua ile:gulegule________

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim cehennemin alevinden ,sıcağından,kokusundan ve dehşetinden ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAHACC SIĞINIRIM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt