Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cehennem (1 Kullanıcı)

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
B)B) Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir gün Eshabına şöyle buyurdular:

Allahü Teala hazretleri,kıyamet günü Adem Aleyhisselam`a şöyle buyurur:
-``Ben cehenneme gitmeleri için yeniden diriltiyorum!``Adem Aleyhisselam, sorar:
-``Kaçını?``Allahü Teala buyurur:
-``Her bin kişiden dokuz yüz doksan dokuz(kişiyi cehenneme göndermek için diriltiyorum),``der.
Bunun üzerine sahabilerin kalpleri kırıdı, yani üzüldüler.Kendilerine bir ağırlık geldi, ibadet yapmaya bile güçleri ve takatları kalmadı hep bunu düşündüler.

Ertesi gün sahabelerin hala bu hal üzere, yani kabz durumunda olduğunu görünce, Efendimiz(s.a.v.) hazretleri, kalplerine bir esinti ve bast vermek için onlara, diğer ümmetlere nazaran kendilerinin beyaz bir öküzün derisinde bulunan siyah ben (yani siyah alacalıklar)gibi az olduklarını beyan etti.sahabiler ferahladılar.onlara bast hali geldi sevindiler.....B)B)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.
RABBİM razı olsun .ellerine saglık.hadisin başında inan benimde içim ürperdi.neyseki sonunda rahatladım.ALLAH yar ve yardımcımız olsun.selametle

esra29

Kayıtlı Kullanıcı
saol güzel kardşeim bu hadsi bizlerle paylaştığın için allah senden ve senin gibilerden razı olsun:G

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
B)B) Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir gün Eshabına şöyle buyurdular:

Allahü Teala hazretleri,kıyamet günü Adem Aleyhisselam`a şöyle buyurur:
-``Ben cehenneme gitmeleri için yeniden diriltiyorum!``Adem Aleyhisselam, sorar:
-``Kaçını?``Allahü Teala buyurur:
-``Her bin kişiden dokuz yüz doksan dokuz(kişiyi cehenneme göndermek için diriltiyorum),``der.
Bunun üzerine sahabilerin kalpleri kırıdı, yani üzüldüler.Kendilerine bir ağırlık geldi, ibadet yapmaya bile güçleri ve takatları kalmadı hep bunu düşündüler.

Ertesi gün sahabelerin hala bu hal üzere, yani kabz durumunda olduğunu görünce, Efendimiz(s.a.v.) hazretleri, kalplerine bir esinti ve bast vermek için onlara, diğer ümmetlere nazaran kendilerinin beyaz bir öküzün derisinde bulunan siyah ben (yani siyah alacalıklar)gibi az olduklarını beyan etti.sahabiler ferahladılar.onlara bast hali geldi sevindiler.....B)B)

ALLAH razı olsun kardeşim...ALLAHa şükürler olsun...ALLAHım bizleri gücümüzün son raddesine kadar ibadet yapmayı nasip et...ve bizlerin Günahlarına af ve mağfiret eyle...

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.
RABBİM razı olsun .ellerine saglık.hadisin başında inan benimde içim ürperdi.neyseki sonunda rahatladım.ALLAH yar ve yardımcımız olsun.selametle

a.s. kardeşim rabbim sendende razı olsun..bende ilk duyduğumda çok ürpertim ama sonunu duyunca rahat bir nefes aldım...a.e.o.:H

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim...ALLAHa şükürler olsun...ALLAHım bizleri gücümüzün son raddesine kadar ibadet yapmayı nasip et...ve bizlerin Günahlarına af ve mağfiret eyle...[/q

amin kardeşim bu güzel duaların için...allah senden de razı olsun a.e.o.:H

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Resulü Cibril'e son anlarında sordu:
- Ey Cebrail! Kıyamet günü ümmetim ne olacak?
Cebrail cevap verdi:
- Sana şunu müjdeleyim ki YÜCE ALLAH şöyle buyurdu: "Ey MUHAMMED! Sen girene kadar cenneti diğer Peygamberlere haram kıldım.Ümmetin girene kadar da diğer ümmetlere yasakladım."
Hz. MUHAMMED'in ümmeti olmak kadar, hiçbir mutluluk tasavvur edilemez...

kaynak: SEVGİLİLER SEVGİLİSİ(RAGIP GÜZEL)

SELAMÜNALEYKÜM...

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Resulü Cibril'e son anlarında sordu:
- Ey Cebrail! Kıyamet günü ümmetim ne olacak?
Cebrail cevap verdi:
- Sana şunu müjdeleyim ki YÜCE ALLAH şöyle buyurdu: "Ey MUHAMMED! Sen girene kadar cenneti diğer Peygamberlere haram kıldım.Ümmetin girene kadar da diğer ümmetlere yasakladım."
Hz. MUHAMMED'in ümmeti olmak kadar, hiçbir mutluluk tasavvur edilemez...

kaynak: SEVGİLİLER SEVGİLİSİ(RAGIP GÜZEL)

SELAMÜNALEYKÜM...

rabbime şükürler olsun muhammed s.a.v. ümmetindeniz..bu bizim için büyük mutluluk..rabbime emanet olun..:H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt