Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cehennem'deki en küçük azap. (1 Kullanıcı)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmınaleyküm.

Günümüzde yani 21. yüzyılda şöyle yapılır mıymış?
-Ne geri kafalılar.
-Bizi rezil ediyorlar.
-Ölüm ile hayat biter.
-Allah yoktur (tövbe hâşâ). Allah'ın oğlu Hz. İsa'dır (tövbe Ya Rabbim, günâh yazma).
-İnsanlar görmüyorlar benim günahlarımı, sahtekârlıklarımı birşey olmaz (Allah'da mı görmüyor?).
-La ilahe illallah demek yeterlidir, Muhammeden Resulallah demek gerekmez. Muhammed (s.a.v.) peygamber değildir.
-Müslümanlar, geri kafalıdırlar, laik değiller, eskiler, güçsüzler,....

diye düşünenlere, böyle diyenlere Cehennemdeki en küçük azabı hatırlatmak istedim. Aslında sadece onlara değil, bildiğimiz şeyleri unutmaya çalışarak yapmamaya çalışan bizlere de hatırlatmak istedim. Nefsimize. İleride (Cehennem'de) başımıza gelecek olan en basit azabı, bilmemizi istedim.

Cehennemdeki en basit azap; bir kimseye ateşten takunya giydirilipte beyni kaynamaya başlar ya, işte böyle birşey.

Tam olarak, net birşey söyleyemeyiz, çünkü görmedik yalnız bilmemiz gereken şey budur, çekeceğimiz en küçük azap böyledir Cehennemde. Dünyada ufak bir ateşe gücümüz yetmiyorken, onlara nasıl dayanacağız?

Allah, rahmet, merhamet, mağfiret eylesin bütün ölmüşlerimize, bizleri de affeylesin. Tövbe ettik Ya Rabbim.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmınaleyküm.

Günümüzde yani 21. yüzyılda şöyle yapılır mıymış?
-Ne geri kafalılar.
-Bizi rezil ediyorlar.
-Ölüm ile hayat biter.
-Allah yoktur (tövbe hâşâ). Allah'ın oğlu Hz. İsa'dır (tövbe Ya Rabbim, günâh yazma).
-İnsanlar görmüyorlar benim günahlarımı, sahtekârlıklarımı birşey olmaz (Allah'da mı görmüyor?).
-La ilahe illallah demek yeterlidir, Muhammeden Resulallah demek gerekmez. Muhammed (s.a.v.) peygamber değildir.
-Müslümanlar, geri kafalıdırlar, laik değiller, eskiler, güçsüzler,....

diye düşünenlere, böyle diyenlere Cehennemdeki en küçük azabı hatırlatmak istedim. Aslında sadece onlara değil, bildiğimiz şeyleri unutmaya çalışarak yapmamaya çalışan bizlere de hatırlatmak istedim. Nefsimize. İleride (Cehennem'de) başımıza gelecek olan en basit azabı, bilmemizi istedim.

Cehennemdeki en basit azap; bir kimseye ateşten takunya giydirilipte beyni kaynamaya başlar ya, işte böyle birşey.

Tam olarak, net birşey söyleyemeyiz, çünkü görmedik yalnız bilmemiz gereken şey budur, çekeceğimiz en küçük azap böyledir Cehennemde. Dünyada ufak bir ateşe gücümüz yetmiyorken, onlara nasıl dayanacağız?

Allah, rahmet, merhamet, mağfiret eylesin bütün ölmüşlerimize, bizleri de affeylesin. Tövbe ettik Ya Rabbim.[/quote AMİN .YARABBİM BİZE MERHAMET ET

Mohaç

Kayıtlı Kullanıcı
Nikko kardeş... ALLAH razı olsun... çok güzel bir konu açmışsınız.... Tekrar Tekrar ALLAH razı olsun kardeşim...

Dünya hayatı oyun ve oyolamacadır... Amma... Oyunun bilançosunun çıkarılacağı bir mahkemeyi kübra var... Malum zekanın öve öve bitiremediği japonlar binlerce yıl oldu yaratıcısını keşfedememiş... Malesef ölünce keşifleri açılıyor ama iş işten geçiyor.... Keşfedenler ise... Elçisini keşfedememiş... Bir guruhta var ki... yukarıda güzelce izah ettiğiniz konuları bir türlü anlayamayanlar... Bu kafa ile cehennemin çukurlarını süsleyecekler... farkında değiller...

Her nizamın... Her sistemin bir yasası, kuraları var... Sen dünyada kul isen... ALLAH ın kurallarına, yasalarına uyacaksın... Başka çaren yok... Eğer rabbımız dünyada bize amuda dolaşacaksınız diye emir vermiş olsa idi... Amuda dolaşacaktık... Bu kadar basit... Biz kimiz ki... Rabbımızın emirlerini yorumlayalım... Bir Mafya babası bile emrindeki adamının emirlerini muhalefet etmesini istemezken... Sen Herşeyin sahibinin emirlerine muhalefet edeceksin öylemi...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt