Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cehennemde Kadınlar (1 Kullanıcı)

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
İbni Abbas radıyallahü anh anlatıyor:
Peygamber aleyhisselâm zamanında güneş tutulmuştu. Allah'ın Resulü namaz kılıp uzun uzun kıyamda kaldı.
Bundan sonra Peygamberimiz şöyle buyurdu:
Muhakkak güneş ile ay Allah'ın âyetlerinden birer âyettir. Hiç bir kimsenin ölümü ve yaşaması için tutulmazlar; şu halde tutulduklarını görünce Allah'ı zikrediniz.
İnsanlar dediler ki:
Ey Allah'ın Resulü, durduğun yerde bir şey almaya uzanmış olduğunu, sonra da irkilip geri çekildiğini gördük. Bunun üzerine Peygamber aleyhisselâm:
Katî olarak Cenneti gördüm de, bir salkım üzüm yakaladım. Koparmaya muvaffak olsaydım, dünya durduğu sürece ondan yiyebilecektiniz. Bana Cehennemde gösterildi. Şu anda gördüğüm manzaradan daha kötü hiç bir manzara görmedim. Cehennemdekilerin çoğunu da kadınlardan gördüm, buyurdu.
Ey Allah'ın Resulü, ne sebeble onların çoğu kadınlardandır? diye sordular da, Peygamber aleyhisselâm:
Küfürleri sebebiyle, cevabında bulundu.
Allah'a mı küfrediyorlar? diye yine sordular. Peygamber aleyhisselâm:
Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu.
(Buharî, Müslim, Neseî)

fussilet_19

Dualarınızda bulunmak ümidi ile...B)

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Cehennemde Kadınlar

Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu.
:(:(:(:(:(:(:(:(:(

seyma55

Kayıtlı Kullanıcı

zarife_76 yazdı:
:(:(:(:(:(:(:(:(:(

kar_sel

Kayıtlı Kullanıcı

kadınlar bu kadar vefasız olamaz tabi ki kadın gibi kadın olmak lazım ...

kar_sel

Kayıtlı Kullanıcı

kadınlar bu kadar vefasız olamaz tabi ki kadın gibi kadın olmak lazım ...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun.Değerli kardeşim,Rabbim sonumuzu hayr eylesin.Biz hanımlar iyiliği çabuk unutur ama yapılan bir yanlış davranışı üzerinden yıllar geçsede unutmayız,devamlı olarak sen bana bunu yapmıştın diye hatırlatır dururuz aslında çok yanlış bir davranış,ahiretimze zarar veriyor bizim gayemiz dünya hayatımızın sefa içinde geçmesi olmamalı ahiret hayatımızın nasıl sefa içinde geçmesini sağlayabiliriz gayemiz ve derdimiz bu olmalı.Rabbim tüm hanımlara bu şuurda olmaya hevesli kılsın inş ALLAHA EMANET OLUNUZ

rabia_can

Kayıtlı Kullanıcı

B)kadınların yaradılış itibarıyla erkeklere nazaran daha fazla sorumlulukları var o yüzden daha fazla dikkat etmeliyizB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt