Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<< Cehennem Karikatürleri >> (2 Kullanıcı)

zeyno54

Kayıtlı Kullanıcı
slm resimler evet komik güldürüyor ama allah korusun cehenem azabından

Mohaç

Kayıtlı Kullanıcı
ilginç yaklaşımlar... Ama Ahireti düşününce hiç komik gözükmüyor...

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam ayleyküm.
Cenabı hak cümlemizi korusun inşallah cehennemin azabından.

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Allah iyliğinizi versin...çok komik ama arkadaşlarında yazdığı gibi gerçek cehennem nasıl... Allah cümlemizi cehennemden korusun

Elif Karaçivi

Kayıtlı Kullanıcı
Tebessüm etmemek mümkün değil , çünkü inşallah bu dünyada gaflet zincirini nefisleri tarafından boyunlarına geçirilmiş resimdeki zavallıların, müşkül insanlara eziyet safhasındaki davranışları itibariyle ahirette kurulu cehennem dehşetlerini yaşarlarken, cennettekiler aslında merhametle tebbessüm edecekler... Rabbim, cennet ehlinden olmamızı nasip eylesin. Vesselam..

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleykü verahmetullahi veberekatuhu..
mükemmel ya.
.:B
cehennem espirisi yapılabileceği hiç alıma gelmemişti..:K
çok güldüm gerçekten..inşallah rabbim cehennem azabından korusun..:A
selam ve dualarımla..

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
y1pZ46-jROB8mT9_ir0V_VAp5yjb19c-zKhje-iqO6Nk-uSMkBzabxf4kdpf56jJCL0LE9vF39qShw

y1pZ46-jROB8mS8mX1aI77Ro3PLK60P_Skx3-GGZDMvl6L8KVQC8r4JLVkZ-2mcG6VHV-qRuPapJQA

önceki resimlerdee birazz gülümsemeden sonra gerçeklere dönelim istedimm ALLAH ım bütün inananları müslüman kardeşlerimizi Cehennem azabından korusun cennetine nail eylesin inş....... ( AMİN )

Y.e.K.M

Kayıtlı Kullanıcı
allah hepimizi cehennem azabından korusun inş.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Evet ne güzel konu..Eğer bu kadar dalgaya alırsanız konuyuda; gideceğimiz yer şaşmıyacak.Ben derimki Resimlerle değilde gerçeğini bi hayal edinde bu akılsızlıklardan vazgeçiniz.Bu dünyada gülen ahiretinde ağlarmış.Duayla kalınız.

Elif Karaçivi

Kayıtlı Kullanıcı
ilginç..

ilginç..

Evet ne güzel konu..Eğer bu kadar dalgaya alırsanız konuyuda; gideceğimiz yer şaşmıyacak.Ben derimki Resimlerle değilde gerçeğini bi hayal edinde bu akılsızlıklardan vazgeçiniz.Bu dünyada gülen ahiretinde ağlarmış.Duayla kalınız.

''Naksibendi'' : İlginç geldi yazınız. Eleştirim yıkıcı değil lütfen yanlış anlamayın beni. Sitede kayıtlı olduğunuz isim, sizin omuzlarınızda taşımanız gereken çok ağır bir sorumluluktur; farkın mısınız? Yazılarınıza baktım, okudum. Kuran da dinde zorlama yoktur denildiğini sizde zikretmişsiniz. Peki, nasıl oluyorda dinde ki zorlamanın olmadığından bahserken siz böyle bir platformda bir kaç ilginç güncel mizahı komik bulan fakat dercelerini aşmadan hadlerini bilen kardeşlerimize Öcü gibi ikaz edersiniz..? Bildiklerinizi öğretmek için önce siz doğru ahlakı öğrenmelisiniz. Haberleştiğimiz bu ortamda, sözcüklerimizi iyi ve yerinde kullanmayı bilmeliyiz. Dinden uzaklaştırmadan, mü'min olunur. Lütfen müskir davranınız..
Allah (c.c.) kalplerimizde kötü huylarımızı ıslah etsin. Amin.
vessealm..

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
''Naksibendi'' : İlginç geldi yazınız. Eleştirim yıkıcı değil lütfen yanlış anlamayın beni. Sitede kayıtlı olduğunuz isim, sizin omuzlarınızda taşımanız gereken çok ağır bir sorumluluktur; farkın mısınız? Yazılarınıza baktım, okudum. Kuran da dinde zorlama yoktur denildiğini sizde zikretmişsiniz. Peki, nasıl oluyorda dinde ki zorlamanın olmadığından bahserken siz böyle bir platformda bir kaç ilginç güncel mizahı komik bulan fakat dercelerini aşmadan hadlerini bilen kardeşlerimize Öcü gibi ikaz edersiniz..? Bildiklerinizi öğretmek için önce siz doğru ahlakı öğrenmelisiniz. Haberleştiğimiz bu ortamda, sözcüklerimizi iyi ve yerinde kullanmayı bilmeliyiz. Dinden uzaklaştırmadan, mü'min olunur. Lütfen müskir davranınız..
Allah (c.c.) kalplerimizde kötü huylarımızı ıslah etsin. Amin.
vessealm..

Es-selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu.Öncelikle hassasiyetinizden oldukça memnun olduğumu soylemeliyim.Ve devamında şunuda belirtmeliyim ki bulundugumuz platform paylaşmak içindir.Elbetteki herkez görüşünü bildirmekte istediklerini yapmakta özgürdür.Bu arada evet FARKINDAYIM...Ismimin ne anlama geldiğini nereye bağlı olduğunu amacın ne oldugunu bilirim.Bunu bilmeyen arkadaşlar için şöyle dile getirebilirim."Şah-ı Nakşibendi Hazret'lerinin dediği gibi, "bizim yolumuz sohbet yoludur, toplulukta da rahmet vardır". Kalpleri bir olan yani kalpleri birbirine uygun olan kimselerin topluluğu Allah ve Resulüne sevgilidir. Allah ve Resulünün sevdiği bir topluluk dünyada da ahirette de sevilir."Sanırım yanlış hatırlıyorsunuz benim sitede mevcut yaklaşık 190 makalem bulunmakta ki bu sadece sizin bahsettiğiniz Dinde zorlama yoktur makalesinden ibaret değildir.Hitaptan hitaba; uyarıdan uyarıya fark vardır.Insanın kişiliği ile alakalıdır buda.Buda benim tarzım ki size Kur'an dan farklı bir bakış açısınıda sunmak isterim...Şöyle buyuruluyor: “Onlar ,(günahkarlar)orada ;“Rabbimiz bizi çıkar ,yaptığımız amelden başkasını (daha iyisini) yapalım” diye bağrışırlar.” Bu arzuya verilen cevap da ayette açıklanmakta, şöyle denmektedir: “Öğüt alacak insanın ,öğüt alabileceği kadar bir zaman ,sizi yaşatmadık mı?Size uyarıcı da gelmişti.Öyle ise tadın (o azabı).Zalimlerin hiçbir yardımcısı yoktur.”(4)
Şimdi bende sizin dediğiniz gibi yıkıcı değil daha çok yapıcıyım yada olmaya çalışıyorum;ama bunu sizin pasife aldıgınız gibi değil olması gerektiği gibi görüyorum.Size farklı bir hadislede buna örnek vereyim belki konuların vermemiz gerekn önemin derecesini bu hadisten anlayabilirsiniz.
1070. Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Canımı gücü ve kudretiyle elinde tutan Allah’a yemin ederek söylüyorum, içimden öyle geçiyor ki, odun toplamayı emredeyim, odun yığılsın. Sonra namazı emredeyim, ezan okunsun. Daha sonra bir adama cemaate imam olmasını emredeyim. En sonunda cemaate gelmeyen adamlara gidip onlar içindeyken evlerini yakayım.”

Buhârî, Ahkâm 52, Ezân 29; Müslim, Mesâcid 251-254. Ayrıca bk. Tirmizî, Salât 48; Nesâî, İmâmet 49

Ve Son olarakta yine bir kuran ayeti ile bitirmek istiyorum..

=====>Bu ayeti bana açıklarmısın güzel kardeşim.!!!4 / NİSA - 140

Ve kad nezzele aleykum fîl kitâbi en izâ semi’tum âyâtillâhi yukferu bihâ ve yustehzeu bihâ fe lâ tak’udû meahum hattâ yehûdû fî hadîsin gayrih(gayrihî), innekum izen misluhum, innallâhe câmiul munâfikîne vel kâfirîne fî cehenneme cemîâ(cemîan).
Allah'tan Kitab'ın içinde sizlere indirilmiştir ki; Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onların alaya alındığını işittiğiniz zaman artık onlarla birlikte oturmayın. Başka bir konuya geçinceye (başka bir söze dalıncaya) kadar onlarla birlikte oturmayın. Aksi taktirde siz de (şâyet onlarla oturursanız) onlar gibi olursunuz. Muhakkak ki; Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacak olandır.

2 / BAKARA - 256

Lâ ikrâhe fîd dîni kad tebeyyener ruşdu minel gayy(gayyi), fe men yekfur bit tâgûti ve yu’min billâhi fe kadistemseke bil urvetil vuskâ, lenfisâme lehâ, vallâhu semîun alîm(alîmun).
Dînde zorlama yoktur. İrşad yolu (hidayet yolu; Allah'a ulaştıran yol), gayy yolundan (dalâlet yolu; şeytana, cehenneme ulaştıran yoldan) açıkça (ayrılıp) ortaya çıkmıştır. Artık kim tagutu (şeytanı ve şeytana ulaştıran yolu) inkâr edip de Allah'a îmân ederse (mü'min olur, Allah'a ulaştıran yolu tercih ederse), böylece o, (Allah'tan) kopması mümkün olmayan urvetul vuskaya (sağlam bir kulba, mürşidin eline) tutunmuştur. Allah Sem'î'dir, Alîm'dir.

Yüzlerinin ateşte evrilip çevrileceği gün, derler ki: "Eyvahlar bize, keşke Allah'a itaat etseydik ve Resule itaat etseydik." (Ahzap Suresi, 66)

Giyimleri katrandandır, yüzlerini ateş bürümektedir. (İbrahim Suresi, 50)

Ateş, onların yüzlerini yalayarak yakar da onun içinde onlar (etleri sıyrılmış olarak sırıtan) dişleriyle kalıverirler. (Müminun Suresi, 104)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Çünkü onlar, bundan önce varlık içinde şımartılmış olanlardı.

Onlar, büyük günah üzerinde ısrarlı davrananlardı.

Ve derlerdi ki: "Biz öldüğümüz, toprak ve kemik olduğumuzda mı, gerçekten biz mi diriltilecekmişiz?"

"Önceden gelip-geçmiş atalarımız da mı?"

De ki: "Şüphesiz, öncekiler de ve sonrakiler de."

"Bilinen bir günün belli vaktinde mutlaka toplanacaklardır."

Sonra gerçekten siz, ey sapık olan yalanlayıcılar,

Şüphesiz zakkum olan bir ağaçtan yiyeceksiniz. Böylece karınları(nızı) ondan dolduracaksınız. Onun üzerine de alabildiğine kaynar sudan içeceksiniz. Üstelik 'içtikçe susayan hasta develerin' içişi gibi içeceksiniz. (Vakıa Suresi, 45-55)

Ey iman edenler, kendinizi ve yakınlarınızı ateşten koruyun ki onun yakıtı insanlar ve taşlardır; üzerinde oldukça sert, güçlü melekler vardır. Allah kendilerine neyi emretmişse ona isyan etmezler ve emredildiklerini yerine getirirler. (Tahrim Suresi, 6)

Hayır; eğer o, (bu tutumuna) bir son vermeyecek olursa, andolsun, onu perçeminden tutup sürükleyeceğiz; O yalancı, günahkar olan alnından. O zaman da meclisini (yakın çevresini ve yandaşlarını) çağırsın. Biz de zebanileri çağıracağız. (Alak Suresi, 15-18)

Dinimiz Nakil dinidir.Fikir dini değil.!Herkez fikrini kendine saklasın.Asıl olan Birdir ve tektir.Insanlar dini daha ne kadar basite alacak,veya ne kadar kendine yontacak merak ederim.Duayla kalınız.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Buda Allah'ın Kelamı:

İnsanları sorgulama (zamanı) yaklaştı, kendileri ise gaflet içinde yüz çeviriyorlar. Rablerinden kendilerine yeni bir hatırlatma gelmeyiversin, bunu mutlaka oyun konusu yaparak dinliyorlar. Onların kalpleri tutkuyla oyalanmadadır... (Enbiya Suresi, 1-3)

İnsanları kalpleri tutkuyla oyalanmadadır. Anlamsız saplantılar üzerine tüm hayatlarını harcamaktadırlar. Kimisi işinde yükselmeyi, kimisi "mutlu bir yuva" kurmayı, çok para kazanmayı ya da boş bir ideolojiyi savunmayı hayatının amacı haline getirmiştir. Önlerindeki büyük tehlikenin ise farkında değildirler. Cehenneme karşı olan duyarsızlıkları, konu hakkında kulladıkları üsluptan bile hemen anlaşılır. Bu tür insanların oluşturduğu "cahiliye toplumu" içinde hemen herkes anlamını tam olarak kavramadan cehennnem sözcüğünü sık sık telaffuz eder. Bu kelime kimi zaman esprilere dahi konu olur. Hiç kimse bu kelimenin anlamı üzerinde uzun uzun durmaz. İşte en büyük hata burada yapılır. Cehennem genel olarak hayali bir kavram olarak kabul görür.

Oysa cehennem, inkarcıların şiddetle bağlandıkları bu dünyadan daha gerçektir. Dünya yok olacaktır, ama cehennem sonsuza dek vardır. Dünyayı, evreni ve insanı eşi benzeri bulunmayan sayısız denge ve ayrıntı üzerinde kusursuz bir sanatla yaratan Allah, aynı şekilde ahireti ve cehennemi de yaratmıştır. Ve cehennem azabını bütün müşrik, münafık ve kafirlere vaat etmiştir.

Yaratılmış en kötü mekan olan cehennem, hayal gücünün alabileceğinden çok öte bir azap kaynağıdır. Bu azap Allah'ın şanına yakışır bir sanatla yaratılmıştır ve dünyada mümkün olan en büyük acılardan kat kat şiddetli acılar içerir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt