Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

çarşaf böreği buyrun islamiyet.gen.tr....... (1 Kullanıcı)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com

ewt işte çarşaf böreğim
youtube de video izlerken yapılışını gördüm ve hemen denedim
yapması çok zevkli ben ilk yaptığımda hamura maya eklemiştim ama sonrakiler de koymadım daha güzel oldu
işte malzemelerrrrrr
yada vermeyim merak edinnnnn:K
slm ve dua ile

2 su bardağı su
2 tatlı kaşığı tuz ,aldığı kadar un
hamuru yoğurup dinlenmesi için bir kenara alın
iç malzemesi:1/2 kilo ıspanak
1 adet kuru soğan
tuz_karabiber
3 yemek kaşığ sıv yağ
ıspanakları kök kısmından kesip tüm şekilde bol suda yıkayın üzerine kaynamış su döküp 5 dakika bekleyin soğanları yağda kavurun üzerine ince ince kestiğiniz ıspanakları ekleyin tuz ve karabiberi ile tatlandırın beş dakika daha soteleyip ocaktan alın
hamuru,portakaldan biraz küçük olucak şekilde parçalara ayırın tezgahta yemek tabağı kadar açın temiz bir bez serdiğiniz yere açtığınız yufkayı koyun ben bu iş için mutfak masasını kullanıyorum ayakta olduğu için daha rahat oluyor yufkanın üzerine biraz sıvıyağ sürüp elinizin tersiyle hamurun ortasından kenarlara doğru çevire çevire inceltin tekrar bezin üzerine koyup kanarlarını ve kalın gördüğünüz her yeri çeke çeke inceltin hamurun heryeri aynı incelikte olana kadar ve altına koyduğunuz bezin deseni görünene kadar inceltin sonra iç malzemeden her tarafına yayın bezi hafifçe kaldırın hamurun yarısına kadar rulo yapın sonrada karşı tarafı aynı şekilde rulo yapın bu işlem iki kişi ile yapılırsa daha kolay olur çiftli rulo olan böreğimizi tepsiye ortadan başlayarak resimdeki gibi yerleştirin tepsi dolana kadar işlemi tekrarlayın 170 dereceli fırında üzeri kızarana kadar pişirip sevdiklerinizle afiyetle yeyin
not:isterseniz patatesli,kıymalı,peynirli yapabilirsiniz
afiyet olsun

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Elinize sağlık kardeşim...

Elinize sağlık kardeşim...

Patetesli olanı istiyorum...:A
Selam ve dUA ile...
:evet

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
neslıhancım
oooooooo
süper gorunuyor
cok severım bende patateslı rıce edeyım
elıne sağlık:)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel ablacım..Maşallah, berekAllah..:)
Emeğinize, ellerinize sağlık olsun inşallah..Çok güzel görünüyor.. Da tarifi yok:]..Ben şimdi ''Güzel ablacımdan'' diye kaydedemeyecek miyim bunu? Yazarsınız inşallah ablacım:) Allah c.c razı olsun paylaştığınız için..En Emin'e emanetimsiniz..Selam ve baki dualar ile, hayırlı ve bereketli günler dilerim.:H

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
bu carsaf boregini bizimkiler cok iyi yapar ordulular arasinda bayagi mesurdur carsaf boregi ozellikle ramazanda vb cok yapilir

tufan_78

Kayıtlı Kullanıcı
bende patatesli istiyorum ama peynırlı olursada yok demem:)ellerine sağlık kardeşim,Allah maharetli ellerine dert vermesin,ghüzel güzel yapıp kargoyla yollamanı nasip etsin..

zaten bu gidişle forumdaki istanbullular toplanıp ankaraya senın yemeklerini yemeye geleceğiz:)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
Selamün Aleyküm güzel ablacım..Maşallah, berekAllah..:)
Emeğinize, ellerinize sağlık olsun inşallah..Çok güzel görünüyor.. Da tarifi yok:]..Ben şimdi ''Güzel ablacımdan'' diye kaydedemeyecek miyim bunu? Yazarsınız inşallah ablacım:) Allah c.c razı olsun paylaştığınız için..En Emin'e emanetimsiniz..Selam ve baki dualar ile, hayırlı ve bereketli günler dilerim.:H

aleyküm selam ablacım hımm demek tarif istiyosun hemen ekliycem merak etme
hiç seni kırarmıyım güzel kardeşim
slm ve dua ile.......

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
bende patatesli istiyorum ama peynırlı olursada yok demem:)ellerine sağlık kardeşim,Allah maharetli ellerine dert vermesin,ghüzel güzel yapıp kargoyla yollamanı nasip etsin..

zaten bu gidişle forumdaki istanbullular toplanıp ankaraya senın yemeklerini yemeye geleceğiz:)

hemen geliyo tufan kardeşim
sen bu saatte msj yazmazdın hayırdır
duaların için sağol allah razı olsun
ama zeynep duymasın kargo işini
beklerim vallahi gelin islamiyet.gen.tr
buyrunn.......

gulefsan

Kayıtlı Kullanıcı
eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş...selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt